„Europo, nie odpuszczaj”, „Niezależne sądy ostoją wolności”. Protest przed sądem [FOTO]

20
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Około 30 osób wzięło udział w pikiecie „Europo, nie odpuszczaj”, która w poniedziałek 4 czerwca wieczorem odbyła się przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie. Działacze Komitetu Obrony Demokracji, Obywatele RP, Rebelianty Podkarpackie apelowali do Komisji Europejskiej, by ta złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na PiS-owską ustawę o Sądzie Najwyższym, która powoduje, że sądy w Polsce będą podporządkowane politykom. Ustawa wejdzie w życie 3 lipca 2018 roku. TS może nakazać Polsce zawiesić wykonywanie ustawy. Pikiety „Europo, nie odpuszczaj” odbyły się w kilku miastach w Polsce. 

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

20 KOMENTARZE

 1. To jakiś żart z tymi hasełkami o niezależności? One nigdy nie byly niezależne. Zależne były od układów, widzimisie sędziów, ich humorów, starości i demencji starczej, znajomości etc. Długo by można tak wymieniać. Koniec z wolną amerykanką !!!

 2. Brawo – szkoda, ze nie wiedziaem, bo bym sie pojawil. A komentarze jak powyzej to jakas porazka…. Jak mozna nie widziec do czego prowadzi PiS, jak mozna nie widziec korzysci z bycia Europejczykiem, z bycia w Unii Europejskiej… Czytajac takie komenty jak tutaj to wstyd mi, ze jestem Polakiem. Skad tylu idiotow w tym kraju?

 3. Takich współczesnych ,,judaszy,, którzy może dorabiają w ten sposób do emerytury bo ktoś ten ruch ,,kodowców,, sponsoruje przez jakieś organizacje. Może to węgierski przedsiębiorca którego nawet na Węgrzech nie tolerują albo inne organizacje którym zależy aby Polacy sie podzieli.Już ,, rudego,, z SLD nie widać na wiecach z megafonem czy radnego miejskiego ps,, Dysk,, któremu się jeszcze chyba wydaje że walczy tylko nie wiadomo z kim o wolność.

 4. Polacy obudźcie się !! Żyjemy w totalitarnym państwie! Nie długo zabjorom nam wszysko !! Czema szypko do uni pisać i apelować rzeby wprowadziła sankcje !!!Może siem opamientajo !! Zobaczcie ile tysięcy jest nas na protestach! Jet siła i MOC !

   • @ POLOQ
    @Wyborca

    Nie pojmuję jak mocno ograniczone horyzonty trzeba mieć, aby nie zrozumieć tak ewidentnej ironii i dać się sprowokować w tak banalny sposób.

  • @Mirosław_KODomita
   Osoby które działają na niekorzyść Państwa Polskiego, a w szczególności posłów i europosłów powinno się karać i wyciągnąć surowe konsekwencje. Dawniej jak ktoś donosił i działał na korzyść obcego państwa, w swojej ojczyźnie był uznawany za zdrajce. I wcale nie popieram PISu czy PO, ale jak chcecie zmiany rządu to wykażcie się w wyborach, a nie skłócajcie Polaków ze sobą. Przecież to nikomu nie służy, no chyba że naszym sąsiadom.
   Mnie uczono od podstawówki że się nie donosi na kolegów, nawet jeśli kogoś nie lubisz. Aty chcesz donosić na własny kraj ? Człowieku co ty piszesz? Ciebie tego nie uczyli w domu czy szkole ?

 5. Sami sędziowie z lokalnych sadów się kompromitują nie tylko siebie ale i lokalne sady. Bo jeden skład sędziwski po przebadaniu materiałów dowodowych stwierdził, że oskarżeni o oszustwa na wielka skalę są winni ale co z tego.Kiedy sędzia i wykładowca WSPIA uważał że jest inaczej i odraczał skazanych prawomocnym wyrokiem wykonanie kary prawie przez rok.Co ciekawe może nigdy nie przeczytał ani jednej strony akt sprawy karnej a może nawet uzasadnienia wyroku.Ale po co kiedy koledzy wykładowcy z prywatnej uczeni go przekonali jak ma postąpić.Na dodatek obrońcy z Warszawy w Sądzie Najwyższym wykazywali i ośmieszali regionalne Sądy na Podkarpaciu. Nie dają chyba sądy sobie rady z sprawami gospodarczymi, bo może nie znają dobrze kodeksu handlowego bo opierają się jedynie na opinii biegłych.Podobnie jest z garstka protestującymi którzy robią coś na szkodę nas wszystkich, bo nie można sędziów wszystkich upolityczniać.System wymiaru sprawiedliwości wymaga rewolucyjnych i kontroli społecznej,powinni wrócić do sadów ławnicy a procesy powinny być cyfrowo nagrywane i filmowane. syfrowo

 6. Niezależni sędziowie tzn. chcemy sami decydować o tym czy ktos jest winny czy nie. Koryto sędziowskie, a w niej prosiaki, spasłe kolesiostwo, daj żyć swoim, won od alimenciarzy, prawo karne tylko dla hołoty, bezkarność dla naszych. Brawo, brawo, trzeba przyznać że to wspaniała demokracja

 7. Ale tłumy, jak zwykle tylko się skompromitowali, zero społecznego poparcia, alimenciarze i stare ubeki, w dodatku co to za protest bez zniczy, różowe grzywki też chyba jeszcze na żwirowni leżały, żal i porażka.

Comments are closed.