Nową halę sportową i sale lekcyjne zyska Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę placówki.
Miasto szuka firmy, która wykona projekt rozbudowy i przebudowy SP nr 21 przy ulicy Miodowej 6 w Rzeszowie.
Przy istniejącym skrzydle placówki miałby powstać trzykondygnacyjny budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, który pomieści: 10 sal lekcyjnych o powierzchni 50 m kw. (w tym pracownię komputerową), dwie świetlice (po ok. 80 m kw.), bibliotekę z czytelnią (ok. 80 m kw.), pomieszczenia sanitarne, socjalne i techniczne, a także pokój nauczycielski.
Dodatkowo miasto zamierza zmodernizować stołówkę szkolną, tak by mogło korzystać z niej nawet 1000 uczniów, oraz wybudować pełnowymiarową halę sportową z zapleczem.
– W hali znalazłyby się sala główna o wymiarach 42 na 25 m z boiskami do gier zespołowych i trybuny na 100 osób, a ponadto: pomieszczenie do jazdy na rolkach, sala do gimnastyki i fitnessu, sala do tenisa stołowego, siłownia, sześć szatni z zapleczem sanitarnym, toalety z natryskami, magazyn i pokój nauczycielski – wymienia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Na oferty urzędnicy czekają do 15 listopada. Projektant ma zostać wyłoniony jeszcze w tym roku.
– Dokumentacja powinna być gotowa jesienią przyszłego roku – zaznacza Gernand.
(taz)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Zaginął w styczniu, odnalazł się w leśnej ziemiance. Niezwykły finał poszukiwań 37-latka [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/zaginiony-ziemianka-kpp-jaroslaw-218x150.jpg)
![Podkarpacie w ogniu. Ponad 200 pożarów w jeden weekend, strażacy biją na alarm [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-traw-tarnawiec-rzuchow-218x150.jpg)






![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)






![Rusza budowa obwodnicy Tyczyna za niemal 57 mln zł. To brakujące ogniwo trasy pod Rzeszowem [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/obwodnica-tyczyna4-218x150.jpg)
![Aquapark i “Park Przyszłości” w Rzeszowie. Miasto rusza z konsultacjami ws. inwestycji [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/aquapark-rzeszow3-218x150.jpg)
![Odnowiona hala sportowa w Rzeszowie już otwarta. Inwestycja kosztowała 450 tys. zł [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/hala-sportowa-sp16-rzeszow-218x150.jpg)














![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)



![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)




![Zaginął w styczniu, odnalazł się w leśnej ziemiance. Niezwykły finał poszukiwań 37-latka [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/zaginiony-ziemianka-kpp-jaroslaw-100x70.jpg)
![Podkarpacie w ogniu. Ponad 200 pożarów w jeden weekend, strażacy biją na alarm [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-traw-tarnawiec-rzuchow-100x70.jpg)

