Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

50-piętrowy wieżowiec w sąsiedztwie rzeszowskich bulwarów z zimowym ogrodem, siłownią, restauracją i ekskluzywnymi apartamentowcami chce wybudować firma FullFarb. Miasto jest zachwycone. Mieszkańcy niekoniecznie. 

“Betonowy” – taki przydomek przyległ do Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, dla którego pracujące na terenie miasta “żurawie” są oznaka rozwoju. Ostatni rok w szczególności pokazał, że mieszkańcom Rzeszowa nie do końca podoba się polityka zabudowywania każdego wolnego zielnego kawałka.

Przykład? Ostry sprzeciw mieszkańców Nowego Miasta ws. budowy dwóch wieżowców w sercu osiedla, czy protest mieszkańców Zalesia, który dotyczył stworzenia wysokiej zabudowy na wzgórzach osiedla.

Nie dziwi więc, że kolejna informacja o budowie w samym centrum miasta tuż przy bulwarach 50-piętrowego wieżowca zmroziła krew w żyłach niejednego rzeszowianina.

“Betonowa ekspansja trwa. Kolejny przykład o brak troski o ekologię, czyste powietrze i miejsca do rekreacji dla mieszkańców Rzeszowa. Pozwolenie w tym miejscu na powstanie kolejnego budynku jest przejawem działania w imię interesów deweloperów. Widać, jak obecny prezydent realizuje swoje obietnice wyborcze, w których mówił o inwestycjach w rekreacje…. Kłamstwo i obłuda” – piszą na fanpage’u “Rzeszowznawcy” internauci.  

“To jakiś niesmaczny żart. Choć po Olszynkach, Żwirowni, a zwłaszcza fontannie multimedialnej, jestem już w stanie uwierzyć w każdy urbanistyczny absurd w tym nieszczęsnym mieście” – dodają. 

A co na to miasto? – Inwestor przedstawił pomysł. Przypadł on prezydentowi do gustu, ciesząc się, że tak okazały budynek powstanie w Rzeszowie. Tylko kibicować, aby się udało – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Nawet, gdy będą protesty? –  Ona są zawsze i wszędzie. To normalna rzecz. Można powiedzieć, że taka jest już reguła – twierdzi rzecznik prezydenta.

Inwestycję, o której mowa, chce na 55-arowej działce obok sklepu Lidl przy ul. Hetmańskiej zrealizować FullFarb. W planach jest budowa 50-piętrowego wieżowca, w którym będą znajdować się apartamentowce o najwyższym standardzie.

Obiekt ma być też do dyspozycji wszystkich mieszkańców stolicy Podkarpacia – na parterze mają powstać m.in. ogrody zimowe, sala widowiskowa, SPA, hotel, restauracja, basen, czy siłownia i kręgielnia. – Chodzi o to, by bulwary kojarzyły się zarówno w lecie, jak i w zimie z możliwością spędzania na nich wolnego czasu – słyszymy od przedstawicieli inwestora.

Ma także powstać ogólnodostępny parking – od 800 do 1200 miejsc. Budowa wieżowca będzie wiązała się także przedłużeniem i poszerzeniem ulicy, która obecnie prowadzi do parkingu przy Lidlu oraz przekształceniem w drogę ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej na bulwary.

Jest już gotowa koncepcja budynku, ale inwestor nie chce jej jeszcze upubliczniać. Budowa wieżowca ma się rozpocząć w 2020 roku i potrwać minimum 3 lata. Czy plan się ziści? Nie wiadomo, bo inwestor nie wystąpił jeszcze do ratusza o wydanie warunków zabudowy.

– Nie otrzymaliśmy takiego wniosku, więc trudno mówić o tym, czy “wuzetka” zostanie wydana, a jeśli nawet, czy to później przełoży się na pozwolenie na budowę – wyjaśnia Maciej Chłodnicki.

Przedstawiciele inwestora nie obawiają się protestów mieszkańców, twierdząc, że wieżowiec nie zabuduje terenów rekreacyjnych bulwarów. Okazały budynek ma powstać na działce sąsiadującej z bulwarami. 

