Reklama

Rzeszów planuje stworzyć dla mieszkańców aplikację mobilną, która miałaby zawierać potrzebne informacje i ułatwić codzienne życie w mieście. Do 30 lipca można zgłaszać swoje propozycje.

Propozycje można zgłaszać na miejskiej platformie konsultacyjnej Dobre Pomysły, gdzie umieszczono projekt. Pomysłodawcy aplikacji chcą, by była ona jak najbardziej funkcjonalna i użyteczna, dlatego postanowili zapytać mieszkańców, jakie ich zdaniem funkcje powinna zawierać aplikacja.

Swoje pomysły można zgłaszać do 30 lipca. Potem zostanie wybranych 6 najlepszych, które zostaną wdrożone, a ich autorzy otrzymają zestawy gadżetów.

Raport o dziurawych drogach?

Są już cztery pierwsze propozycje dla aplikacji. Zdaniem internautów powinna ona zawierać ciekawe miejsca.

„Gdyby aplikacja miejska miała możliwość korzystania z GPS, to mogłaby informować o ciekawych miejscach w Rzeszowie, np. trasa podziemna, Muzeum, Teatr, fontanna multimedialna. Oczywiście, do tego zdjęcie miejsca i opis, który zachęci do jego odwiedzenia” – proponuje „Ole”,

Mieszkańcy uważają, że przydałaby się również platforma, na której internauci mogliby zgłaszać, które ulice lub ich okolice wymagają pilnej poprawki.

„Raz na tydzień mógłby być wysyłany raport do rządzących Rzeszowem, żeby się ustosunkowali, czy i kiedy możliwa jest korekta stanu lub zadziałali od razu. Można by to usprawnić dając mapkę, gdzie internauci klikaliby odpowiednie miejsce, im więcej krotności poruszania danego problemu, tym dana fuszerka nadająca się do poprawy” – proponuje „Nexus11”.

Gra miejska z elementami turystyki

Pojawiła się również propozycja stworzenia przewodnika po urzędach w Rzeszowie. „Po wpisaniu np. „akt urodzenia” wskazywałyby, gdzie należy się udać w celu załatwienia sprawy. Jak nam wiadomo, wiele spraw możemy załatwić w delegaturach UM na terenie miasta, lecz nie do końca wiadomo które. Są sprawy, które załatwimy szybciej w urzędzie” – uważa „Marcino”.

Jego zdaniem warto też pomyśleć o aplikacji, która zawierałaby terminy związane z odbiorem odpadów, a może nawet przypominała o terminach. „Glover” proponuje stworzenie gry miejskiej z elementami turystyki miejskiej.

„Świetnie do tego nadaje się gra miejska z różnymi scenariuszami dla różnych grup wiekowych. Pomysłów na scenariusze mogą być dziesiątki, a najważniejsze, aby się zmieniały, żeby się nie znudziły. Mogą obejmować np. dwie osoby albo całą grupę turystyczną, mogą być dla pieszych albo turystów korzystających z miejskich rowerów. Najprostsze co można wymyślić” – uważa „Glover”.

Link, gdzie możecie zgłaszać swoje propozycje, dostępny jest TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama