Reklama

Wielka akcja w internecie w poszukiwaniu czterech złodziei psa w Rzeszowie. 4-letnią sukę ukradli przed osiedlowym sklepem. Właściciele psa proszą o pomoc.

– Nie znajdujemy racjonalnego wytłumaczenia, dlaczego ukradziono nam psa – mówi Stanisław Pawłowski z Rzeszowa.

Rodzina apeluje w mediach społecznościowych o pomoc w złapaniu złodziei, którzy prawdopodobnie obserwowali już wcześniej żonę pana Stanisława – Annę i jego córkę, idące z psem do sklepu. Niewykluczone, że kradzież 4-letniego psa rasy golden retriver od początku była zaplanowana.

Złodzieje nie mieli większych problemów, bo golden retriver to wyjątkowo łagodna rasa, którą kochają dzieci. Goldeny mają ogromne zaufanie do ludzi, psy dają się głaskać, spokojnie można je same zostawiać nawet z niemowlakami.

Informacje o kradzieży „Kluski” docierały do nas przez cały wtorek. Internauci przesyłali nam linki do nagrań z kamer. „Jestem obcą osobą, ale przejęłam się tematem i mam nadzieje, że sprawcy zostaną złapani” – pisała do nas pani Agnieszka, czytelniczka Rzeszów News.

„Proszę o pomoc w ujęciu złodziei i odzyskaniu psa” – pisał „Lu Dzik”.

„Na film natknęłam się w dniu dzisiejszym, ale jak mi wiadomo, pupil do tej pory się nie odnalazł. Jest nadzieja, że zamieszczenie filmu na Państwa stronie pomoże w odnalezieniu suczki” – napisała pani Ewa.

3 stycznia, godz. 20:45.

Na parking Delikatesów Centrum przy ul. Krajobrazowej na os. Wzgórza Staroniwskie w Rzeszowie podjeżdża renault laguna. Po chwili widzimy zbliżającą się do sklepu Annę Pawłowską i jej córkę. Nie ma przy nich psa, bo jest spuszczony ze smyczy. Rozglądają się za „Kluską” tuż przy wejściu do delikatesów. Na filmie nie widać psa. Obie kobiety patrzą, że „Kluska” usiadła tam, gdzie zawsze, więc wchodzą do sklepu.

W renault siedzi kilku mężczyzn. Po dwóch minutach jeden z nich wychodzi z auta i wchodzi do sklepu. Minutę później z samochodu wysiada kierowca i kolejny pasażer. To on podchodzi do psa i próbuje go zwabić. Na kamerze z wewnątrz sklepu widać, jak głaszcze „Kluskę”. W tym czasie ze sklepu wychodzi mężczyzna, który jako pierwszy wszedł do delikatesów.

Pies wyraźnie ucieszony idzie za drugim mężczyzną w kierunku auta. Do samochodu wsiadają cztery osoby, ale „Kluska” nie chce wejść do środka. Pasażer laguny, który zwabiał psa, podchodzi do niego, podprowadza do samochodu, otwierając mu tylne drzwi pasażera. „Kluska” obchodzi auto i wraca na miejsce, gdzie czekała na właścicielki, które cały czas są w sklepie.

Mężczyzną idzie za suką. Złapał ją, próbuje wziąć na ręce, ale opuszcza „Kluskę”. Potem łapię ją za obrożę i siłą ciągnie do samochodu. Koledzy wysiadają z auta, by pomóc wsadzić psa do środka. Po sześciu minutach całej akcji odjeżdżają. Z nagrań osiedlowych kamer, do których rodzina Pawłowskich miała później dostęp, wynika, że złodzieje odjechali w okolice ulic Strzelniczej i Staroniwskiej.

Internauci pomagają

– Początkowo szukaliśmy „Kluski” po całym osiedlu. Myśleliśmy, że się czegoś przestraszyła i uciekła, choć nigdy wcześniej się jej to nie zdarzyło – mówi Stanisław Pawłowski. – Na następny dzień poszliśmy do delikatesów i zapytaliśmy, czy może kamery sklepu czegoś nie zarejestrowały. Wtedy okazało się, że „Kluskę” ukradziono”. Zgłosiliśmy to na policję – twierdzi pan Stanisław.