– W dużych miastach Europy, czy na świecie takie wieżowce buduje się w centrum. Budowa na obrzeżach nie miałaby sensu, ponieważ obiekt ma przyciągać turystów, ma stać się nową atrakcją Rzeszowa – twierdzi inwestor.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

81 KOMENTARZE

 1. Tadeusz to BUC który choruje na gigantomanię.
  Komuna sprała mu mózg tak bardzo, że BETON jest dla niego wyznacznikiem wszystkiego.
  Tak sponiewierane dziką deweloperką miasto będzie straszyć.
  A życie w nim zacznie przypominać horror.

  Ciekawe czy Tadzik da sobie przed swoim domem postawić wieżowiec, a co.

 2. Jestem jak najbardziej za. Jest inwestor niech buduje. Nie za wasze!!! On ryzykuje a nie wy. co wy ludzie macie z głowami. Rozumie blokowanie budowy przy żwirowni ale w centrum? Bez jaj.

 3. Dublin – dominuje niska zabudowa. I co to też wiocha? W takiej zabudowie żyje się dużo lepiej. Może niech delegacja pojedzie i zobaczy jak świat wygląda. A może nid chce wiedzieć. Apropo wyborów to głosowałem na Ferenca, choć zaczynam się zastanawiać czy to był dobry wybór. Jak tak będą budować to na bank przegrają następne wybory.

 4. No już widze jak ci do portfela tych Dularów walną cało fure – dobre !
  Tak se tylko można pomarzyć –
  Stojąc w tych korkach przy zamkniętych oczach że stoisz na 5 avenue ; O !

 5. Po to miasto dołącza wiochy, żeby się rozwijać więc niech tam się rozwija, niech tam bloki stawia i apartamenty. Deweloperzy ładują blok obok bloku oby blisko centrum było. Robią śmieszne projekty jak ” przepiękne” Tower i to ohydne coś obok stadionu STAL Rzeszów. Same porażki i nic ciekawego. Rzeszów robi się coraz gorszym miejscem do życia, jest brzydkie i nie ciekawe. Niech zainwestują w kulturę i rozrywkę a nie budują kolejne ohydne hucznie nazywane apartamentowce na kilku arowych działkach. Żenada wielki minus dla radnych że takie projekty popiera.

 6. Brawo! Popieram! Nawciskajcie wszędzie gdzie się da wieżowców, najlepiej przy najbardziej ruchliwych drogach i skrzyżowaniach! Najważniejszy jest wizerunek, więc niech się zrobi jeden wielki korek, będziemy mieli jak w USA albo innym cywilizowanym kraju! Może sprawi to, że w końcu zaczną nam płacić pensje w dolarach, nie w gówno wartych polskich rublach!

 7. Proponuje by powstała sonda na portalu kto jest za wysokimi wieżowcami a kto przeciw i zobaczymy ilu jest betonowców a ilu wsioków. Sonda wyjdzie taniej niż referendum a już jakiś obraz nam da i to może pomoże prezydentowi w podejmowaniu decyzji.

 8. Kpina. Za takie tereny zielone to my dziękujemy. Tam już jest jeden wielki korek. A oni chcą dołożyć miejsce gdzie ma parkować ponad 1000 aut? Żart

 9. Dobrze czytałeś? 50 to ma być pięter, chyba że pani Joannie pomyliły się piętra z metrami, tak jak apartamenty z apartamentowcami. Jest to możliwe 🙂
  Ale jeżeli pani Joanna nie dała znów plamy i budynek ma mieć 50 pięter, to powinien mieć około 180 metrów wysokości.
  Tym samym byłby jednym z najwyższych budynków w Polsce. Plus parkingi na 1000 samochodów, ogrody zimowe. I to wszystko na 55 arowej działce.
  Gratulacje, pozostaje tylko czekać na spełnienie obietnicy 🙂

 10. Dokładnie tak, miasto jest miastem, jak ktoś chce mieć zielono, łąki, lasy i kwiatki, to niech wraca do siebie na wieś. A nie zadłuży się na 30 lat, kupi klitkę gdzieś w bloku bo jaśniepaństwo przecież musi w mieście mieszkać, i potem pyszczy że nie dość zielono i że wieżowce budują.

 11. Kochany już sie w swoim życiu nachodziłem choćby w latach 1998-2011 :
  Wiesz ile zrobiłem kilometrów no to Ci napisze ponad 25.000 tak nie ma pomyłki i napewno nie w drewniakach ; O !

 12. No właśnie racja – a co Ten mistrz z ratusza obiecał ?

  Nowe mosty ( choćby tam gdzie ten wieżowiec ma byc ) czy dobudowanie drugiego mostu koło Urz.Skarbowego 2- na układ drogi 2+2
  Wisłoko – Strade / a kolejny most na przedłużeniu ulicy Długosza – gdzie ?
  A skrzyżowania dwu poziomowe zamiast rond – ile dni minęło od wyborów a tu nic sie nie dzieje nie ma nawet jednego Pracownika opartego o łopate – nic cisza .
  Normalna kpina z przedwyborczych wizji – po prostu słowotok przedwyborczy z którego wyszedł pic na wode dzikie węże ; O !

 13. A nie jest tak, że lokalizację budowy lodowiska, stadionu lekkoatletycznego, aqua parku, skutecznie blokują sami mieszkańcy ? Czy to nie jest hipokryzja, wpierw stawać “okoniem” wobec inicjatyw Prezydenta a później w chamski sposób go obwiniać ? Co do terenów zielonych to w Rzeszowie znajduje się 14 miejskich parków o łącznej powierzchni ponad 81,5 ha oraz rezerwat przyrody Lisia Góra i bulwary. Chcesz więcej ? – wyjedź na wieś – miasto musi się rozwijać i powtórzę za “Frodo”; nikt w szałasie, lepiance, czy innym archaicznym “cudeńku” w mieście nie mieszka 🙂

 14. Przecież prezydent chciał budować aqapark. Z tego co pamietam w głosowaniu to pis i ludzie Kultysa zablokowali dzieciom w Rzeszowie aqapark. Argumentem zablokowania prywatnemu inwestorowi miało być że Pis wybuduje sam i większy.

  Jeśli już kogoć winić to nie Ferenca.

 15. O Matko Boska! Naprawe wiezowiec 50 metrow w centum?
  Ludzie wy tak na serio? A gdzie Maja powstawac te ‘wiezowce’ jak nie w centrum miasta.
  Przeprowadzic sie na wies, kupic kury i po problemie.
  A miastu dajcie sie rozwijac.

 16. Ludzie czepiacie się prezydenta nazywając go betonowym ferencem, użyjcie mózgu. Przecież on ten wieżowiec nie powstaje z jego ani miastowych pieniędzy, odpierdolcie się już od niego w sprawie deweloperów, za brak aquaparku, lodowiska i zoo owszem można się wyrzywać i nawet należy.

 17. Niech budują, ale pod warunkiem, że (1) budynek będzie wysoki i reprezentacyjny, (2) parkingi TYLKO PODZIEMNE lub na pierwszych kondygnacjach budynku, (3) ścieżka rowerowa prowadząca na bulwary pozostanie ścieżką rowerową (trzeba znaleźć inny dojazd).

 18. Kiedyś regularnie graliśmy w hokeja na lodowisku . Zniszczyli oczywiście. Nic nowego nie powstaje , stoi gruzowisko . Panie Ferenc wsadź sobie ten 50 piętrowy wieżowiec – wiadomo gdzie.

 19. standardowa zagrywka, zapowiadają 50 m drapacz chmur, a po protestach “przerażonych mieszkańców”, wyciągną gotowe projekty zwykłego wieżowca “po taniości”, jak po drugiej stronie Hetmańskiej. Ludziska kupią na wynajem dla studentów i się zrobi jeden wielki akademik…

 20. wierzycie że znajdzie się ktoś aby zainwestować w Rzeszowie kasę na budowę 50 pięter? Rzezów to nie New York aby taka inwestycja się oplacala. Juz jedna wieża miała być na olszynkach i budowa stoi. Wiecie we Wrocławiu jaki był był problem za sprzedażą w Skay? Ktos wierzy ze bedą nabywcy na apartamenty po 15-20tys/m bo takie są koszty budowy. To byłby wielki sukces gdyby faktycznie to powstało. Pokazcie taki np w Krakowie.

 21. Zwiedź Berlin. Rozwój infrastruktury musi iść w takim tempie jak rozwój urbanistyczny. W Rzeszowie przez ostatnie 20 lat poszerzono jeden most, jeden wybudowano, poszerzono Wyzwolenia i powymieniano asfalt na pozostałych drogach. Nie wybudowano żadnej kolejki (swoją drogą, że kolejka powinna prowadzić od miejscowości ościennych do centrum a nie dokoła centrum), żadnego wiaduktu, żadnego tunelu, żadnej znaczącej drogi w mieście (proszę nie pisać o dojazdach do autostrady). Za to skutecznie utrudnia się ruch budową rond aż do obrzydzenia. Rzeszów jest ładny. Tylko tyle.

 22. Gdzie lodowisko, gdzie stadion lekkoatletyczny, gdzie aqua park, gdzie tereny zielone itp. Betonowy Ferenc żyje ale już nie długo tylko szkoda że inni za miast na potrzebne inwestycje będą spłacać DŁUGI BETONOWEGO FERENCA bo Rzeszów co roku ma więcej długów przez tego szaleńca. Mam nadzieję że już nie długo bo dziadek Tadek stary i głupi.

 23. Tylko się cieszyć że w ty mieście są ludzie chcą inwestować swoje pieniądze. A dla krytyków polece maść na ból pewnej tylnej częsci ciała.

 24. Proszę czytać ze zrozumieniem. Przecież wszystko jest w tekscie.

  “Obiekt ma być też do dyspozycji wszystkich mieszkańców stolicy Podkarpacia – na parterze mają powstać m.in. ogrody zimowe, sala widowiskowa, SPA, hotel, restauracja, basen, czy siłownia i kręgielnia. ” do tego taras widokowy. A będzie to najwyższy obiekt z takim tarasem.

 25. to jak turyści będą podziwiać wieżowiec??????? idiotyzm jakiś, gościowi odbiło i tyle, niech wybuduje ładne przedszkola i szkołę z basenem i salą widowiskową, baran jeden, a kto będzie te atrakcje wieżowca utrzymywał- developer?????? popadnie w ruinę i tyle, będzie koszmarek na bulwarach

 26. A Ty chyba zostałeś jeszcze w latach 80-tych w erze 8-bitowych komputerków ATARi z PEWEX-U co widać po twoim nicku. A czy ja komu bronie stawiać blok na środku rzeki ? Niech nawet stawiają na wyspie okresowej na Zalewie Solińskim. Tylko niech od razu zbudują lądowisko dla helikopterów na dachu by można było się tam wtedy dostać w czasie powodzi.

 27. Jedyny układ w mieście, o jakim słyszałem, tworzył Podkulski, ale on pieścił się z prawiczkami w czasach przed Ferencem. Musiał dużo o nich wiedzieć, jeśli Ziobro unieważnił mu wyrok i zarządził “nowy” proces.

 28. Pewno dziadek murarz murował i posiadał jeszcze drewniana bukowa poziomice?

  Dziś przy palowaniu i larsenach możesz budować blok na środku rzeki. Wszystko jest w książkach. Ale do kogo ja mówię? Pokolenie smarfonów i pejsbooka… trociny zamiast mózgu

 29. Podobno ,,układ rzeszowski,, się zaciska i niektorzy juz sypa byłych kolegów, to znaczy że niektórzy nie tylko z ratusza ale i pracownicy z UM graja na dwie strony.Gdy nie wiadomo o co chodzi to o dużą kasę ,,zrobiona pod przysłowiowym stołem,, bo widzą co się dzieje od lat a mogą odpowiedzieć nie tylko oni sami ale ich rodziny.

 30. Budynek z betonu zły… Oczekujesz, że większość wolałaby “Biskupin” albo afrykańską wioskę? Skoro masz internet to sprawdź sobie w Google jak wyglądają nowoczesne miasta – możesz być zaskoczony, że tam też są betonowe budynki, czasem nawet dużo i wysokie. Może Ty znajdziesz dewelopera, który w takiej nowo przyłączonej wsi za swoje pieniądze wybuduje wieżowiec. “ścisk az dupę ściska” – nie używany słów, których znaczenia nie rozumiemy, bo wychodzą babole jak to. “ale kasa dla znajomego dewelopera tak” – masz dowody czy to tylko bezpodstawne poszlaki?

 31. Nie należy tak uogólniać, bo ja również nie jestem przerażony a nawet pomysł mi się podoba. Zawsze znajdzie się grupa ujadaczy klasy “bo dróg nie budują, bo korki”. Ludzie zrozumcie w końcu, że takie budynki to prywatne inwestycje a miejski budżet na drogi to nie studnia bez dna. I ta sama grupa uwielbia też dysponować czyimiś prywatnymi działkami “bo park trzeba tam zrobić” – to oddaj swoją działkę na park. Dekoracje miejskie jak światełka – proszę bardzo, tu znowu im nie pasuje bo na dzieci można to było przeznaczyć. Jak kościół wydaje miliony to wtedy Wam to nie przeszkadza, tylko pokornie zanosicie im kolejne porcje gotówki. Hipokryci i tyle.

