Zaskakujące zmiany personalne w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Witold Lechowski został odwołany ze stanowiska wicewojewody podkarpackiego. 

Lechowskiego odwołała premier RP Beata Szydło na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart (PiS).

– Mając na uwadze stojące przed wojewodą zadania, które zobowiązany jest zrealizować w województwie podkarpackim, zwłaszcza wdrożenie planowanych reform, konieczne stało się zapewnienie bardziej efektywnej, pożądanej współpracy w zakresie realizacji powierzonych zadań – poinformowała w piątek w lakonicznym komunikacie Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Na jakim polu poległ Witold Lechowski, tego służby wojewody już nie wyjaśniły. Chcieliśmy o tym porozmawiać z odwołanym wicewojewodą podkarpackim, ale w piątek jego telefon komórkowy był wyłączony.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Witolda Lechowskiego na stanowisku wicewojewody. Lechowski na tę funkcję został powołany 17 grudnia 2015 r. Wcześniej był radnym powiatu jasielskiego i wicestarostą jasielskim. W 2015 r. bez powodzenia startował do Sejmu z listy PiS w okręgu krośnieńskim. Lechowski karierę polityczną zaczynał w Porozumieniu Centrum, potem był wśród założycieli PiS.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ: