12 uczniów z Rzeszowa w konkursie na projektowanie miasta w Minecraft

Reklama

12 uczniów będzie reprezentować Rzeszów w ogólnopolskim konkursie na projektowanie przestrzeni miejskiej w grze Minecraft. 

 

 

Reprezentanci zostali wyłonieni w eliminacjach miejskich – w konkursie na projekt miejsca dla pszczół. W czwartek Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa, wręczył im dyplomy, upominki i życzył powodzenia  w zmaganiach ogólnopolskich.

– Wyłonienie drużyny zawsze wiąże się z tym, że uczestnicy konkursu uczą się pracy zespołowej, w tym przypadku także myślenia przestrzennego, abstrakcyjnego. Jestem przekonany, że wspaniale wypadniecie w konkursie ogólnopolskim, wierzę, że odniesiecie sukces – mówił Marek Bajdak. 

– Jesteście przyszłością Rzeszowa, wasze prace budzą nasz podziw. Ta rozgrywka będzie na pewno bardzo zacięta, dlatego życzę wam powodzenia – dodała Justyna Pałys z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, przewodnicząca komisji konkursowej.

Skład zwycięskich drużyn przedstawia się następująco:

Reprezentacja Rzeszowa w kat. klas 1-4

Ernest Machała, uczeń klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie;

Martyna Dobrowolska, uczennica klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie;

Wojciech Brodziński, uczeń klasy 3 z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Rzeszowie;

Emil Wojtowicz, uczeń klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Rzeszowie;

Marlena Szostek, uczennica klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie;

Cyprian Machała, uczeń klasy 4d ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie.

Reprezentacja Rzeszowa w kat. klas 5-8

Wojciech Bachórz, uczeń klasy 5d ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie;

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tymon Biedroń, uczeń klasy 5 a ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Rzeszowie;

Damian Burek, uczeń klasy 6 Zespół Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie;

Kamil Winiarz, uczeń kasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie;

Mikołaj Domino, uczeń klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie;

Szymon Filipowicz, uczeń klasy 7b ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Rzeszowie.

Pomysł z Urban Labu

Do miejskiego etapu konkursu zgłosiło się 26 uczniów rzeszowskich szkół. Spośród zgłoszonych prac komisja konkursowa wyłoniła najlepsze, a ich autorzy będą reprezentować Rzeszów w projekcie ogólnopolskim.

Jego pomysłodawcą jest Urban Lab Rzeszów, a odbywa się on we współpracy z Unią Metropolii Polskich. Do rywalizacji staną drużyny z dwunastu polskich miast. 

Zadaniem zespołów z poszczególnych miast będzie zaplanowanie i zaprojektowanie sportowych terenów rekreacyjnych w swojej okolicy. W projekcie ma być uwzględniony charakterystyczny symbol dla danego miasta. Projekt uczniowie mają stworzyć samodzielnie w grze Minecraft: Education Edition.

Drużyny powalczą o zwycięski tytuł oraz puchar dla swojego miasta. Za zajęcie 1. miejsca w obu grupach wiekowych zespoły otrzymają czek o wartości tysiąca złotych oraz nagrody rzeczowe od firmy G2A.com, partnera technologicznego projektu.

Wybrane elementy projektów zostaną wydrukowane w 3D i przesłane do miast wraz z medalami oraz dyplomami – jako podziękowanie za udział w projekcie. Członkowie drużyn mogą liczyć na wsparcie techniczne ze strony firmy Microsoft oraz nauczycieli prowadzących zajęcia z Minecrfat w Rzeszowie. Z kolei nauczyciele szkół biorących udział w projekcie mają szansę na darmowy kurs G2A Academy z projektowania. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama