Reklama

Sąd aresztował na dwa miesiące 24-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Mężczyzna zaatakował siekierą wracającego do domu rowerzystę.

Do zdarzenia doszło w sobotni (13 grudnia) wieczór w lesie w jednej z podleżajskich miejscowości. 24-letni mężczyzna zaatakował siekierą 65-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, gdy ten wracał rowerem do domu.

Napastnik groził mu pozbawieniem życia i wymachiwał przed nim siekierą. Sprawca uszkodził rower, którym zaatakowany mężczyzna bronił się przed ciosami. 65-latek został zraniony w rękę trzonkiem siekiery. Mężczyzna trafił do szpitala, a napastnik uciekł.

24-letni sprawca został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i trafił do policyjnego aresztu. Postawiono mu zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i kierowanie gróźb pozbawienia życia.

We wtorek sąd postanowił, że 24-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama