Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

– „Cyber Marian” jest w porządku gościem. Nie naśladuje zagranicznych sław. W jego twórczości trudno znaleźć coś oklepanego – mówili rzeszowscy fani „Cyber Mariana”, który w środę pojawił się w stolicy Podkarpacia na premierze swojej najnowszej książki „Dziś tak bardziej”.

Invalid Displayed Gallery

 

Znaki rozpoznawcze „Cyber Mariana” to grube okulary, zwane „cyber gałami”, sztuczne wąsy, peruka i specyficzne poczucie humoru. Jest jednym z najpopularniejszych polskich „youtuberów”, a jego filmy w internecie osiągają setki tysięcy odsłon.  I to właśnie on pojawił się w środę wieczorem w Galerii Rzeszów, aby w Empiku spotkać się ze swoimi największymi fanami.

To był wyjątkowy moment, ponieważ „youtuber” zdecydował się świętować oficjalną premierę swojej książki – „Dziś tak bardziej” – właśnie w stolicy Podkarpacia.

– Rzeszów prosił, prosił, aż się doprosił! – mówił Tomasz Brzozowski, wydawca książki „Cyber Mariana”.  – Byliście jednymi z najbardziej aktywnych użytkowników komentujących profil Mariana, dlatego nie mógł on nie przyjechać do Rzeszowa – dodawał.

Oczywiście polski „król YouTube”, jak na prawdziwego cybermaniaka przystało, spotkanie rozpoczął od wrzucenia „snapa”, do którego tło stworzyła rzeszowska publiczność. Pomysł napisania książki  „Dziś tak bardziej” zrodził się około 1,5 roku temu. I wtedy to przed Marianem stanęło wyzwanie, jakim było wygrzebywanie starych, archiwalnych materiałów.

– To była bardzo przyjemna praca. W książce starałem się pokazać to, co mnie doprowadziło do mojego „tu i teraz” – mówił „Cyber Marian”. –  W życiu bym się nie spodziewał, że tyle ludzi teraz przyjdzie na spotkanie ze mną, że w ogóle napiszę książkę – dodawał.

Książka kopią „Cyber Mariana”

Najwięcej kłopotów sprawiała forma, w jakiej książka miała zostać wydana. Zastanawiano się, czy to ma być zadrukowana gęstym maczkiem powieść, czy zrobić ją w takiej formie,  jaką Marian lubi  najbardziej – zrobić coś zupełnie odlotowego, coś bardzo kolorowego, coś bardzo wizualnego?

Okazało się, że ta druga opcja jest znacznie lepsza i tak powstał pomysł, aby zrodziła się książka w formie „Cyber Info” na papierze.

– „Dziś tak bardziej” jest taką pigułką mnie. Takie „Cyber Info” o mnie – wyjaśniał „youtuber”. – Chciałem też, aby nie tylko forma, ale i grafika była taka, jak moje filmy, aby była kopią mnie – zaznaczał.

Książkę wzbogacona jest też o  specjalną darmową aplikację. Dzięki niej można skanować specjalne ikonki, które znajdują się w „Dziś tak bardziej” i odkrywać ukryte komentarze, niepublikowane „suchary” oraz filmy.

– Już od jakiegoś czasu obserwuję „Cyber Mariana” na YT – mówił nam 27-letni Kamil, jeden z uczestników spotkania.

– Podoba mi się w jego twórczości mocne odniesienia do przeszłości, szczególnie lat 90., które przypadają na czas mojego dzieciństwa. Cenię go za humor bez wulgaryzmów, który jest na poziomie – dodawał.

Nie jest oklepany

Dla fanów „Cyber Mariana” interesująca jest również oprawa wizualna internetowych występów „youtubera”, która jest przygotowywana bardzo profesjonalnie. – „Cyber Marian” to w porządku gość, angażuje się w akcje społeczne – podkreślają fani.

Wielu z nich lubi oryginalność „Cyber Mariana”. – On nie naśladuje zagranicznych sław. W jego twórczości trudno znaleźć coś oklepanego – mówi 21-letni Paweł.

Podczas spotkania, „Cyber Marian” robił sobie z fanami popularne „selfie” i podpisywał swoją książkę.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama