Robert Biedroń: Prezydentem Rzeszowa powinna być kobieta [ZDJĘCIA]

27
Reklama

– Pedałujcie tam, gdzie chcecie, czasami pod prąd, ale pedałujcie, nie poddawajcie się. Nie dawajcie się zwieść teoriom spiskowym, że Polską rządzą Żydzi, masoni, komuniści – mówił w sobotnie popołudnie w Rzeszowie Robert Biedroń, prezydent Słupska.

 

Jeżeli jest jeszcze w polskiej polityce osoba, która budzi pozytywne reakcje, to z pewnością jest nią Robert Biedroń, otwarcie przyznający się do homoseksualizmu, były poseł Ruchu Palikota a od 2014 roku prezydent Słupska. Dziś Biedroń w wielu sondażach typowany jest na przyszłego prezydenta RP. On sam przekonuje, że o tym nie myśli, ale nie mówi twardego „nie”.

W Rzeszowie, jak w domu

Robert Biedroń przyjechał w sobotę do Galerii Rzeszów, gdzie promował książkę-wywiad „Pod prąd”, który przeprowadziła z nim Magdalena Łyczko. Biedroń przyznaje, że książka ma „słodko-gorzki” smak, bo opowiada w niej także o trudnym dzieciństwie. Jego ojciec był alkoholikiem i bił matkę. Biedroń pochodzi z Podkarpacia, urodził się w Rymanowie, wychował w Krośnie, szkołę średnią kończył w Technikum Hotelarskim w Ustrzykach Dolnych.

– Jestem chłopakiem z Krosna, prawie mieszkańcem Rzeszowa, z tym miastem mam bardzo dużo wspomnień, dużo przyjaciół. Tutaj czuje się, jak w domu. Byłem szefem Instytutu Podkarpackiego w Rzeszowie – mówił na początku Robert Biedroń, z którym spotkanie prowadziła Bernadeta Szczypta, dziennikarka Radia Rzeszów.

Na spotkanie z prezydentem Słupska przyszło kilkadziesiąt osób, nie brakowało młodych i starszych. Politycy też byli, m.in. Tomasz Kamiński, były poseł SLD; Marta Niewczas, była rzeszowska radna i b. szefowa podkarpackiego Twojego Ruchu. Byli też działacze podkarpackiego Komitetu Obrony Demokracji oraz partii Razem. Nazwisko Marty Niewczas Biedroń kilka razy wymienił, jako przyszłej prezydentki Rzeszowa.

– Marta bardzo mi imponuje, obserwują ją od wielu lat i widzę, jak ona jest zdeterminowana, by zmieniać Rzeszów, by wprowadzać pewne wartości – Robert Biedroń co chwilę chwalił swoją koleżankę ze wspólnych czasów bycia w partii Janusza Palikota.

Dużo literek P

Ale oczywiście nie to nie było najważniejsze podczas spotkania Roberta Biedronia z czytelnikami. Biedroń mówił, że ostatni raz na Podkarpaciu był pół roku temu – chodził po Bieszczadach, był w Rzeszowie, odwiedził rodzinne Krosno i Ustrzyki Dolne. Biedroń nie ukrywał, że tęskni za naszym regionem.

– Jak mam sny, to latam nad Krosnem, albo chodzę po górach. Wracają wspomnienia – miłe i złe. Im dalej w las, tym bardziej idealizuję. Jak wracam myślami do Krosna, to Krosno jest takie wymarzone, nierealne, takie, jak chciałbym je zapamiętać – mówił Robert Biedroń.

Bernadeta Szczypta pytała Biedronia, czy w książce „Pod prąd” nie bał się odkrywać siebie.