 32. och aż zal serce ściska, beton, beton i nadal beton, to właśnie jest rozwój Rzeszowa, śmiechu warte, a gdzie i tych popieram drogi , ścisk az dupę ściska, jak nie ma tak nie ma, ale kasa dla znajomego dewelopera tak.
  Rzeszowiak rodowity doskonale wie,ze to teren zalewowy, zabrali ludziom działki by beton postawić. A ten i ma rację co mówi,że przyłączane coraz to nowe wsie mają tereny i tam należny rozwijać Rzeszów a nie zacieśniać miasto. Jak widzę jak się dziś buduje bloki w odległości 2-ch metrów od ogródka to pytam się gdzie jest nadzór budowlany , gdzie jest NIK

 33. Jak dołączysz do tego pakietu odpowiednie rozwiązania komunikacyjne, to może będzie dar losu. Następny prezydent będzie jechał na hasłach: “wybuduję wam drogi, żebyście mogli się przemieszczać”, pod warunkiem, że jeszcze na nie miejsce zostanie. Nie jest sztuką zabudować każdą działkę, ale dopasować rozwiązania komunikacyjne do planowanej zabudowy, a takiego dalekiego myślenia przyszłościowego brakuje Tadziowi budowniczemu. Budowanie dróg to zadania miasta, z którego się nie wywiązuje, bo przecież “korki” to dowód na rozwój.

 34. Mi to nie przeszkadza 😉 więc nie wszyscy mieszkańcy protestują a zapewne tylko garstka starych bab i paniuś z pieskami które to stracą miejsce do wysrania się. Nikt nie stawia bloku na bulwarach tylko na samym środku rekreacyjnej ich części tylko koło Lidla na jakimś skraju nieużytku który jest koszony dwa razy w roku…

 35. Podobno w tym wieżowcu mają zamieszkać sami pływacy, wioślarze i kajakarze. Będą w czasie wylewów Wisłoka dopływać do tego wieżowca na kajakach, pontonach, łodziach motorowych oraz wpław. By wody im nie zabrakło do pływania ostatnio nadzór budowlany nakazał jeszcze dodatkowo rozbiórkę wału przeciwpowodziowego na Olszynkach który ponoć został postawiony nielegalnie.

 36. Odnoszę wrażenie że czego by nie zrobić to będzie źle. Budują- niedobrze, nie budują- jeszcze gorzej. Jeżeli miasto chce się rozwijać należy inwestować w tego typu ambitne projekty. To spory zastrzyk dla lokalnej gospodarki, praca dla wielu podwykonawców, przedsiębiorstw itp. To chyba normalne że współcześnie w miastach idzie się w stronę wysokiej zabudowy, normalne jest również to że wieżowce stawia się w centrum a nie na obrzeżach. Dlatego nie rozumiem tego malkontenctwa. Z artykułu wynika, że mieszkańcy są przerażeni no ciekawe kto ma być przerażony Lidl ? Autor artykułu chyba za bardzo narzuca swoje poglądy.

 37. A co z wieżowcem jaki podobno miał powstać na terenach zalewowych na rzeszowskich olszynkach, gdzie kiedyś przed laty były korty i naturalne lodowisko.Miasto więcej mówi niż robi,zlecić projekt i dać zarobić kolegom z dyżurnego miejskiego biura projektowego to żadna filozofia.A trzeba zaznaczyć, że bez budowy nowych dróg i dokończenia obwodnicy od północy i budowy ,,Wisłokostrady,, miasto wydając nowe zezwolenia na budowę bloków w centrum miasta będzie jednym wielkim korkiem i katastrofą komunikacyjna.Czy nie ma nowych terenów budowlanych na Przybyszówce,Kielanówce czy na terenach wokół strefy Rzeszów-Dworzysku tylko trzeba te tereny uzbroić w infrastrukturę.Zlecono np. wykonanie projektu drogi ,,Wisłokostrady,, od ul. Rejtana do ul.Ciepłowniczej z wiaduktem nad torami ale nic z tego projektu chyba nie będzie bo nadal cisza brak środków finansowych i projektant z Katowic traci już nadzieje na realizacje tej potrzebnej inwestycji.

 38. Nie będzie ponieważ Wisłok też ma zmienić swoje koryto, ma przebiegać od “Boguchwały przez Tyczyn i Chmielnik , Wolę Rafałowską, Cierpisz, Kraczkowę , Krzemienicę aż do Czarnej”, tak będzie krócej no i mieszkańce miejscowości w której są problemy z wodą nie będą miały już kłopotów. Czy wtedy włodarze miasta Rzeszowa też będą kibicować?

 39. “50-piętrowy wieżowiec w sąsiedztwie rzeszowskich bulwarów z zimowym ogrodem, siłownią, restauracją i ekskluzywnymi apartamentowcami chce wybudować firma FullFarb. Miasto jest zachwycone. Mieszkańcy niekoniecznie. ”

  Ekskluzywne apartamentowce. To ile ich tam chcą wybudować? Więcej niż ten jeden 50-piętrowy? Czy goście, którzy piszą te artykuły znają znaczenia słów, którymi się posługują? Czas wrócić do szkoły.

 40. Taki budynek to potęzny zastrzyk dla lokalnej gospodarki. I nie chodzi tylko o miejsca pracy.

  Taki obiekt wykończyć to są miliony złotych na okna dzwi grzejniki cegły podłogi meble sprzęt agd i tv…
  i kto zarobi? Rzeszowskie firmy sprzedające materiały budowlane, nasze sklepy naszei hurtownie i rzeszowskie firmy wykończeniowe.

  Tylko głupi nie pozwoliłby na taki dar losu. Deweloper powinien dostać z ratusza wręcz człowieka do pomocy i lepszego kontaktu przy jak najszybszym wydaniu kompletu pozwolen. Kto nie patrzy na inwestycje przez pryzmat ekonomii nie wie co czyni nie tylko sobie ale swoim dzieciom.

 41. No i jest szansa jedyna aby przy okazji tej budowy zrobić to
  a mianowicie :
  Przedłużenie ul W.Pola – ok do tego planowanego bloku potem dalej prosto- estakada – dalej most przez Wisłok ( miał być -ratusz obiecał – pamiętam ) po minięciu rzeki zjazd w prawo pod estakade ,równolegle przy rzece i wyprowadzenie przy Lidlu na podwisłoczu do skrzyżowania – to dla tych co by jechali w kierunku ul.kopisto czy na most zamkowy .
  Natomiast estakada dalej nad domkami przy podwisłoczu w prawo przecina górą ul.armi krajowej i idzie dalej do nowyh bloków przy kwiatkowskiego i dalej
  I co to nam daje : zmniejsza sie zakorkowanie ” zapory” / poprawia przepustowośc hetmańskiej / udrażnia węzeł podwisłocze-armi krajowej – kwiatkowskiego
  Ruch się rozprowadza a nie kumuluje : O !
  Czyli budowac wieżowiec i drogi z mostem – wystarczy w zupełności układ jezdni 1+1 taki sam jak na ul naruszewicza przy sanepidzie.

 42. W Rzeszowie co roku przybywa nowych mieszkańców. A ci gdzieś przecież mieszkać musza. A rola prezydenta wydawać pozwolenia jak sa chetni na budowanie mieszkań. Jeżeli na Zalesiu nie wolno to w centrum jak najbardziej powinno sie budować.

  Pytanie po co rzeszów-news próbuje wywołać gówno burzę wśród czytelników że niby mieszkańcy przerażeni. Czy takim dzialaniem liczycie na wieksza ilość kliknięc w portal? Kłótnie lepiej wam się sprzedaja?

 43. Przyjdzie powódź i zaleje to “ynnowacyjne” ustrojstwo. Kolejne wielkie, betonowe “ynnowacyjne”, fernecowskie GÓWNO.

 44. Ja tam się ciesze bo ludzie będą mieć pracę i nie trzeba za nią bedzie wyjeżdzać. Pusta działka. Mówiac prawdę kto tam ma protestować jak graniczy z Lidlem, stadionem i zawodówka. Coś “dziennikarzy” poniosło w podjudzaniu.

