Pitbull zaatakował podczas interwencji rzeszowskiego strażnika miejskiego

21
Zdjęcie: Barcroft Media / YouTube
Reklama

Pies rasy pitbull zaatakował podczas interwencji 55-letniego strażnika miejskiego z Rzeszowa. Sprawą zajmuje się policja.

O zdarzeniu, o którym poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News, jak na razie, niewiele wiadomo. Pan Grzegorz, do którego dostaliśmy wiadomość w tej sprawie, twierdzi, że strażnik został zaatakowany przez pitbulla w środę na ul. Zimowit na rzeszowskim osiedlu Zalesie.

– Strażnik miejski jest po operacji ręki. Postępowanie prowadzi w tej sprawie komisariat policji Nowe Miasto – przekazuje nam pan Grzegorz.

Przedstawiciele Straży Miejskiej w Rzeszowie twierdzą z kolei, że 55-letni strażnik został zaatakowany po godz. 14:00 w okolicach ulicy Goździkowej na tym samym osiedlu.

– Zostaliśmy wezwani na interwencję dotyczącą nielegalnej wycinki drzew. Na miejsce pojechali nasi dwaj funkcjonariusze. Jeden z nich został zaatakowany przez pitbulla. Pies pogryzł strażnika po rękach i nogach. Na miejsce przyjechali policjanci i ekipa karetki pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusz wymagał pomocy medycznej – słyszymy w rzeszowskiej Straży Miejskiej.

Straż szczegółów nie chce jednak podawać. – Postępowanie wszczęła policja i to ona będzie ustalała okoliczności zdarzenia. Zaatakowany funkcjonariusz pracuje w straży miejskiej od ponad 20 lat – dowiadujemy się w straży.

Więcej na temat środowego zdarzenia możecie przeczytać TUTAJ.

Psy amerykańskiej rasy pitbull są na liście ras uznawanych za agresywne. To wykaz przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

21 KOMENTARZE

 1. Poprawcie sobie błędy „Pan Grzegorz, do którego dostaliśmy wiadomość” – skoro dostaliście wiadomość do Pana Grzegorza to mu ja przekażcie i nie czytajcie bo nie wasza korespondencja.
  Poprawcie też tytuł bo siejecie panikę u ludzi, że to pies jest zły i sam bez powodu się rzuca na ludzi, a przecież to właściciel poszczul psem.
  Rasa niebezpieczna, ale nie agresywna bez powodu. Robili krzywdę właścicielowi przy obezwladnianiu to pies bronił, ten nóż to mogli sobie dopisać by się usprswiedliwic i auto porysowac suwakiem od kurtki.

 2. Do Pana obiektywnego…. Naruszenie miru domowego jako przestępstwo z art. 193 k.k.

  Naruszenie miru domowego to popularna nazwa przestępstwa polegającego się na wdarciu się do określonych miejsc lub też przebywaniu w tych miejscach pomimo sprzeciwu osoby uprawnionej.

  Miejscami chronionymi za pośrednictwem tego przepisu są:

  Dom;
  Mieszkanie (lokal mieszkalny);
  Lokal inny niż mieszkalny (np. lokal użytkowy, sklep, siedziba firmy itp.);
  Pomieszczenie (garaż, magazyn, piwnica, altanka);
  Ogrodzony teren (ogrodzone pole, ogródek działkowy itp.). W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że zachowanie polegające na nieopuszczeniu – wbrew żądaniu osoby uprawnionej -lasu, pola, ogrodu, pastwiska, łąki lub grobli, które nie są ogrodzone, stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny do 500 PLN.

  Przestępstwo naruszenia miru domowego polega więc na wejściu do w/w miejsc wbrew woli osoby uprawnionej. Wola osoby pokrzywdzonej wyraźnie (słownie, za pośrednictwem tablic informacyjnych) lub w sposób dorozumiany (np. poprzez zamknięcie pomieszczenia) zabrania wejścia na teren posesji.

 3. Ale wy jesteście. A jeśli byłaby sytuacja, że otrzymali zgłoszenie o tym, iż mąż bije żonę albo na odwrót. Też mieliby czekać pod furtką? Stuknijcie się w łeb! Sprawa jest taka, że im więcej praw będziemy odbierać policji czy straży miejskiej tym więcej tworzyć będzie się patologii. Ale co tam pies ważniejszy, niegroźny bo tylko zmiażdżył komuś rękę. Biedna psina.

  • Nie, pozwólmy policji i straży miejskiej wchodzić kiedy chcą i jak chcą. Bo przecież jakiś kowalski mógł właśnie bić żonę- ale okazało się że krzyczała bo jej dobrze robił!!!!! wystarczy zwiększyć kary za pobicie…. a nie dawać policji prawa do wszystkiego…… Bartek ty chyba z pisu lub z policji….

  • Pies niczemu nie jest winien tylko jego wlasciciel.
   I tak straż miejska nie powinna jeździć do zgłoszeń typu „mąż bije żonę” bo od tego jest policja. Zresztą ci bohaterowie sa tylko od wystawiania mandatów za zle parkowanie wiec powinni miec taka sama stawkę jak cieć parkingowy 😉

 4. Pies nigdy nie atakuje bez powodu. Ja mieszkałam na zalesiu 5 lat i nigdy nie słyszałam o ataku psa tego typu. Wszystko zależy od ułożenia psa!! Z jamnika tez można zrobić psa mordercę!!! Dziwne ze wielu ludzi wychowuje te psy z małymi dziećmi i psiaki są potulne jak baranki.

 5. Wy kurwa sami jesteście agresywni pies niczemu winien zawsze broni swojego!!!! A jak by to był buldog to tez byście pisali o tym?? Sensacji szukacie?? Przyjedź do mnie ja znajdziesz!!!!!

  • Właściciel specjalnie wypuścił psa, a ręka jest cała zmasakrowana, kości zmiażdżone. nawet tabliczki nie było a że facet pojebany wypuszcza na człowieka takiego psa to do więzienia za poróbe usiłowania zabójstwa bo jakby go za szyje szarpnął to by go zagryzł
   POWTARZAM gość wypuścił psa na strażników a żeby wyjaśnić interwęcje i porozmawiać trzeba jakoś dotrzeć do domu i zapukać tym bardziej jak ktoś domofonu nie ma…

   • Od tego jest prawo własności. Ani policja a tym bardziej straż miejska nie ma prawa bez nakazu prokuratora wejść na posesję. Nie ma domofonu- trudno, mogli czekać….. Ja Ty nie otworzysz drzwi to też mają prawo wejść??? Furtka na posesji to granicą jak drzwi mieszkania w bloku. Brawo dla właściciela i psa. Minus tylko taki ze nie było tabliczki. Prawo jest dla wszystkich równe! !!!!

    • będziesz kiedyś potrzebował pogotowia bo siądzie ci pikawa albo dostaniesz bólu dupy to sanitariusze też będą czekać aż im otworzysz bramkę, a co do wejścia bez nakazu to poczytaj kpk, jak jest potrzeba to wchodzą bez pukania

     • no właśnie znam kpk…. policja i inne służby wykorzystują niewiedze ludzi… twój dom to twoje prawa…. mogą wejść tylko jak jest nakaz prokuratora…. A jak jesteś w domu i potrzebujesz pomocy to sąsiad tego nie widzi, a jak domownik zadzwoni na pogotowie to i psa schowa…. pier-enie….. weszli bez nakazu i dobrze im tak!!!!

    • taki mały fragment kpk: art 220 § 3. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania.

     najlepsze jest to, że każdy zna się lepiej na tym co robią inni, w sklepie bo za drogo, u lekarza bo źle zdiagnozował a ja wiem lepiej na co choruje i co mam robić, w kościele bo co mi ksiądz będzie głupoty opowiadał, nauczyciel bo dał 1 a dziecko uczy się cały czas i pewnie się „uwziął”, policjant bo co on mi może i tak nic nie wie. Z takim podejściem i ignorancją wykop sobie norę i siedź tam będziesz najmądrzejszy.

     Wesołych Świąt obyś wraz ze zjedzonymi jajkami nabrał trochę pokory i szacunku do innych zawodów.

 6. Suwerenna Korea Polnocna graniczy z trzema krajami, dwa z nich sa suwerenne i jeden Wolny. Suwerenna Rosja, suwerenne Chiny i Wolna Korea Poludniowa. Wolna Korea Poludniowa nalezy do tej samej co Polska Grupy Krajow Wolnych w Wolnym Swiecie (Zion Imperium Freedomu) oraz do Umiarkowanej Spolecznosci Miedzynarodowej kontrolowanej przez Zionist Jews, a jej bezpieczenstwa strzeze Duzy Izrael of World Terror & Genocide, w przeszlosci Stany Zjednoczone. Inne Wolne kraje, za „drobna oplata’, maja tez za ochraniaza Duzy Izrael of World Terror, ktory uwielbia robic za ochraniaza. Wolnych krajow wciaz przybywa a suwerennych jest juz jak na lekarstwo. W ostatnim okresie do Wolnego Swiata Zionist Jews dolaczyli: Wolny Afganistan, Wolny Irak, Wolna Libiia i Wolna UPAina. Juz 5 lat Duzy Izrael toczy boj o Freedomu dla Syrii. Dzieki Rosji (i Chin w ONZ) Syria wciaz jest suwerenna ale otoczona niebezpiecznie dookola krajami Wolnymi. Dla porownania Korea Polnocna ma ta przewage, ze sasiaduje tylko z jednym Wolnym. Wszystkie kraje Wolne otrzymaly Wolne Media im. dr. Jozefa Gebelsa. Wolne Media im. dr. Jozea Gebelsa kontroluja Zionist Jews z ludobojczego rezimu Duzego Izraela of Workd Terror & Genocide. „Misja konfliktowa” pomiedzy suwerenna Korea Polnocna i Wolna Korea Poludniowa steruja Zionist Jews i ma ona, ta misja, na celu ptzeciagniecia Korei Polnocnej do Imperium Freedomu.

 7. Szczegółów nie chcą podać, ale trzeba wspomnieć, że to niebezpieczna rasa i podkreślić, że pewnie wina psa. Codziennie yorki, jamniki itp rzucają się na ludzi i sa agresywne, ale nikt nie napisze o tym. Lepiej pogłębiać mit o morderczych pit bulach, dodać zdjęcie zaślinionego agresywnego psa a potem dziwota, że ludzie mają takie myślenie. To nie kwestia rasy, a człowieka i tego jak wychowa psa. Sama jestem posiadaczką tej rasy, 7 letnia suka. Kochana, lubiąca dzieci i inne zwierzęta. Mozna z nią robić wszystko i przez wszystkie lata swojego życia, nie pogryzła sie z żadnym psem ani nawet nie warknęła. Więc bardzo proszę ludzi czytających takie artykuły o nie mierzenie całej rasy miarą jednego psa. Bo to że jeden człowiek zamorduje, nie znaczy, że każdy inny jest mordercą. Pozdrawiam.

 8. Jeżeli wszedł na posesję to już jego wina.
  Tak przy okazji ktoś się powinien zająć kundlami biegającymi po ulicach za ludźmi lub rowerami zwłaszcza na osiedlach gdzie sa domy i szeregówki, a zwłaszcza na wiochach gdzie domy nie są ogrodzone.

 9. Przy posesjach w których mieszkają takie psy najczęściej są tabliczki „Uwaga zły pies” „Ja tu pilnuje” Jak wszedł na przysłowiową pałę, zbagatelizował informacje na płocie ( o ile była) to czego się spodziewał, przywitania chlebem i solą. Ale oczywiście szczegółów nie podają więc trudno powiedzieć kogo była wina.

Comments are closed.