– Jak człowiek ma tyle literek P – pedał, poseł, prezydent – to człowiek ma pewien dług do spłacenia. Bałem się tej książki. Każdy miał do czynienia z przemocą. Niechętnie o niej mówimy. Podkarpacie nie jest najbardziej otwartym regionem w Polsce. Tu życie nie było łatwe – szybko zauważyłem, że jestem gejem, ateistą, miałem ojca alkoholika, który bił matkę. Pomyślałem: „Cholera, muszę się z tym podzielić, by nikt nie musiał przechodzić przez to, co ja przeszedłem” – mówił Robert Biedroń.

Jeden Biedroń wiosny nie czyni

Nie mogło zabraknąć pytań o ewentualny start Biedronia w wyborach na prezydenta RP. Gdy tylko one padły od razu rozległy się brawa. – Prezydentem Polski, już jest Adrian, przepraszam, Andrzej Duda – Biedroń pochwalił się, że jest fanem serialu satyrycznego „Ucho Prezesa”, co wywołało kolejne oklaski. – Też jestem prezydentem. Słupska. I jest mi z tym dobrze – zapewniał. – Jeden Biedroń wiosny nie czyni.

Robertowi Biedroniowi przytoczono ostatnią wypowiedź prof. Jadwigi Staniszkis, socjolog, która w wywiadzie pytana, czy w wyborach na prezydenta RP głosowałaby na Andrzeja Dudę, czy Donalda Tuska, odpowiedziała, że na… Biedronia. – Prof. Staniszkis powiedziała, że miałby pan ochotę na start w wyborach – ciągnęła za język Roberta Biedronia dziennikarka Bernadeta Szczypta.

– W życiu nie widziałem prof. Staniszkis. Nie wiem, skąd ona wie, na co mam ochotę. Mam ochotę na wiele rzeczy… – Biedroń wywołał kolejne uśmiechy na ustach uczestników spotkania. – Ale nie mam ochoty na bycie prezydentem Polski, przynajmniej na razie – zastrzegał Biedroń, co oznacza, że pytań o jego start w wyborach o najważniejszy urząd w Polsce będzie jeszcze mnóstwo. Sam Biedroń mówi, że dzisiaj funkcja prezydenta jest dezawuowana.

– Nie można czekać na Mesjasza, że ktoś przyjedzie na białym koniu. Społeczeństwo powinno brać sprawy w swoje ręce, nie czekać aż jakiś Duda, Kaczyński, Tusk i Biedroń załatwią wszystkie nasze sprawy – mówił Robert Biedroń, który cytował słowa legendy podziemnej opozycji śp. Jacka Kuronia: „Nie palcie komitetów, ale budujcie własne”.  

„Seksmija” – część druga

Biedroń był również pytany o ostatnie wydarzenie w Katowicach, gdzie podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego zwolnił swoje miejsce wśród panelistów dla burmistrz Wołomina Elżbietę Radwan, co wywołało ogromne poruszenie w internecie. O samorządzie chcieli rozmawiać tylko mężczyźni, a Radwan, która na tym samym Kongresie zdobyła nagrodę najlepszego samorządowca, była upchana wśród publiczności.

– Wkurzyłem się, kiedy zobaczyłem na scenie ośmiu facetów. „O co cholera chodzi?” – pomyślałem. Smutni faceci siedzieli w smutnych garniturach i opowiadali o wielkim samorządzie, kiedy na sali siedziała kobieta z najważniejszą nagrodą. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby ją zaprosić – wspominał to wydarzenie Robert Biedroń, który jest wielkim zwolennikiem coraz większego udziału kobiet w życiu publicznym. Jego zastępcą w Słupsku jest kobieta, a do rad nadzorczych spółek miejskich w Słupsku obowiązuje 40-procentowy parytet.

– Jak to wprowadziłem, to mnie wyśmiewano, że to kolejna „Seksmija”. Co się okazało? Zgłasza się bardzo dużo kandydatek do pracy. Przesłuchania konkursowe prowadzimy całymi dniami. Kobietom trzeba dać szansę. Trzeba tworzyć podpórki, które wywindują kobiety. My faceci, przez tą kilkucentymetrową końcówkę, a niektórzy się chwalą kilkunastocentymetrową, mieliśmy immunitet, że nam można więcej i chętnie z tego korzystaliśmy. Dzisiaj trzeba to naprawiać – uważa Robert Biedroń.

Najlepsza inwestycja to…

Do uczestników spotkania apelował, by angażowali się w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, chodzili na wybory, startowali w nich, tworzyli własne komitety. – Im społeczeństwo obywatelskie będzie silniejsze, tym politykom trudniej będzie nas oszukać. Bo dlaczego mieliby was nie oszukiwać, skoro ich nie rozliczacie, nie interesujecie się tym, co politycy robią – mówił bardzo przytomnie Biedroń. – Wprowadzenie do polityki pewnych wartości będzie naszą siłą – uważa prezydent Słupska.

Robert Biedroń zapewniał, że polityka mu nie obrzydła – wprost przeciwnie i kocha być prezydentem Słupska, bo spotyka ludzi, którzy go inspirują. – Nie da się dzisiaj tworzyć miasta z gabinetu prezydenta w czterech ścianach – uważa Biedroń, dlatego w Słupsku w różnych miejscach wystawia „czerwoną sofę”, na której spotyka się z mieszkańcami.

Biedroń prowadzi też w szkołach lekcje demokracji, ostatnio zaprosił do każdej klasy w każdej szkole uchodźców, z którymi rozmawiali uczniowie i nauczyciele. – To jedna z najlepszych inwestycji, jakie zrobiłem w mieście. Nie aquapark, nie remonty dróg, ale inwestycje w myślenie ludzi. To największy skarb – uważa Biedroń.

Był „wstrętnym pedałem”

Na koniec wrócił jeszcze do swoich początków kariery politycznej.

– Mi też nikt nie dawał szans. Byłem wstrętnym pedałem, antyklerykałem, czymś śmiesznym na scenie politycznej. Zostałem posłem, prezydentem. Uwierzyłem, że polityka może być inna. Myślicie sobie: „Jak ten Biedroń pedałuje przez świat, to może i ja mogę pedałować tak, jak chcę”. To fantastyczne – pedałujcie tam, gdzie chcecie, czasem pod prąd, ale pedałujcie. Nie poddawajcie się. Nie dawajcie się zwieść teoriom spiskowym, że Polską rządzą Żydzi, masoni, komuniści. To nieprawda – mówił Robert Biedroń.

Jego zdaniem największym problemem w Polsce nie są ci, którzy nami rządzą, tylko ci, którzy nami nie rządzą, bo nie chodzą na wybory, a siedzą przed telewizorem i wszystko krytykują.

Wśród uczestników spotkania w Rzeszowie z Robertem Biedroniem był m.in. młody mężczyzna Wojciech Lipiński z Krosna, który miał na sobie koszulkę z napisem: „Biedroń, Polskę zbaw”. – Trzy rady dla młodego polityka, jak się wybić – poprosił Biedronia.

– Mieć marzenie, iść pod prąd, czasami robić szalone rzeczy, spotykać dobrych ludzi, którzy inspirują i wokół nich się obracać. Nie krzywdzić innych w byciu dobrym dla siebie. Unikać toksycznych osób. A także szukać ludzi, którzy dają argumenty, by robić pozytywne rzeczy, nakręcać się – opowiedział Robert Biedroń.

Na koniec nie mogła zabraknąć wspólnych zdjęć z czytelnikami i autografów pod książką „Pod prąd”.

marcin.kobialka@rzeszow-news.pl

Reklama

27 KOMENTARZE

 1. Człowiek, którego największym osiągnięciem jest zamiłowanie to penetracji i młodych chłopców…

  Prezydent Słupska Robert Biedroń został przyłapany na kłamstwie. W jednym z wywiadów twierdził, że program 500+ doprowadza do rezygnacji z pracy w miejskim ratuszu. Tymczasem okazuje się, że „ze względu na wprowadzenie programu 500+ w Urzędzie Miejskim w Słupsku nie stwierdzono rezygnacji z pracy”.