 45. Bardzo dobrze, oby więcej takich budynków. Ten kawalek ziemi, odkąd pamietam, służył za wielki wychodek dla zwierzaków i miejsce pod wesołe miasteczko raz na jakiś czas… Świetnie, że ktoś się za to zabrał.

 46. Macie teraz tego swojego Tadzia i tych pseudoradnych z ekipy Ferenca co się nadają do tarcia chrzanu i właśnie do podejmowania takich decyzji :)))

 47. Drogi Redaktorze,

  cytuję: “W planach jest budowa 50-piętrowego wieżowca, w którym będą znajdować się apartamentowce o najwyższym standardzie.”

  Apartamentowiec to budynek. Prawdopodobnie miał Pan/Pani na myśli apartamenty.

  Pozdrawiam

 48. Fajnie, fajnie, byle tak dalej, więcej wieżowców, żadnych nowych rozwiązań komunikacyjnych. W sumie zrozumiałe, że lepiej się gada z deweloperem, który zarabia krocie, niż z firmą, która bierze przetarg na jakieś drogi i musi puścić podwykonawców z torbami, żeby wyjść na swoje. Woda na mój młyn, Rzeszów stanie, ludzie wyjdą na ulice, prezydent nie dotrwa do końca kadencji i nikomu na myśl nie przyjdzie, żeby choćby jakąś ulicę na zadupiu jego nazwiskiem nazwać, nie mówiąc o pomniku. Jakby był mądry, to by już nie startował, a konsekwencje swoich błędów, które robił przez 16-lat zrzucił na nieudolność następców.

 49. Cztery kondygnacje w dół ; O !
  Bedzie wielka dziura w ziemi a potem spore betonowanie beton bedzie sie lał dzień i noc –
  oby ta dziura nie wessała całej Hetmańskiej

 50. Sentencja prawidłowa ale jest to Ale : kto to przerwie aby wszystko bylo normalnie jak w cywilizowanym świecie a nie w wirtualnym państwie czyli republice bananowej – no ja nie widze chyba że jakac kometa dupnie i zacznie sie wszystko od początku a wtedy dopiero bedzie budowanie co ?

 51. Widocznie Pan Redahtor nie dopisał że na tym 50- bedzie taras widokowy z lornetkami aby turyści monitorowali miasto innowacji i kolejne budowane drapacze ; O !

 52. dobrą reklamę robi sobie Fullfarb, bez konkretów – wuzetki, pozwoleń na budowę, wizualizacji i jakiś dowodów takie coś można włożyć między frazesy – tzw. PIJAR.

 53. Albo miasto się będzie rozwijać i bedą budować się tego typu budowle albo niech jest jak było i zachwycajmy się tym co mają inne miasta a my nie. Co do betonowego ferenca to tak jak z kazimierzem wielkim i więc: „Zastał Rzeszów zrujnowany, a zostawił na betonowych fundamentach” 😉

 54. Mieszkańcy przerażeni? Chyba osoba pisząca ten artykuł narzuca swoje przemyślenia. W każdym dużym mieście na świecie buduje się dość wysokie budynki, a skoro Rzeszów jest najlepiej rozwijajacym się miastem to powinno się u nas stawiać wieżowce. A komu w tamtym miejscu będzie przeszkadzać ten obiekt? Przecież nikt tam po trawniku nie chodzi poza kilkoma kundlami. Jestem za jak najszybszą budowa takiego obiektu.

 55. Budować,budować nie ważne czy zgodnie z planem nawet jak niezgodnie to budować ale nie zapominać że za zwolnienie z ustawowych norm i za przyzwolenie czy pozwolenie trzeba chyba co najmniej jeden lokal czy to mieszkalny czy użytkowy trzeba oddać na rzecz członka rodziny.Bo ,,wicie rozumicie,,,tak trza robić ,,aby gały nie widziały gdzie się pieniądze podziały. A urzędnicy nie tylko w ratuszu czy UM ale w spółkach miejskich wszystko wszystko widzą i wiedzą, tylko nikt nie chce się pierwszy wychylać aby zgłosić wniosek do prokuratury bo lepiej w spokoju doczekać emerytury.Jest jeszcze jedna uwaga do której prokuratury tej lokalnej gdzie na samej górze pracowali ,,przestępcy,, prokuratorzy oskarżeni o korupcje i ustawianie przetargów.

Comments are closed.