Tomasz Sikora, ceniony fotograf i ambasador Fujifilm Polska, poprowadzi bezpłatne warsztaty fotograficzne – w sobotę (4 lutego) w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Trwają zapisy.
Tomasz Sikora jest twórcą plakatów oraz ilustracji książkowych, współpracownikiem agencji reklamowych, laureatem licznych nagród, autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz blisko 100 wydawnictw autorskich.
Sikorę wielokrotnie nagradzano za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie był wybierany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie przez jakiś czas mieszkał. Wykonał kampanie dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok.
W 2002 roku – wraz z Andrzejem Świetlikiem – Tomasz Sikora powołał do życia Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.
“Opowiada o człowieku. Portret” to praktyczne warsztaty fotograficzne, które Sikora poprowadzi w sobotę, 4 lutego, w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja 9, I piętro). Warsztaty potrwają od godz. 10:00 do 18:00.
Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja. Uczestnicy spotkają się w GFMRz o godz. 10:00. Po półgodzinnym wprowadzeniu, wylosowani uczestnicy stworzą pary, w których będą pracować przez pozostałą część zajęć.
Bądź na bieżąco.
– Rozmowa „oko w oko” pozwoli na zbudowanie portretu psychologicznego rozmówcy. Ta wiedza stanie się podstawą do wykreowania pomysłu na fotograficzne opowiadanie o osobie portretowanej – tłumaczy Barbara Bokota-Tomala, specjalistka plastyk z GFMRz.
Przed zdjęciami, uczestnicy poznają ofertę sprzętu Fujifilm. Po przerwie na poczęstunek (ok. 14:30), zajmą się selekcją zdjęć, by wybrane portrety przeanalizować na dużym ekranie. Ok. 17:00 przewidziane są godzinne warsztaty z percepcji fotografii.
Zapisy na warsztaty trwają do 3 lutego (piątek), do godz. 15:00, wyłącznie mailem: warsztaty.gfmr@gmail.com. W tytule należy podać swoje imię i nazwisko, według szablonu: 2023_AKADEMIA_GFMR_TS_Imię_Nazwisko
Pytania dotyczące warsztatów można kierować mailowo (warsztaty.gfmr@gmail.com) lub telefonicznie, na numer: 17 748 11 05, od poniedziałku do piątku, od godz. 9:00 do 17:00.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![Wrócił pieszo z Francji na Podkarpacie. 41-latek mieszka w pustostanie z psem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/bezdomny-futoma1-218x150.jpg)


![Tragedia na Podkarpaciu. Kobieta zginęła w pożarze domu jednorodzinnego [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-markowa-1-218x150.jpg)

![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)







![Spektakularne prace na S19. TBM „Karpatka” przygotowywana na drugą nawę tunelu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/tbm-karpatka-druga-nawa-218x150.jpg)
![520 ton i granica wytrzymałości. Na Podkarpaciu powstaje jeden z najtrudniejszych odcinków S19 [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/s19duklabarwinek_2026-5-218x150.jpg)



![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)

![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)











![Spektakularne prace na S19. TBM „Karpatka” przygotowywana na drugą nawę tunelu [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/tbm-karpatka-druga-nawa-324x235.jpg)