  Otóż prezydent Biedroń przyznaje, że w ratuszu zrobił spotkanie nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie w celu motywowania ich do sprawniejszego uczenia uczniów „tolerancji”. Zaprosił też kilkoro syryjskich uchodźców, aby dzieci w szkołach uczyli o islamie czy stosunku muzułmanów do kobiet. Aby, jak mówi Biedroń, „młodzi ludzie wiedzę mogli czerpać z pierwszej ręki, a nie z szamba, które na temat uchodźców wylewa się z internetu”

  Działania władz Słupska w sprawie zakończenia budowy aquaparku Trzy Fale nie prowadzą do zakończenia jego budowy, tylko generują nowe koszty. Prezydent Robert Biedroń wydał lekką ręką 100 tys. zł z miejskiej kasy na przegraną batalię sądową z inżynierem projektu. Teraz właściciele firmy zapowiadają, że wytoczą miastu proces, bo ucierpiał ich wizerunek.

 2. Ludzie, czytajcie słupskie fora internetowa to dowiecie się prawdy o tym nierobie i lanserze!!! ten chłoptaś jeździ po Polsce i papla o sobie o gejostwie o tym że chce być wielki, a Słupsk którym nie-rządzi tonie w problemach które on ma gdzieś.słupszczanie mają go naprawdę dosyc bo z jego ciągłych wyjazdów nic kompletnie Słupsk nie zyskuje(poza nieustającą nieobecnością niby-włodarza).Biedroń to katastrofa. Chetnie go oddamy do innego miasta!

 3. Jakie miasto takie wydarzenia… przyjechał pan Robert z Rymanowa, który obecnie „rządzi” w Słupsku i takie wielkie halo, zdjęcia, wywiady, homo propaganda trwa w najlepsze. Świat się kończy…

 4. Jeśli matka Biedronia doznawała przemocy od jego ojca to znamy prawdopodobną przyczynę jego orientacji. Jednym z powodów jest stres(czynnik epigenetyczny) matki w ciąży kiedy to formują się ośrodki seksualne w mózgu płodu.Stres zmienia gospodarkę hormonalną organizmu. Mózg płodu nie jest już tak wrażliwy na androgeny(w tym testosteron) i w pewnym stopniu może stać się zfeminizowany.Ojcowie później zrzucają domniemam całą winę na matkę że sobie wychowała „takiego” syna…. .Paradoksalnie sami sobie są winni orientacji syna. To udowodnione że pewne rejony w mózgu nie ulegają po urodzeniu dalszym zmianom i dojrzewaniu. Przynajmniej część gejów już zaraz po urodzeniu jest tak nieodwracalnie zaprogramowana. Przykładowo u pszczół gdy larwy do 3 dnia karmione będą specjalnym pokarmem (mleczkiem pszczelim) to staną się królowymi ,później już rozwój organów zaszedł za daleko i co się stało to się nie odstanie i będą tylko robotnicami. Tu czynnikiem epigenetycznym nie jest stres a pokarm.Stres to nie jedyny czynnik zwiększający prawdopodobieństwo wystąpienia danej orientacji. Jednak za dużo pisania… .I tak większość ludzi nie ma pojęcia o biologii molekularnej i neuropsychiatrii za to ma pojęcie jak kogoś potępiać i poniżać tylko za to jakim się urodził.

 5. Odnośnie parytetów na listach wyborczych to uważam, że są szkodliwe.Płeć nie powinna mieć znaczenia.Ważne jest wyselekcjonować osoby nie ze względu na np. płeć tylko te które najbardziej się nadają i najlepiej będą zarządzać.Jeśli w danej społeczności jest znacznie więcej wykwalifikowanych kobiet to jak dla mnie na listach, w sejmie, radzie miasta itp. może zasiadać 100% kobiet.Płeć nie powinna mieć znaczenia lecz kwalifikacje,sukcesy i efekty działania.

