Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Komitet Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca rozważa skierowanie do sądu pozwu w trybie wyborczym przeciwko radnemu PiS Robertowi Kultysowi. – Strachy na lachy – komentuje Kultys.

Konrad Fijołek, pełnomocnik wyborczy Komitetu Rozwój Rzeszowa, potwierdził nam w poniedziałek, że z prawnikami analizują pozwanie Roberta Kultysa.

– Pan Kultys powiedział, że miasto nic nie robi w sprawie geotermii. Przygotowujemy się do napisania pozwu przeciwko Robertowi Kultysowi. Ze strony PiS w tej kampanii jest dużo kłamstewek, półprawd, mieszania faktów. Chcemy na to zwrócić uwagę społeczeństwu – mówi Konrad Fijołek. 

Decyzja o tym, czy Rozwój Rzeszowa pozwie do sądu Roberta Kultysa ma zapaść jeszcze dzisiaj 15 października.

Kultys jest kandydatem PiS do Rady Miasta w tegorocznych wyborach samorządowych. Zapowiedzi skierowania pozwu przeciwko niemu są pokłosiem ubiegłotygodniowej konferencji polityków PiS, którzy mówili, m.in. Robert Kultys, że miasto Rzeszów nie wykorzystuje możliwości, jakie dają źródła geotermalne. 

Władze Rzeszowa twierdziły wcześniej, że ponad 10 lat temu miasto podpisało umowę z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem na wykonanie odwiertu na Zalesiu w celu poszukiwania gazu i wody. Ratusz twierdzi, że wód geotermalnych nie znaleziono. 

– Nie powiedziałem, że miasto nic nie robi w sprawie geotermii. Stwierdziłem precyzyjnie, że miasto nie potraktowało poważnie problemu geotermii, tak jak on na to zasługuje. Gdyby tak było, to dzisiaj bylibyśmy o wiele do przodu. Miasto, owszem, wybrało metody, które jednak nie prowadzą do celu. Źródeł geotermalnych poszukiwano przy okazji poszukiwania gazu – mówi Robert Kultys. 

Pozwu w trybie wyborczym się nie obawia – Mają do tego prawo. To strachy na lachy – uważa radny PiS. 

Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę 21 października. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

 1. Jest takie przysłowie,, kto mieczem wojuje od miecza ginie,, władze miasta straszą swoich radnym pozwem do sadu w trybie wyborczym tylko że to tylko strachy na lachy.Może być tak, że wnioski mogą być składane ale do prokuratury za działanie na szkodę mieszkańców miasta.

 2. Kultys ty baranie spadaj tam z kont przybyłeś , czyli do Radomia. Chyba że tam na tobie się poznali i nie chcą cię tam widzieć, taki z ciebie samorządowiec.

 3. No Pani Magdo – może i racja no bo tak
  Najpierw należy stwierdzć gdzie tą dziure wiercić no oczywiście fachowo a nie jak
  w ” brzuchu”
  No potem jak cuś tryśnie no to trzeba tą
  ” braje ” komuś sprzedać aby było na ten ryż – no dalej ten ryż trzeba kupić , dowieźdź no ugotować i sru dać tym Wiertaczom
  No i koło sie zamknęło ; O !
  Ale tak o samym ryżu to bedzie ;Pikuś a nie robota bo ta podobno ma być pieruńska bo tyle czasu stracone a tu nic – wszyscy tylko opowiadają że tam w czeluściach jest ukrop ale nic nie robią aby to choć te przystanki innowacyjne grzało bo zima idzie nie ?

 4. ”PGNiG odkryło nowe złoża gazu ziemnego na Podkarpaciu” ( M.in.Nosówka)
  Poszukaj, poczytaj.
  Polecam też – Łukasiewicz – ropa naftowa- Gorlice , Jasło , Krosno- rzeszowszczyzna.

 5. Miasto NIC nie zrobiło z wiedzą o lokalnych złożach geotermalnych . Nie ma że ”nie ma ”, że ‘ nie wiedzielismy ” . Diabli wzięli kilkanascie lat.

Comments are closed.