Policjanci przejrzeli sklepowy i osiedlowy monitoring. – Odradzali nam publikowanie filmu, bo własnymi sposobami chcieli ustalić złodziei. Niestety, jakość monitoringu okazała się za słaba. Policjanci nie byli w stanie odczytać tablic rejestracyjnych samochodu. Z synem jeździłem też po osiedlu w poszukiwaniu podobnego auta, zwracaliśmy uwagę na kołpaki. Nie trafiliśmy – mówi Stanisław Pawłowski.

Gdy policyjne sposoby zatrzymania złodziei nie przynosiły rezultatów, funkcjonariusze wyrazili zgodę na to, by Pawłowscy opublikowali w internecie nagranie z kamer. W sieci zamieszczono je w poniedziałek (20 stycznia) z prośbą o pomoc w odnalezieniu psa i zatrzymaniu złodziei. Rodzina podała także numer telefonu pod którym można dzwonić, przekazując informacje (nr tel. 795 493 473). Pawłowscy przekazali nam nagranie z prośbą o pomoc.

– Odebraliśmy już około 40 telefonów – mówi Katarzyna Pawłowska, córka pana Stanisława.

Dlaczego skradziono psa?

Pawłowscy otrzymali informacje, że podobny samochód, którym poruszali się złodzieje, był widziany w Widełce. To nie był jednak ten. Był też sygnał, że podobnego psa widziano w Kosinie. Pawłowcy tam pojechali, ale golden okazał się psem, a nie suką.

– Internet to potęga. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Mamy też sygnały, że psa ukradziono, by potem przerobiono je na mięso. Słyszymy też o pseudohodowlach. Powiadomiliśmy schroniska dla zwierząt, by poinformowały nas, gdyby trafiła do nich „Kluska”. Zastanawiamy się, po co ją ukradziono? Ona nie jest przecież psem wystawowym, jest wysterylizowana. Może złodzieje myśleli, że jest więcej warta? – mówi Stanisław Pawłowski.

Pomóżcie w odnalezieniu „Kluski” i zatrzymaniu złodziei.

redakcja@rzeszow-news.pl

https://www.youtube.com/watch?v=vn_d5P1OOS8

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

89 KOMENTARZE

 1. ku.wa znawcy się odzywają którzy w życiu Golden Retrivera nie mieli po 1 te psy są ufne i bardzo przyjazne co do dzieci nie zależnie czy pies ma 3 miesiące czy 8lat co więcej chętnie przyłącze się do tej akcji poszukam psiaka sam też posiadam psa tej rasy i wiem jak ogromna musi być to strata dla rodziny
  Ps. psy tej rasy są wyjątkowo wrażliwe co do rozstań ze swoją rodziną i bardzo tęsknią za domem

 2. Od razu widać, że się nie znacz na psach i lepiej żebyś ich nie miał, bo spędziłyby prawdopodobnie większość życia na łańcuchu. Miłości do zwierząt się nie nauczyłeś, to może chociaż przypomnienie z prawa, że ze zwierzęciem nie można robić, co się podoba cytat: “zwierzę – jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania i cierpienia – nie jest rzeczą” http://www.eporady24.pl/sprzedaz_psa_bez_zgody_rodziny,pytania,3,20,2948.html Swoją drogą ten tekst w dalszej części mówi o lukach prawnych w tej ustawie, ale ponoć jest projekt zmiany tego bubla. Pies najlepszy przyjaciel człowieka, pozdrawiam tych, którzy to wiedzą.

 3. Cieszę się że piesek się znalazł ale przyznam że to nieodpowiedzialne zachowanie ze strony właściciela. Dodam również że są ludzie którzy panicznie bają się jakichkolwiek psów zwłaszcza bez smyczy… Proszę mieć również na uwadze jak długo Panie robią zakupy ja rozumiem być z psem na długim spacerze i wstąpić po drodze na minutę dwie coś kupić. Mojego Psa chcieli ukraść z przed sklepu a wstąpiłam po drodze idąc do parku kupić kartę do tel i jeszcze zerkałam czy nie ma kolejki dodam że go przywiązałam, tylko mi to zajęło min i minute później już bym go nie miała rasa Alaskan malamut to była nauczka na całe życie i już nigdy go nawet na kilka sekund nie zostawiłam samego….

 4. Ludzie! ALBO idziemy do sklepu ALBO z psem na spacer! Jaki jest cel w zabieraniu psa na zakupy???! Z lenistwa? Żeby 2 razy nie musieć wychodzić z domu? Co pies ma z takiego czekania pod sklepem? Nic! Prócz stresu i narażenia go na niebezpieczeństwo kradzieży lub np. Zaatakowania przez innego psa przed którym nawet nie będzie mógł uciec bo jest przywiązany MASAKRA i przykro mi strasznie za każdym razem kiedy widzę takiego biednego pieska przed sklepem piszczacego za swoim właścicielem… wbierzcie – ZAKUPY CZY SPACER Z PSEM! trzymam kciuki za odnalezienie Kluski…

 5. Nagranie nie wskazuje na to żeby panie wchodzące do sklepu były jego wlascicielkami . nigdy nie zostawiam swojego psa przed sklepem. I nie spaceruje po mieście bez smyczy dodatkowo gdzie na nagraniu widać ze pies szedł kilkanaście metrów za owymi paniami. Bardzo nieodpowiedzialne zachowanie wlascicielek!. A pies nie wiadomo w jakich teraz warunkach jest. Przez lekkomyślność obu pań! Szkoda mi tylko zwierzaka. Życzę oby pies się znalazł ale jednoczesnie więcej rozumu w glowie!

 6. No szkoda że ojciec tak samo z Tobą nie zrobił jak byłeś mały, jednego zwyrodnialca mniej by było. Współczuję Twojej rodzinie, jeśli ją jeszcze masz.

 7. Ja pierdziele ale z Was ludzie TUMANY, kto Was wychowywał, jakaś patologiczna rodzina z zaburzeniami psychicznymi?! Jestem za utylizowaniem takich zbędnych odpadków społeczeństwa, na takich jak Wy, przydałby się drugi Hitler.

 8. Jakąś parodia….
  Nie ma ujęcia z twarzą, a na pewno.jest…
  I nie ujęć z innych kamer.. Policja interesuje się.jedynie mandatami za prędkość podczas.wyjezdzania z miasta, buraki, nieuki i.tchorze…
  A Wy wszyscy co takie pierdoly piszecie o zostawianiu itp idzdcie.zapierdzielac jak.buraki do.swych fabryk, bezmozGowcy

 9. Rafał – też kojarzę tego psa. Już nie raz widziałem jak się sam wałęsał. Jestem zdziwiony że on w ogóle ma właścicieli. Podobno już się znalazł, więc niedługo znowu będzie się włóczył. W ogóle na Staroniwie jest pełno bezpańskich psów, straż miejska powinna się tym zająć.

 10. Podobno pies się znalazł. Może teraz będą go bardziej pilnować, ja widziałem tego psa parę razy i zawsze myślałem że to bezpański pies.

 11. Zastanawiam się czy w sklepie nie ma kamer monitoringu? Przecież chyba montuje się taki sprzęt , żeby zapobiegać kradzieżom. Wtedy widać byłoby twarz złodzieja .
  Serce się kroi jak człowiek patrzy na ten film. Inna kwestia jest taka, ze nigdy bym tak psa nie zostawiła. 14 lat miałam psa i nigdy nie zostawał sam przed sklepem .
  Trzymam kciuki , żeby psinka się znalazła .

 12. Ten pies często się wałęsa po całym osiedlu. Jeśli mnie pamięć nie myli to właśnie jego zostawiono na pastwę losu bo właściciele z ul. Złotej pojechali sobie na wesele a pies zdychał bez wody aż w końcu uciekł z posesji. Na szczęście mój kolega go znalazł przyprowadził i go napoiliśmy wodą. Na szyi miał numer telefonu i numer do schroniska i tak dowiedzieliśmy się że jest on od sąsiada. Tak to jest jak się nie pilnuje psiaka. Sam jakbym go znowu zobaczył wałęsającego pod sklepem to bym odwiózł do schroniska i zakazał odbierać go przez tych nieodpowiedzialnych ludzi.

 13. Masz rację, w tym konkretnym przypadku, jak 99% osób piszących powyżej komentarze, nie pomogę. Być może jednak pomogę komuś podjąć decyzję czy w przyszłości przygarnąć śliczną kuleczkę, która kiedyś wyrośnie na dużego psa. Zatem z mojego wymądrzania jednak może coś być.

  Porównywanie dziecka do psa jest niezbyt trafione.

 14. Żal dupę ściska jak się czyta nie wasz niektóre złote myśli. Czy to, że kobiety zostawiły psa pod sklepem upoważnia tych “panów” do zabrania psa? Pies wyglądał na bezdomnego? Co za brednie. Pomyślcie zanim coś napiszecie.

 15. Wysoki Sądzie ten portfel leżał taki samotny na ladzie obok torebki…
  Złodziejskie myślenie.
  Uczciwi ludzie spytali by się w sklepie, czy jest właściciel zwierzaka, ewentualnie nawet zapytali obsługę czy już ktoś widział tu tego psa, bo czasem się zdarza, że uciekinier z domu wędruje samodzielnie po trasach znanych z wędrówek z opiekunem. Zdziczenie obyczajów. Czterdzieści lat temu, w sporym mieście owczarek szkocki sam drałował rano do kiosku po odbiór zaprenumerowanej prasy dla swojej pani i nikt mu krzywdy nie zrobił, co najwyżej miał opóźnienia, bo cała dzieciarnia musiała go po drodze wygłaskać.

 16. To widzialas babo jaki ten pies byl grozny, ze sie dal podejsc bandzie zwyrodnialych mozgow.
  ‘U mnie w klatce dziecko drze morde w dzien i w noc. Mam uprowadzic?
  Przestancie sie czepiac wlascicieli psow. A juz szczegolni wtym wypadku. Jak nie pomozesz to z takiego wymadrzania sie nic nie ma. Jako narod jestesmy denni, niestety.

 17. Kilka uwag do właścicieli psów (wszystkich, a nie tylko tych, którym ukradziono psa):
  1. Ktoś, kto nie ma czasu na normalny spacer z psem, tylko zabiera go na “spacer” jak idzie po zakupy, nie powinien posiadać psa.
  2. Większość psów przywiązywanych pod sklepem drze pysk na na całe osiedle. Należy liczyć się z tym, że ludzie poirytowani hałasującymi czworonogami, będą je odwiązywać. Może przed następnym takim “spacerem” się właściciel zastanowi.
  3. To że pies wygląda jak golden retriever, nie oznacza, że jest najłagodniejszym zwierzęciem na świecie. Nie każdy pies przypominający wyglądem golden retrievera nim jest a nawet jeśli nim jest, to osoba przechodząca obok takiego luźno biegającego psa, nigdy nie ma pewności czy jego właściciel jest zrównoważony i w jakich warunkach pies został wychowany. Zapewnienia, że “on jest milutki”, “on nie gryzie”, “przecież to golden”, “on kocha dzieci” z ust obcej osoby, nie są przekonujące.

  Uwielbiam psy, ale nie znoszę ich właścicieli.
  Mam nadzieję, że Kluska się znajdzie.

 18. jak dziecko zostawisz w autku to też ci trzeba zabrać bo porzucone może z autkiem ?? widzisz że na siłę ciągnie tego psa?? co za jacyś powaleni ludzie !!!! psy tej rasy co najwyżej obcego mogą zalizać na śmierć są drogie bo to psy rodzinne dlatego są łatwym łupem i przywiązanego by zwinęli

 19. dla mnie ten filmik i opisy to żart jakiś, uprowodzono? porwano żądają okupu? co to jest kryminalni 😛 masakra, nie zabiera sie psa ze soba do sklepu i nie przywiazuje do drzewa czy sluba, wg mnie nikt by tak nie postąpił zwlasnym dzieckiem a z psem? ja nie raz sie zastanwiam ze takie ladne pieski stoją bez opieki, to nie wida “ciemnyhch typkow ze srebnego auta” tylko wina wlascicielki psa!

 20. Wątpię by po takim czasie się pies znalazł. Może dzięki temu właściciele się czegoś nauczą. Z psem nie wychodzi się przy okazji pójścia do sklepu tylko poświecą się mu należyty czas. Nie masz czasu? Nie bierz psa.