 6. Jak szanuje za odwagę polityczna Pana Biedronia i nie chciał bym zmieniać zdania, ale takie wypowiedzi iż Pani Niewczas ma być prezydentem Rzeszowa wprowadza mnie w osłupienie! Pani Marta niech zajmuje się sportem bo jakoś jej to wychodzi a w polityce to nie wie gdzie się ma odnaleźć i z wszystkimi chce coś ugrać PO, SLD, Palikot itd. Efekt zawsze marny lub jeszcze gorzej przeszkadza prawdziwym politykom aspirując do ich grona a to chyba nie dla niej !!!

  • Odwalcie się od Pani Niewczas! Już nikt nie pamięta że to ona napisała uchwałe o stypendiach sportowych dla naszych dzieci! Pani Marto głowa do góry i dziękujemy!

 7. Marta Niewczas Panią Prezydent?! Jakieś nieporozumienie? Ta Pani nie ma prawie żadnego sensowego dorobku politycznego oprócz zmiany partii co chwile i de facto chyba całkowicie antylewicowcych poglądów i braku szacunku do ludzi. Puste lansowanie całkowicie nieprawidłowych nazwisk, które doprowadziłyby do upadku.

  • Nie ma dorobku? 12 lat była radną naszego miasta! 7 lat byla vice przewodniczacą rady! Mało? Nigdy nie była w żadnej parti politycznej, jedynie była zaproszoną na listy wyborcze.
   Z szacunku do jej dokonań sportowych hejterzy uciszcie się!!!!

 8. Ferenc na emeryturę, nie radzi sobie z problemami i fuszerką MZD. Dobry pomysł aby kobieca ręka rządziła Rzeszowem doda uroku temu miastu.

  • A Ferenc za wszystko jest odpowiedzialny,?? NA LEP UPADŁEŚ !!! JAKIM TRZEBA BYĆ POJE… ABY takie coś napisać bo sobie z MZD nie radzi to ma przejść na emeryturę hahaha to idąc twoim tokiem myslenia nowy prezydent nie będzie sobie z niczym radził. Mało tego spier… wszystko co to tej pory zostało w mieście zrobione.

 9. Coś mi się wydaję, że Biedroń to te swoje problemy z ojcem wymyślił, żeby mieć lepszy PR. Pasuje mi to do tego człowieka.

 10. spokojnie, na każdy komentarz hejtera/płatnego trolla jest 1000 czytelników, którzy są pod wielkim pozytywnym wrażeniem. Tak trzymać!

   • Możesz przenieść swoje komentarze na inne forum ? Już tych twoich marnych wypocin pod każdym artykułem o mieście czytać się nie da. Będziesz miał prawo krytykować Ferenca jeżeli zrobisz dla miasta chociaż ułamek tego co on. Za dwa lata wybory – startuj droga wolna.

   • Masz jakieś wątpliwości co do tego ze dzięki Ferencowi miasto rozwinęło się niebagatelnie .?? To jest obecnie jedyny człowiek który widać że działa na korzyść miasta a nie dla siebie, mało tego jest doświadczony i potrafi zarządzać miastem i ludźmi, dzięki temu że nie jest partyjny nie jest marionetka szefa partii.
    Napisz co ty dobrego zrobiłeś dla miasta !!!

    • Rozwinęło..? W co..? Działa na korzyść miasta..? Doświadczony..? Obudź się człowieku, obserwuj i myśl proszę.

     • Zmień dilera albo idź na odwyk, to może mózg wróci na właściwy tok myślenia… jest też szansa na to, że nauczysz się poprawnie nazwę miasta pisać.

Comments are closed.