Fot. Materiały prasowe Agory. Na zdjęciu Małgorzata Bujara
Reklama

Grażyna Gugała-Gubernat nie jest już redaktorem naczelnym rzeszowskiego oddziału “Gazety Wyborczej”. Zastąpiła ją Małgorzata Bujara.

Jak poinformowała w czwartek w komunikacie (5 stycznia) Agora, wydawca „Gazety” Wyborczej”, Grażyna Gugała-Gubernat, która naczelną “GW” w Rzeszowie była od 2011 r., odchodzi z wydawnictwa z „powodów osobistych”, ale wciąż będzie współpracować z redakcją rzeszowskiej „GW”.

Od stycznia br. redaktorem naczelnym rzeszowskiego oddziału “Gazety Wyborczej” jest Małgorzata Bujara, która przez ostatnie lata była zastępcą Grażyny Gugała-Gubernat. 

Małgorzata Bujara z rzeszowską „GW” jest związana od 1997 r. Jako dziennikarka i publicystka specjalizuje się w tematyce politycznej. Bujara z wykształcenia jest polonistką. Oprócz pracy w „Wyborczej”, prowadzi warsztaty dziennikarskie na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Zmiany personalne w rzeszowskiej „GW” są związane z trwającymi zwolnieniami w Agorze. W tamtym roku spółka informowała, że do końca 2016 r. zwolni 135 osób, potem ta liczba wzrosła do ok. 190. To prawie 10 proc. wszystkich osób zatrudnionych w Agorze.

Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Grażyna Gugała-Gubernat
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Grażyna Gugała-Gubernat

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. Za rok nie będzie już GWRzeszów? Tak jak ktoś tu już wspomniał zaczęli zwalniać już ponad 190 osób a sam pan Michnik pisze że “nie stać nas na oddziały regionalne i zagranicznych korespondentów”. No i kolejny miesiąc i kolejne złe wieści:

  http://wpolityce.pl/polityka/322063-ostateczne-upokorzenie-gazety-wyborczej-pismo-michnika-znow-przegrywa-wyscig-z-super-expressem-masowa-ucieczka-czytelnikow

  Szkoda trochę ludzi z GW. Z takim świadectwem pracy u tego człowieka pracy w innej firmie nie znajdą. Żartowałem, nie szkoda 🙂

 2. Jedna strona w papierze i redaktor naczelna oraz kilku dziennikarzy? Hmmm kto zarządzą tą gazetą z takim polotem? Przecież tam by jedna osoba wystarczyła, żeby to wszystko tworzyć.

 3. GW od 490 tyś sprzedaży spadła do 100 kilkudziesięciu i cały czas miesiąc w miesiąc spada. Chwilę temu wzięli kredyt pod zabezpieczenie głównej siedziby. Do końca tamtego zwolnili prawie 200 osób i zamknęli dodatki które ukazywały się z GW. Zwiększyli też cenę do 3,99zł !

  Nikt nie kupi cieńszej gazety za wyższą cenę. A kredyt trzeba spłacać więc z dużym prawdopodobieństwem GW upadnie. Ale nim upadnie będą się ratować zamykając lokalne oddziały. Myślę że do końca 2017 nie będzie już GW Rzeszów!

 4. Nikt już tego badziewia nie czyta więc postanowili wprowadzić abonament…i chyba się przeliczyli. Nowa redaktor naczelna ma 2 wyjścia. Odbić się od dna,albo pogrążyć w jeszcze głębszym łajnie!

 5. Zawsze mnie dziwiła “dziwna” zbieżność tych samych nazwisk powtarzających się we wszystkich rzeszowskich mediach. Gubernat jest jednym z nich, Gubernatów można znaleźć w TVP Rzeszów, w Radiu Via, w Wyborczej i Nowinach i niech mi ktoś powie, że to przypadek i nie są ze sobą spokrewnieni, bo wiem, że są. Jest też wiele innych rodzinek ulokowanych w podobny sposób. Oczywiście znaleźć w rzeszowskich mediach kogoś z wykształceniem dziennikarskim graniczy z cudem. Później się dziwić skąd taki mierny poziom.

 6. A to jeszcze ktoś czyta tę “gówno prawdę” oprócz może lokalnych mazgułów, kijowskich – karysiów. Zamknąć tę antypolską szczujnię i nie będzie problemów z obsadą Naczelnych.

Comments are closed.