W ciągu drogi krajowej nr 94 w Krasnem w powiecie rzeszowskim, trwa kolejny etap długo oczekiwanego remontu wiaduktu.
Inwestycja zapowiadana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, weszła już teraz w fazę realizacji.
Dlaczego remont był konieczny
Obiekt, który powstał w 2006 roku, od dłuższego czasu wykazywał oznaki zużycia. Widoczne były ubytki w nawierzchni, deformacje, nieszczelności dylatacji bitumicznych, przez które woda dostawała się do konstrukcji nośnej.
Z czasem uszkodzeniu uległy również deski gzymsowe oraz elementy odwodnienia. Wszystko to realnie wpływało na bezpieczeństwo ruchu i groziło koniecznością ograniczenia przejazdu lub całkowitego zamknięcia obiektu.

Ile to kosztuje i ile potrwa?
Podpisana z Przedsiębiorstwem Budowlanym Stalmost umowa opiewa na około 749 tysięcy złotych, a termin zakończenia wszystkich prac wyznaczono na pięć miesięcy. Realizacja prowadzona jest w formule „Projektuj i buduj”, co oznacza, że wykonawca odpowiada zarówno za dokumentację techniczną, jak i za fizyczne wykonanie robót.
W ramach remontu wymieniona zostanie warstwa ścieralna zarówno na płycie wiaduktu, jak i na jego dojazdach. Konieczna będzie także wymiana uszkodzonych dylatacji oraz naprawa kap chodnikowych i krawężników. Odtworzone zostaną również nawierzchnie żywiczne na kapach, a wszystkie elementy konstrukcji żelbetowej, w tym przyczółki i dźwigary, zostaną zabezpieczone przed korozją.
Modernizacji poddane zostaną też balustrady i bariery ochronne, a w rejonie schodów naskarpowych odnowione zostaną korytka ściekowe, deski gzymsowe oraz brukowanie. Wiadukt ma 14,64 metra długości, 22 metry szerokości i oparty jest na ramownicowej konstrukcji żelbetowej z przegubami.

Co dzieje się na miejscu?
Z najnowszych zdjęć opublikowanych przez GDDKiA wynika, że prace przy wiadukcie już trwają. Widoczne są działania związane z demontażem starej nawierzchni i przygotowywaniem płyty pod nowe warstwy. Jak podkreślają przedstawiciele rzeszowskiego oddziału, prace nawierzchniowe są już wykonane w połowie.
Trwają również prace przy schodach naskarpowych oraz czyszczenie i przygotowywanie betonowych elementów konstrukcyjnych pod nowe zabezpieczenia. To wyraźny sygnał, że etap projektowy jest już w dużej mierze zakończony, a remont przeszedł w fazę realizacji w terenie.
Kierowcy muszą przygotować się na pewne utrudnienia w ruchu. Wiadomo, że w czasie kluczowych prac może dojść do zwężenia jezdni lub wprowadzenia tymczasowych objazdów. Aktualnie GDDKiA apeluje do kierowców o zwracanie uwagi na zmieniające się oznakowanie.

(oprac. az)
Czytaj więcej:
Dramat na drodze wojewódzkiej. Pijany 61-latek wszedł prosto pod nadjeżdżający autobus [ZDJĘCIA]
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)


![Magia świąt opanowała Rzeszów. Tłumy na otwarciu świątecznego Miasteczka [ZDJĘCIA] miasteczko świąteczne rzeszów 2025](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/miasteczko-swiateczne-07-218x150.jpg)






![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)