Tegoroczna akcja “Gramy dla Nalepy” była wyjątkowa! 80. urodziny obchodził Tadeusz Nalepa. Urodziny w sobotę miał także jego brat – Czesław.
Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Jak co roku, przed pomnikiem Tadeusza Nalepy na ulicy 3 Maja zgromadziło się kilkadziesiąt osób, by odegrać i odśpiewać szlagier bluesowy “Kiedy byłem małym chłopcem”, jeden z najbardziej znanych utworów Breakoutu.
Muzykę do utworu z 1971 roku napisał Tadeusz Nalepa, a słowa Bogdan Loebl.
Uliczną orkiestrą i chórem dowodził Robert Lubera, znany gitarzysta, który miał okazję współpracować z Tadeuszem Nalepą. Na scenę zaprosił drugiego gitarzystę – Sebastiana Stachurskiego oraz Michała “Balona” Balogha (perkusja) i Witolda Solarskiego (bas).
Przed sceną zgromadziło się kilkunastu gitarzystów, więcej było osób śpiewających. Jak zwykle, nie brakowało również uczniów Szkoły Podstawowej nr 17, którymi “dyrygowała” nauczycielka Katarzyna Kawalec.
Zanim usłyszeliśmy pierwsze dźwięki “Kiedy byłem małym chłopcem”, na rozgrzewkę usłyszeliśmy inny piękny utwór z repertuaru Breakoutu – “Czułość niosę tobie”. Za mikrofonem stanęła Żaneta Lubera.
Przed rozpoczęciem “Gramy dla Nalepy”, na scenę zaproszono Czesława Nalepę, brata Tadeusza. Czesław w sobotę obchodził urodziny. Kwiaty wręczyła mu Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa. Życzenia Czesławowi Nalepie złożył też prezydent Konrad Fijołek.
Bądź na bieżąco.
– Jednego dania otrzymałem dwa prezenty – jeden na ulicy Hetmańskiej, drugi tutaj – mówił wzruszony Czesław Nalepa. Kilkadziesiąt minut wcześniej brał udział w odsłonięciu muralu Tadeusza Nalepy na bloku nr 43 ulicy Hetmańskiej, gdzie mieszkała rodzina Nalepów.
Czesławowi Nalepie odśpiewano “Sto lat!”. Po godz. 16:00 na ulicy 3 Maja dwukrotnie odegrano “Kiedy byłem małym chłopcem”. Na scenę wszedł także Konrad Fijołek, który muzyków uzupełniał, grając na bębnie. – Może stworzymy zespół – zażartował Lubera.
Muzyka z “Kiedy byłem małym chłopcem” długo unosiła się nad deptakiem. Na scenie pojawił się jeszcze rzeszowski raper “Pejdżer”, który “nawijał” do muzyki utworu.
– Spotykajmy się jak najczęściej. Dzielmy się muzyką Tadeusza i słowami Bogdana Loebla – powiedział na koniec do uczestników “Gramy dla Nalepy” Robert Lubera, i zaprosił na koncert Marka Radulego w Rzeszowskich Piwnicach – w ostatni dzień Breakout Days 2023.
Zdjęcia z czwartkowych i piątkowych koncertów festiwalu możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)

![Nieprzytomny 34-latek w samochodzie. Konieczne było wybicie szyby [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/kanczuga-akcja-218x150.jpg)


![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)







![Rzeszów sprzedaje nazwę miejskiego basenu. Kto zostanie tytularnym sponsorem obiektu? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/matuszczaka-basen-rzeszow-2026-4-218x150.jpg)
![Nowy most na Wisłoku coraz bliżej? Są cztery warianty przeprawy przez rzekę [MAPY]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/most-trzebownisko0-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)






![Parkingowy chaos przy Hali Podpromie w Rzeszowie. “To problem w całym centrum miasta” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/parking-podpromie-zima2026_news-218x150.jpg)



![Rzeszów sprzedaje nazwę miejskiego basenu. Kto zostanie tytularnym sponsorem obiektu? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/matuszczaka-basen-rzeszow-2026-4-324x235.jpg)