 21. to jest tak jak się dba tak się ma trzeba było nie puszczac psa samopas i nie byłoby problemu, a tak szkoda mi tylko psa bo los jego jest niewiadomy a was kompletnie nie żałuje za takie zachowanie, też mam psa i nie mam problemów-bo go pilnuje a tym skurwysynom bym nogi z dupy powyrywał za to co zrobili

 22. Psa porwała zorganizowana grupa młodych mężczyzn- to, jak i również rasa psa (z łagodnym usposobieniem) może świadczyć o tym, że pies został porwany w celu wykorzystania go jako tzw. ,,mięso armatnie,, do szkolenia psów na walki. Radzę jak najszybciej zainteresować się tym tematem i poszukać w okolicach nielegalnych hodowli i walk psów. Mam nadzieję że się mylę i życzę powodzenia w poszukiwaniach pupila.

 23. Idzie się z psem na spacer, albo do sklepu, jedno z dwóch, głupota właścicieli sięgnęła najwyższego stopnia. Idźcie wszyscy do trudnych spraw.

 24. Szkoda pieska 🙁 ale właściciele jak widać mało zainteresowanie zostawić samego bez opieki ?? ciekawe czy małe dziecko też by tak zostawili …..żal pies nie może krzyknąć zawołać o pomoc ludzie zacznijcie myśleć !! Sama mam psa od 10 lat jest członkiem rodziny i nigdy nie naraziłabym go na takie niebezpieczeństwo nie zostawiłabym bez opieki smutne 🙁

 25. Tych Panów co wypisują takie okropne rzeczy już powinno się surowo ukarać , stanowią zagrożenie dla nas Wszystkich !!!
  Sama mam kochanego kundelka i jeśli muszę go gdzieś zostawić to specjalnie zostawiam nie przywiązanego do smyczy żeby przed takimi bandytami mógł uciec a wszyscy co maja psy dobrze wiedzą ze psina wróci do domu…gdybym go tak przywiązała to tylko zwiększam szanse że ktoś mi go ukradnie.
  Mimo ze jest to tylko kundelek a nie żaden rasowy to już nie raz słyszałam że takie psiaki też kradną…Współczuje rodzinie co teraz przeżywają…wierze że Kluska odnajdzie się zdrowa i cała. Wierze że są dobrzy ludzie i pomogą!!!

 26. zdecydowanie popieram, jak mozna zostawic psa pod sklepem?? to juz nie mozna sobie pojsc do sklepu bez ciagniecia za soba psa? takie wielkie miasto, ze trzy godziny drogi do sklepu i za daleko, zeby psa po spacerze w domu zostawic i wyjsc po zakupy ponownie?

 27. Ja mam spaniela ktorego czesto zostawiam pod sklepem na smyczy pewien Pan mnie ostrzegl ze nie wolno zostawiac.. zdziwilam sie ale czemu suka jest stara sterylizowana kto by chcial ja ukrasc? Kradna na potege rasy lagodne takie jak spaniel labrador, retriver, beagle, na eksperymenty… badania… testowanie lekow etc

 28. Goldeny to są wybitnie łagodne psy, obstawiam, że właściciele znają swoje zwierzę. Przywiązanie psa przed sklepem sprawia tylko tyle, że łatwiej go ukraść. Sama pomagałam znaleźć właścicielkę małego jamniczka znalezionego zimą w mieście – ledwie żył, mieszkał w norce w śniegu. Okazało się, że został ukradziony 85-letniej pani sprzed sklepu na drugim końcu miasta. Ktoś go zabrał i wywiózł w pizdu, a pies mógł zdechnąć. Zresztą staruszka też ciężko to przeżyła, znaleźliśmy ją dzięki sąsiadce, która zobaczyła ogłoszenie, bo starsza pani nie wiedziała jak szukać psa. Zjebów na świecie nie brakuje.

 29. Ludzie, goldeny to są wybitnie łagodne psy, obstawiam, że właściciele znają swoje zwierzę. Przywiązanie psa przed sklepem sprawia tylko tyle, że łatwiej go ukraść. Sama pomagałam znaleźć właścicielkę małego jamniczka znalezionego zimą w mieście – ledwie żył, mieszkał w norce w śniegu. Okazało się, że został ukradziony 85-letniej pani sprzed sklepu na drugim końcu miasta. Ktoś go zabrał i wywiózł w pizdu, a pies mógł zdechnąć. Zresztą staruszka też ciężko to przeżyła.

