Reklama

Blisko tysiąc kierowców korzysta już z Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego na Podkarpaciu. Za pomocą SMS-a podkarpacka policja informuje o utrudnieniach na najważniejszych drogach województwa.

Kierowcy dzięki temu mogą wcześniej wybrać inną trasę podróży. W ubiegłym roku podkarpacka policja rozesłała 95 SMS-ów, w których informowała kierowców o zablokowanych drogach, utrudnieniach w ruchu i objazdach.

Policjanci informowali o drogowych utrudnieniach związanych nie tylko z wypadkami, ale również z podtopieniami, czy remontami dróg.

Obecnie z Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego korzysta 940 osób, które zarejestrowały się na stronie internetowej podkarpackiej policji wypełniając formularz dostępny w specjalnej zakładce. Dzięki temu otrzymują użyteczne informacje o utrudnieniach na drogach podkarpacia.

– Głównym zadaniem Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego jest szybkie dotarcie do kierowców z informacją o utrudnieniach na tych drogach województwa podkarpackiego, na których natężenie ruchu jest największe. Jest to możliwe dzięki przesłaniu krótkiej wiadomości tekstowej SMS – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Wiadomość zawiera niezbędne informacje: miejscowość, w której kierowcy napotkają utrudnienia, numer drogi lub najbliższe większe miejscowości, rodzaj utrudnień, przewidywany czas ich zakończenia oraz wyznaczone objazdy.

Do korzystania z systemu niezbędna jest rejestracja na stronie internetowej podkarpackiej policji – formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ. Zgłoszenie jest aktywne przez 6 miesięcy od daty rejestracji. W każdej chwili można zrezygnować z otrzymywania informacji, wystarczy się wyrejestrować z systemu wypełniając formularz na tej samej stronie.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Do korzystania z systemu niezbędna jest rejestracja na stronie internetowej podkarpackiej policji – formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ <——— NIE MA TEGO "TUTAJ"

Comments are closed.