Nadawane od ponad 20 lat rzeszowskie „Aktualności” zdobyły Grand Prix 23. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP na najlepszy program informacyjny. TVP Rzeszów na tę nagrodę czekała 12 lat.

[Not a valid template]

 

Gala finałowa odbyła się w sobotę w Łodzi. „Aktualności” TVP Rzeszów okazały się najlepsze w kategorii „najlepszy program informacyjny”.

O zwycięstwo walczyło 16 ośrodków regionalnych TVP. W finałowej trójce, oprócz „Aktualności”, znalazła się krakowska „Kronika” oraz białostocki „Obiektyw”, ale to program informacyjny rzeszowskiej TVP okazał się najlepszy i zdobył Grand Prix PiK 2016. To najważniejsza nagroda sobotniej gali.

Na 23. PiK szefostwo TVP Rzeszów zgłosiło wydanie „Aktualności” dzień przed otwarciem Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Oprócz samych materiałów dziennikarskich doceniono również zdjęcia i montaż materiałów reporterskich.

Laureata Grand Prix ogłosił sam Jacek Kurski, prezes TVP. „Za dopracowany, perfekcyjny, spójny, stonowany dziennik. Na szczególne podkreślenie zasługuje pokazanie rodziny Ulmów w materiale o otwarciu Muzeum w Markowej” – napisano w uzasadnianiu przyznania nagrody dla „Aktualności”.

– Ani Polsat, ani TVN, żadne komercyjne stacje nie pokazały tego wydarzenia. To pokazuje, jak ważna jest telewizja publiczna i jak ważne jest to, że dysponuje możliwościami mówienia prawdy i tego gratuluje TVP Rzeszów – powiedział Jacek Kurski, po ogłoszeniu zwycięzcy konkursu.

„Aktualności” na tę nagrodę czekały 12 lat. Wcześniej PiK rzeszowski oddział TVP wygrał w 2004 r. Później rzeszowscy dziennikarze zdobywali nagrody w różnych kategoriach, ale na tę najbardziej prestiżową czekali aż do dziś.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Nie byłoby tej nagrody, gdyby nie ciężka praca całego zespołu – powiedziała podczas gali Ilona Małek, szefowa działu informacji „Aktualności”.

– Zespół to mieszkanka doświadczenia i młodości. Ta synergia zdaje egzamin – dodał Józef Matusz, szef TVP Rzeszów.

Główne wydanie „Aktualności” ogląda ponad 100 tys. osób.

Jury, które wybierało najlepszy program informacyjny regionalnych ośrodków TVP, przewodniczył Jacek Kurski, a w jego składzie było także kilkunastu dziennikarzy. Wśród nich ci „niepokorni”, m.in. Rafał Ziemkiewicz, Jacek Karnowski, Marzena Paczuska, Piotr Semka, Marek Pyza i Wojciech Reszczyński.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama