Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Cztery osoby, wśród nich 2-letnie dziecko, trafiły do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Lubaczowie.

Do zdarzenia doszło tuż przed północą, z soboty na niedzielę w jednopiętrowym bloku nr 5 przy ulicy Jana III Sobieskiego. 

– Nasze mierniki wskazały bardzo duże stężenie toksycznego tlenku węgla w mieszkaniu – poinformował bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

Źródłem tlenku węgla był najprawdopodobniej piec ogrzewający mieszkanie. Do szpitala trafiły trzy osoby dorosłe: 62-letnia kobieta, 32-latka, która jest w czwartym miesiącu ciąży, jej mąż, 33-letni mężczyzna, oraz ich 2-letnie dziecko. 

Cała czwórka była przytomna. Pomocy nie potrzebowała piąta osoba przebywająca w tym czasie w mieszkaniu: 60-letni mężczyzna. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

4 ofiary toksycznego gazu

W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do blisko 140 intrewencji związanych z obecnością tlenku węgla – 4 osoby zginęły, a 57 z objawami zatrucia toksycznym gazem trafiło do szpitala.

Strażacy apelują o rozsądek. Sprawdzajcie urządzenia grzewcze, kominy, przewody wentylacyjne oraz spalinowe, rozszczelniajcie okna i drzwi. – Absolutnie nie wolno zaklejać kratek wentylacyjnych w łazienkach – przypomina Marcin Betleja. 

Warto w domu lub mieszkaniu zainstalować czujkę tlenku węgla, która jest w stanie wykryć stężenie toksycznego gazu w powietrzu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama