Służby drogowe usunęły kilkudziesięciotonową turbinę z autostrady A4 na odcinku Dębica – Ropczyce. Teraz drogowcy naprawiają nawierzchnię. Utrudnienia w ruchu na A4 potrwają jeszcze kilka dni.
[Not a valid template]
Usuwanie turbiny w Skrzyszowie miało się rozpocząć o godz. 12:00, ale stało się to dopiero o 13:00. Na miejsce wypadku przyjechał „żuraw” z lawetą”. Na szczęście prace nie trwały zbyt długo. Turbinę usunięto w ciągu 1,5 godziny. W tym czasie na A4 na odcinku Dębica – Rzeszów ruch pojazdów był wstrzymany, samochody kierowane były na objazdy na dawną krajową „czwórkę”.
Ok. godz. 14:30 policjanci zakończyli prace związane z zabezpieczeniem miejsca wypadku na czas prowadzonej operacji. – Nie kierujemy już ruchu na objazdy – poinformowała nas Dominika Kopeć z ropczyckiej policji.
Od razy do pracy przystąpiła firma, która naprawia uszkodzoną nawierzchnię na pasie szybkiego ruchu, czyli przy pasie zieleni, w kierunku Rzeszowa. W nawierzchni powstały trzy około 5-centymetrowe wyrwy.
– Odcinek około 80 m autostrady został wygrodzony. Na tym odcinku ruch na A4 jest zwężony. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wykonawca kładzie nową warstwę ścieralną na powstałych ubytkach. Trzeba będzie poczekać aż warstwa wyschnie – mówi Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Nawierzchnia na autostradzie zostanie naprawiona jeszcze w poniedziałek, ale to nie oznacza, że tego samego dnia całkowicie znikną utrudnienia w ruchu. 80-metrowy odcinek A4 w obu kierunkach nadal będzie zwężony do czasu naprawienia barier ochronnych, które zostały zniszczone przez kierowcę ciężarówki.
– Naprawa barier rozpocznie się we wtorek, prace potrwają około dwóch dni. Gdy bariery będą wymienione, wygrodzenie od razu zostanie zdemontowane. Na pewno nie będziemy czekać z puszczeniem ruchu – dodaje Wysocki.
Utrudnienia w ruchu na autostradzie w dalszym ciągu występują w kierunku Rzeszowa i Krakowa. – We wtorek mogą być jeszcze chwilowe utrudnienia w kierunku Krakowa, gdy na miejsce zostaną przywiezione nowe bariery. Jeśli utrudnienia będą, to chwilowe – twierdzi Bartosz Wysocki.
GDDKiA za naprawę nawierzchni A4 i wymianę barier nic nie zapłaci. Prace wykonuje zewnętrzna firma, która w ramach umowy z GDDKiA jest zobowiązana do utrzymania autostrady.
Do wypadku w Skrzyszowie pomiędzy Dębicą a Ropczycami doszło w niedzielę ok. godz. 16:30. 40-letni kierowca ciężarówki z naczepą, jadący w stronę Rzeszowa, stracił panowanie nad pojazdem. Ciężarówka przełamała bariery ochronne między pasami ruchu i przewróciła się.
Do godz. 2:00 w nocy trwały prace związane z usunięciem ciężarówki z A4. W poniedziałek po południu drogowcy przystąpili do usunięcia kilkudziesięciotonowej turbiny, która była przewożona na naczepie, a która została na noc na autostradzie.
Ciężarówką kierował 40-letni mieszkaniec Gdyni. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że w pojeździe prawdopodobnie pękła lewa przednia opona, co doprowadziło do wypadku. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu aktualnie nie zagraża niebezpieczeństwo. 40-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy.
Policjanci sprawdzają, z jaką prędkością jechał kierowca ciężarówki. Dopuszczalna prędkość na A4 wynosi 140 km/h.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl



![Jazda zygzakiem po krajówce. Obywatelskie ujęcie skrajnie pijanego kierowcy audi [ZDJĘCIA] pijany kierowca](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pijany-kierowca-KPP-Jaslo-2-218x150.jpg)

![Koniec poszukiwań na Jeziorze Solińskim. Ciało 45-latka było na głębokości ponad 50 metrów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/solina-poszukiwania-ciala-wopr-3-218x150.jpg)
![Pożar byłych zakładów mięsnych w Hermanowej. Interweniowali strażacy z Rzeszowa [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-hermanowa-zaklady-miesne0-218x150.jpg)
![Pożar domu pod Rzeszowem, właściciel doznał poparzeń. Czy winna była fotowoltaika? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-kakolowka-218x150.jpg)

![Burze uderzyły w Podkarpacie. Dziesiątki interwencji strażaków, a to jeszcze nie koniec [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/burze-podkarpackie3-218x150.jpg)





![Gigantyczna inwestycja na Podkarpaciu. Powstanie „suchy port”, który zmieni logistykę w regionie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/inwestycja-ropczyce0-218x150.jpg)


![Nowy asfalt na trzech ulicach w Rzeszowie. Mieszkańcy długo na to czekali [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/nowa-nawierzchnia-rzeszow1-218x150.jpg)
![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)


![Wypadek w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista, ulica Sikorskiego częściowo zablokowana [ZDJĘCIA, WIDEO] wypadek-motocyklista-rzeszow-sikorskiego](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-smiertelny-motocyklista-rzeszow-05-e1783172418108-218x150.jpeg)




















![Gigantyczna inwestycja na Podkarpaciu. Powstanie „suchy port”, który zmieni logistykę w regionie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/inwestycja-ropczyce0-324x235.jpg)