Ofiarą śmiertelną wypadku podczas zawodów motoparalotniowych River Fly 2016 w Płocku jest 50-letni Piotr Krupa z Rzeszowa, który był pilotem, fotografem, podróżnikiem i alpinistą.
[Not a valid template]
O wypadku, do którego doszło w sobotę na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, informowaliśmy TUTAJ. Policja potwierdziła, że w wypadku zginął 50-letni mieszkaniec Rzeszowa. Okazał się nim Piotr Krupa.
Jak podaje serwis lotniczapolska.pl, Piotr Krupa był pilotem, fotografem, podróżnikiem i alpinistą, dziennikarzem „Przeglądu Lotniczego” oraz „TSK 24”. Krupa był utytułowanym zawodnikiem – wielokrotnym medalistą Polski, Czech, Ukrainy, w 2007 roku w Pekinie zdobył wicemistrzostwo świata w klasie PF2.
Piotr Krupa był także członkiem Motoparalotniowej Kadry Narodowej PPG, a także Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego oraz Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego (w latach 2012-2014 pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia, był też członkiem jego Rady Artystycznej).
– Umiał genialnie połączyć dwie wspaniałe pasje – fotografie i latanie… – podał na swojej stronie Aeroklub Polska, który rodzinie Piotra złożył ogromne wyrazy współczucia.
Przybliżał świat z lotu ptaka
Śmiercią Piotra Krupy jest wstrząśnięte całe środowisko motoparalotniarzy. „Żegnaj Piotrusiu…”, „Najlepsi najszybciej odchodzą…”, „Piotrek, inaczej się umawialiśmy!”, „Byliśmy kumplami od 4 roku życia!!! Piter, fruwaj po niebieskich obłokach!!!” – piszą znajomi Piotra w mediach społecznościowych.
Koledzy Piotra Krupy wykonali lot z żałobną flagą. „Ku Twojej pamięci. Byłeś tam razem z nami” – napisali. W wywiadach rzeszowianin, pytany, dlaczego poświęcał czas lataniu, mówił: „Zazdrościłem ptakom”.
„Jeszcze jako dzieciak, przemierzając Polskę kajakiem po zakolach rzek, często spoglądałem w górę na ptaki nad moją głową. Zastanawiało mnie, jak one widzą ten piękny świat z góry. Ba, zazdrościłem im…” – mówił Piotr Krupa w rozmowie z portalem szerokikadr.pl.
„Dziś szybuję wraz z ptakami, by takim ciekawskim jak ja przybliżyć nasz świat widziany z lotu ptaka. Fotografując naszą ziemię właśnie z takiej perspektywy, pragnę przedstawić marzenia chłopca – moje marzenia! Harcując po niebie z silnikiem na plecach, przyczepiony kilkoma linkami do kawałka tkaniny, szybuję…” – podkreślał Piotr.
(kaw)
redakcja@rzeszow-news.pl
![Niedźwiedź w centrum miasta. Mieszkańcy przerażeni spacerem drapieżnika [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedzwiedzi-przemysl-218x150.jpg)



![Pijani rodzice za kierownicą na Podkarpaciu. W autach wieźli małe dzieci [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pijani-rodzice-kierowcy-218x150.jpg)


![Młoda sarenka wpadła do głębokiej pułapki. Odkryta studzienka czekała na ofiarę [ZDJĘCIA] sarenka w studni](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/sarenk-05-e1781550382248-218x150.jpg)

![Kolizja na autostradzie. Dostawczak próbował “wylecieć” wyjściem ewakuacyjnym z A4 [ZDJĘCIA] dostawczak kolizja a4](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-z-barierami-02-e1781289140225-218x150.jpg)




![Burza wokół konsolidacji szpitala w Mielcu z USK w Rzeszowie. Radni zamknęli się przed protestującymi [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szpital-mielec2-218x150.jpg)

![Mieszkańcy Rzeszowa mają dość. Po latach obietnic wyszli na tory i żądają bezpiecznego przejścia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/tory-zawiszy-rzeszow5-218x150.jpg)




![Gumowe ronda w Rzeszowie już działają. Czy eksperyment za 40 tysięcy sprawdza się? [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/gumowa-ronda-rzeszow-pierwsz-test-poniedzialek-01-218x150.jpg)
![II Zlot Zabytkowych Autobusów w Rzeszowie przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zlot-autobusow-rzeszow2026-5-218x150.jpg)








![“Elektronik” w Rzeszowie zyskuje potężnego partnera. Współpraca otworzy uczniom drzwi do kariery [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/elektronik-rzeszow-umowa0-218x150.jpg)
![Pięści i kopnięcia w ruch. Sukces studentki WSPiA w kickboxingu. Złoty medal! [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nowy-projekt-2-218x150.jpg)

![Szkoła w Rzeszowie za 20 milionów gotowa. Teraz czas na odbiór inwestycji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szkola-Podstawowa21Rzeszow-2-218x150.jpg)
![Letni sezon nad wodą na Podkarpaciu wystartował. Trzy kąpieliska w regionie już są otwarte [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zwirownia-rzeszow1-218x150.jpg)



![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)


![Wielka akcja w Rzeszowie. W sobotę darmowe szkolenia z pierwszej pomocy [LISTA MIEJSC]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pierwsza-pomoc-1-218x150.jpg)


![Niedźwiedź w centrum miasta. Mieszkańcy przerażeni spacerem drapieżnika [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedzwiedzi-przemysl-100x70.jpg)