 30. Banda skończonych bezmyślnych buraków. Zajęliby się czymś pożytecznym, a nie kradną rasowe, piękne psy. Jestem osobą, która uwielbia psy i wiem jak pies potrafi przywiązać się do człowieka, rodziny. No nic, pozostaje tylko cierpliwie czekać.. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. A złodzieje odpowiedzą za swoje. Ja bym im zafundowała obrzezanie, ale niestety nie u nas w Polsce…

 31. Współczuję psowi, ale wogóle nie współczuję właścicielowi. Ludzi którzy wychodzą z psem do sklepu uważam za totalnych idiotów i bezmózgów.

 32. Ciekawe co w sprawie zrobiła jak zwykle bezradna policja, jest morda łysego łba to go sprawdzić, rozesłać po komisariatach, są po Rzeszowie kamery to sprawdzić skąd przyjechali, nie wierze, że się nie dało ustalić tego szrota.

 33. Pies nie przywiązany, bez kagańca. Swojego bym tak nie zostawił pod sklepem. Żałosne zachowanie właścicieli. Jak na moje to to można podpiąć pod porzucenie zwierzęcia.

 34. Albo się idzie na zakupy, albo z psem na spacer. Jak to się mówi okazja czyni złodzieja, ale zaraz… oni nie ukradli tego psa, tylko znaleźli, przecież siedział pod sklepem bez obecności właściciela.

 35. Wlasciciele powinni sie cieszyc, ze przy zglaszaniu kradziezy psa Policja nie skierowala sprawy do sadu za wywolanie zagrozenia poprzez pozostawienie groznego zwierzecia bez nadzoru w takim miejscu

 36. Dlaczego nie pokażecie twarzy tego kolesia co wchodził kupić piwsko? Najlepszy trop i zero danych ech…..

  A kamery w sklepie z dupy bo nawet rejestracji nie potrafią nagrać.

  Łączę się w bólu 🙁

 37. W Dłuzynie Górnej w schronisku ostatnio na fcb wystawili takiego pieska i szukali jego właściciela. Może złodzieje się przestraszył i wywieźli pod jakies schronisko. Zawsze warto sprawdzić.

 38. widze, ze ktos tu mial powazne problemy w dziecinstwie… szok. Moze i pies bez smyczy to lekkomyslnosc, ale bez przesady, zeby tak po kims jechac zwazywszy na sytuacje w jakiej sa Ci ludzie. A takie gadanie “bo mogl zaatakowac dziecko, albo innego psa” to sranie w banie, zeby tylko dodac komentarz, bo jak pragne zauwazyc pies nie pogyzl nikogo tylko zostal zabrany spod sklepu przez bande frajerow. Gdyby psa ukradli spod sklepu ze smycza to bylo by gadanie, ze powinien miec kaganiec lub w ogole, ze wlascicielki to swinie bo psa przywiazaly pod sklepem. OCHUJALISCIE ludzie juz do konca i we lbach wam sie przewraca. Nie widzieliscie psa to po co to pierdzielenie?! dziekuje i dobranoc.

 39. W tej sytuacji rozsądnym posunięciem byłoby wyznaczenie nagrody za zwrot/pomoc w odnalezieniu suczki! Porozwieszanie ogłoszeń w okolicy z wyraźną informacją o NAGRODZIE! Niestety to najczęściej działa na ludzi jak wabik…:/

 40. JAKI TO PROBLEM DLA POLICJI ZEBY NAMIERZYC TAKIE AUTO W OKOLICY? ILE MOZE BYC ZAREJESTROWANYCH TAKICH AUT; AZ TAK DUZO??? MAJA TO GDZIES BO CHODZI PRZECIEZ “TYLKO” O PSA.

 41. Po pani telefonie byliśmy w Kosinie przez trzy kolejne dni 7,8,i 9-tego stycznia, w końcu udało nam się odszukać tego Goldena , Niestety to był pies, nie nasza suczka, Zgłosiliśmy do schroniska wiadomość o tym piesku, nakarmiliśmy go i daliśmy ogłoszenie na tablicę .pl. Jeszcze raz dziękujemy pani za informację .

 42. reva co to znaczy że byś zabrała psa !!! Pies miał obroże może wypadało by wejść do sklepu i się spytać czy jest właściciel tego psa , a nie jak ten troglodyta na siłę ciągnął te biedne zwierzę !!! Ja wiem jedno jeżeli zrobiłby to z moim psem to facet przez długi okres w swoim życiu miał by poważne problemy ze snem !!!

 43. Właśćiciele psa powinni dostać kolegium. Gdzie w środku miasta puszczać psa samopas. Film wideo powinien być dowodem w sądzie. To widać dwie jakieś blondynki?

 44. Szczerze? Ja też bym zabrała takiego psa, skoro bez smyczy, kagańca leżał pod sklepem, myślałabym, że porzucony… Właściciele nie są bez winy.

 45. Hejterzy, znawcy ras i wszyscy ktorzy piszą ze była zła opieka psa czy byl bez kaganca bo mogl kogos pogryzc, prosze Was nie piszcie nic bo to jest zalosne, tyle sie na tym znacie co jest mięsa w parówkach, najlepiej byc znawcą za monitorem. Nie pozdrawiam, mam nadzieje ze suczka sie znajdzie.

 46. Bardzo współczuję właścicielom tej pięknej suni i mocno trzymam kciuki, żeby się odnalazła. Nie przestawajcie szukać i nie przejmujcie się hejterami

 47. Ludzie jak widać po parkingu to sklep osiedlowy, a złodzieje pewnie mieszkają gdzieś w pobliżu. Nie wierzę, że miejscowa policja nie ma pojęcia kto to mógłby być i nie wierzę, że to ich pierwsza kradzież.
  Teraz wszystko zależy od determinacji właścicieli psa, bo przy wszelkich monitoringach miejskich takie białe renault z czterema osiłkami w środku nie mogło się rozpłynąć. Ja bym poruszyła niebo i ziemię, żeby odzyskać psa, łaziłabym do policji non stop, rozwieszałabym zdjęcia po całym mieście, nawet wyznaczyłabym nagrodę za pomoc w odnalezieniu. Poza tym na pewno organizacje prozwierzęce mają większą siłę nacisku na tzw. “Organy Ścigania Przestępców” i do nich też bym poszła po pomoc.
  A jeżeli jak twierdzą niektórzy, Panowie z renault po prostu zaopiekowali się biednym pieskiem, to jak zobaczą swoje zdjęcia na słupach, w gazetach i w TV, powinni zwrócić pieska

 48. Redakcjo, czemu nie usuniecie tych okrutnych wpsiów nawołujących do przemocy?? Jacyś troglodycie zamieszczają takie wpisy i nikt nie reaguje, a potem dziwimy się, że dzieją się takie dramaty. Proszę o usunięcie tych wpisów. Panom wypisującym te okropności nie życzę żeby to co tutaj powypisywali wrócióło do nich. Niestety fakt, że ja jestem osobą miłosierną nie gwarantuje, że Wasze projekcje do Was nie wrócą. Znając życie to już na Waszym miejscu zaczęłabym się oglądać za siebie.

 49. Jak pies chodzi samopas to stanowi zagrożenie dla ludzi i dla innych psów w kagańcu! Dobrze że nie zagryzł jakiegoś dziecka. Jak dla mnie powinni go pierwsze zgwałcić a potem przywiązać do szyny kolejowej gdzie pośpieszne daja ile fabryka dała. I dobrze się stało że nieodpowiedzialni ludzie nie będą posiadać już pieska.

 50. Przecież ten pies wyglądał na bezdomnego błąkającego się za ludźmi. Nigdzie na nagraniu nie widać, że te dwie kobiety są jego właścicielkami. Pies nie ma smyczy…a to , że ktoś psa i kobiety obserwował to tylko przypuszczenia. Gdyby to był żeczywiścid bezdomny burek to wszyscy by sie cieszyli, że psiak pewnie znalazł nowy dom. Kradzież jest skutkiem braku opieki która mogła też skutkować np. pogryzieniem dziecka. W życiu bym tak mojego psa nie zostawiła przed sklepem. Fajnie by gdyby piesek sie znalazl ale nie przesadzajcie i nie róbcie z jednych brutalnych złodzieii a z właścicielek świete krowy.

Comments are closed.