W przyszłym roku w kilkunastu miejscach Rzeszowa pojawią się nowe przejazdy rowerowe przy przejściach dla pieszych. Drogowcy powoli przygotowują się do inwestycji.

O tym, że okolice przejść dla pieszych w Rzeszowie będą oznaczone poinformowała na swoim Facebooku Rzeszowska Masa Krytyczna. Projekt wyznaczenia przejazdów rowerowych był głosowany w ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zgłosiło go stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl. Projekt nie uzyskał wymaganej liczby głosów, ale prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc polecił swoim urzędnikom, aby przeanalizowali projekty, które nie załapały się do sfinansowania z RBO, ale miały spore poparcie.

Tak było w przypadku wyznaczenia przejazdów rowerowych, które w rankingu RBO zajęły 5 miejsce. „Prezydent Ferenc polecił pozyskać fundusze. (…) Od 2015 będą pojawiać się nowe przejazdy w zgłoszonych lokalizacjach” – poinformowała Rzeszowska Masa Krytyczna.

– Dziś mogę jedynie potwierdzić, że przejazdy rowerowe sukcesywnie będą realizowane – powiedział nam Andrzej Sowa, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

W tej chwili MZD zbiera opinie mieszkańców poszczególnych osiedli i szacuje, ile pieniędzy będzie potrzebować na realizację inwestycji. – Do 25 września mamy czas, żeby złożyć wnioski o ujęcie tych planów w przyszłorocznym budżecie miasta – dodał Sowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Potwierdził nam to także Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Nowe przejazdy dla rowerów zaplanowano m.in. przy ul. Kopisto w sąsiedztwie przy Milenium Hall, na skrzyżowaniach ulic: Hetmańska / Pola, Powstańców Warszawy / Sikorskiego, Okulickiego / Witosa / Krakowska, Armii Krajowej / Krzyżanowskiego, Armii Krajowej / Powstańców Listopadowych, Armii Krajowej / Mieszka I, Wyzwolenia / Lubelska, Szopena / Lubomirskich, przy rondach Pobitno i Krzyża Świętego.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama