Dzisiaj tylko RAZEM możemy powstrzymać karnawał nepotyzmu, niekompetencji i kolesiostwa fundowany nam przez jedynie słuszną opcję.
Torwar 31 maja 2015 – właśnie mija pierwsza rocznica konwencji założycielskiej Nowoczesnej. Dla jednych to tylko, a dla drugich aż rok naprawdę ciężkiej pracy. Rok, podczas którego Ryszard Petru dokonał politycznego blitzkriegu.
W polskiej historii politycznej bezprecedensowa jest sytuacja, w której w zaledwie 147 dni udało się zbudować partię i wprowadzić jej 28 przedstawicieli do sejmu. Co ważne, odbyło się to bez „sklejania” ze sobą pod jednym szyldem różnych, już istniejących, mniej, czy bardziej formalnych grup, partii, stowarzyszeń i ruchów.
Stworzyliśmy Nowoczesną od zera, w oparciu o zupełnie nowych ludzi, bez skoczków politycznych i tzw. znanych twarzy.
Dzisiaj Nowoczesna jest najaktywniejszym klubem opozycyjnym w sejmie. Zaangażowaliśmy się w pracę w ponad 100 ustawach, sami składając 11 projektów dobrych zmian w prawie. Jesteśmy wyraźnie słyszani zarówno z mównicy sejmowej, jak i na ulicznych demonstracjach. Nasze poparcie wzrosło z 7,6% do 22%, a Ryszard Petru, nasz lider, cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków.
Działamy prężnie zarówno w kraju, jak i tu, na Podkarpaciu. Mocne struktury, liczne akcje, które już się odbyły i mnóstwo tych, które przygotowujemy to zapowiedź tego, że będzie tu o czym pisać 🙂 Nie udałoby się to, gdyby nie ci fantastyczni ludzie, którzy codziennie budują Nowoczesną na Podkarpaciu. Dziękuję Wam wszystkim! Brawo Wy! 🙂 Sami jednak nie damy rady.
Dzisiaj tylko WSZYSCY rozsądni ludzie mogą powstrzymać zawłaszczenie Państwa. Dzisiaj tylko RAZEM możemy powstrzymać karnawał nepotyzmu, niekompetencji i kolesiostwa fundowany nam przez jedynie słuszną opcję. Potrzebna jest dzisiaj wasza odwaga, wiedza i zaangażowanie, szczególnie tu, na Podkarpaciu, w stolicy pożal się Boże dobrej zmiany.
Wielu bacznie nas obserwuje, bo wiedzą, że jeśli uda się u nas, to i uda się w całej Polsce. Liczę na was – razem damy radę! 🙂



![Trzy ciężarówki zderzyły się na DK 73. To cud, że obyło się bez ofiar [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadki-powiat-jasielski0-218x150.jpg)
![18-letnia Czeszka zatrzymana za kradzież w Rzeszowie. Weszła do mieszkania 83-latki [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/czeszka-kradziez-rzeszow2-218x150.jpg)
![“Najtwardsi Strażacy” Polski wyłonieni w Rzeszowie. Dwa dni walki i ogromne emocje [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/najtwardszy-strazak-urzad-marszalkowski-11-218x150.jpg)

![Eksplozja i ogień o poranku. Hulajnoga elektryczna powodem groźnego pożaru w Rzeszowie [ZDJĘCIA, FILM] twardowskiego hulajnoga pożar](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/twardowskiego-218x150.png)
![Gwałtowna nawałnica. Zerwany dach, ewakuacja i burza… w komentarzach mieszkańców [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/stalowa-wola-skutki-nawalnicy-01-1-218x150.jpeg)
![Piekło w zakładzie przetwórstwa drewna. Całonocna bitwa strażaków z żywiołem [ZDJĘCIA] dankros pożar zaklików](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedziela-zaklikow-05-218x150.jpeg)






![Nowy dworzec PKP na Podkarpaciu. Budowa za 15 milionów złotych [WIZUALIZACJE] nowy dworzec pkp w mielcu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/dworzec-kolejowy-mielec-Bok-1-dzien-218x150.jpg)




![Wypadek w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista, ulica Sikorskiego częściowo zablokowana [ZDJĘCIA, WIDEO] wypadek-motocyklista-rzeszow-sikorskiego](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-smiertelny-motocyklista-rzeszow-05-e1783172418108-218x150.jpeg)












![Ruiny Zamku Sobień znów zachwycają. Historyczna perła Bieszczadów otwarta po renowacji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamek-sobien-otwarcie-218x150.jpg)

![Dwa kolejne kąpieliska otwarte na Podkarpaciu. Jedno z nich to absolutna nowość [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kapielisko-gniewczyna-lancucka0-218x150.jpg)




![Gigant Qatar Airways wylądował w Jasionce. Boeing 777-200 z imponującym ładunkiem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/qatar-airways-rzeszow-jasionka-boeing0-218x150.jpg)



