Pocisk wystrzelony najprawdopodobniej z karabinu uderzył we wtorek w elewację domu mieszkalnego w Jaksmanicach na Podkarpaciu. To miejscowość leżąca w pobliżu granicy z Ukrainą.
Mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, poinformowała, że po stronie ukraińskiej odbywają się ćwiczenia tamtejszych służb granicznych. Prawdopodobnie zabłąkany pocisk przeleciał na stronę polską, trafiając w elewację domu w Jaksmanicach.
Pikor dodała, że ukraińskie służby we wtorek rano poinformowały polską stronę o ćwiczeniach. To normalna praktyka, gdy służby obu krajów przeprowadzają wszelkie działania w bezpośredniej bliskości granicy państw.
O odnalezieniu pocisku straż graniczną poinformował we wtorek wczesnym popołudniem mieszkaniec przygranicznej miejscowości Jaksmanice.
– Przyjechałam z córką z zakupów. Mąż usłyszał strzały, jak wychodził z domu. Pocisk odbił się od ściany i upadł na trawę. Kilka chwil wcześniej mogła zdarzyć się tragedia – powiedziała w TVP Info właścicielka domu.
Zdaniem policjantów, którzy przyjechali na miejsce, pocisk pochodził prawdopodobnie z karabinu. Elżbieta Pikor dodała, że jest to pocisk z kałasznikowa.
Okoliczności zdarzenia i pochodzenia pocisku bada policja. Postępowanie nadzoruje prokuratura.
redakcja@rzeszow-news.pl


![Pijany kierowca uderzył w słup i próbował uciec. 41-latek chciał zmylić policjantów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/kolizja-stalowa-wola2-218x150.jpg)



![“Najtwardsi Strażacy” Polski wyłonieni w Rzeszowie. Dwa dni walki i ogromne emocje [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/najtwardszy-strazak-urzad-marszalkowski-11-218x150.jpg)

![Eksplozja i ogień o poranku. Hulajnoga elektryczna powodem groźnego pożaru w Rzeszowie [ZDJĘCIA, FILM] twardowskiego hulajnoga pożar](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/twardowskiego-218x150.png)





![Rdza już na starcie. Nowy dworzec autobusowy na Podkarpaciu [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/mielec-dworzec-autobusowy-wizaulizacje-11-218x150.jpeg)


![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)


![Wypadek w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista, ulica Sikorskiego częściowo zablokowana [ZDJĘCIA, WIDEO] wypadek-motocyklista-rzeszow-sikorskiego](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-smiertelny-motocyklista-rzeszow-05-e1783172418108-218x150.jpeg)







![Które szkoły na Podkarpaciu uzyskały najlepsze wyniki matur? Rzeszów nie jest na czele! [RANKING]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/ekonomik-jaslo-218x150.jpg)




![Ruiny Zamku Sobień znów zachwycają. Historyczna perła Bieszczadów otwarta po renowacji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamek-sobien-otwarcie-218x150.jpg)









