Andrzej Duda na Forum Regionów Trójmorza w CWK G2A Arena w Jasionce [ZDJĘCIA]

7
Reklama

Prawie 500 osób przyjechało we wtorek do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena w Jasionce na Forum Regionów Trójmorza. To inicjatywa prezydentów 12 państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.

 

Trójmorze ma wzmacniać współpracę państw Europy Środkowej w zakresie infrastruktury, energetyki i gospodarki. Oprócz Polski, do Trójmorza należą: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Węgry.

Gościem wtorkowego Forum był m.in. prezydent RP Andrzej Duda. – Kraje Trójmorza mają swoją receptę na problemy współczesnej Europy. Są nią aktywne działania integracyjne w zakresie infrastruktury transportowej i energetycznej oraz intensyfikacja relacji biznesowych – mówił Andrzej Duda.

W trakcie wydarzenia podpisano porozumienie o utworzeniu Obserwatorium Regionów Trójmorza, który tworzyć będą m.in. Uniwersytet Rzeszowski, Główny Urząd Statystyczny i samorząd województwa. Obserwatorium ma współpracować z podobnymi placówki innych krajów Trójmorza.

Podczas Forum Regionów Trójmorza odbyły się dwa panele. Pierwszy z nich był poświęcony Inicjatywie Trójmorza – jako szansie dla regionów, a drugi – szlakowi Via Carpathia. W Forum uczestniczyli politycy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, gospodarki i biznesu a także organizacji pozarządowych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. “Jestem gejem i jestem dumny” tu dopiero było o czym pisać, a w przypadku infrastruktury transportowej to wszyscy pamiętają kto blokował budowę trasy Via Carpatia, nie kto inny jak PełO, teraz w ogóle nie zaproszone na spotkanie, bo po co, zresztą jak wyżej napisałeś i tak by nic z tego nie zrozumieli, poza tym nie będą przecież działać w opozycji do ich niemieckich panów, jakby to wyglądało, jakby się potem musiał rudy rumienić i przepraszać na kolanach.

  2. “Kraje Trójmorza mają swoją receptę na problemy współczesnej Europy. Są nią aktywne działania integracyjne w zakresie infrastruktury transportowej i energetycznej oraz intensyfikacja relacji biznesowych – mówił Andrzej Duda.”
    Jeśli tam padały podobnie “mądre” słowa, to nie dziwię się, że nie było o czym pisać,

  3. To nawet zupełnie nieważne kiedy, czy za rok czy za pięć czy nawet za 10 lat – przyjdzie taki czas, przyjdzie Trybunał Stanu i wpisze to nazwisko na wieczną listę hańby

  4. O nic nie znaczącym marszu w sobotę tyle było pisane, a na temat międzynarodowego spotkania w Jasionce z udziałem prezydenta tylko kilka zdań, naprawdę żałosne “dziennikarstwo”.

  5. PREZYDENT Andrzej Duda

    (a dla was: “Pan Prezydent Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda” ale wam, lewakom, wielbicielom pedałów i postpezetpeerowcom prędzej przez gardła przejdzie katiusza na spędzie kodziarzy)

Comments are closed.