Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Już dzisiaj (29 czerwca) kolejny przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej. Tym razem rowerzyści będą się solidaryzować z osobami niepełnosprawnymi.

ALEKSANDRA WOJNAROWSKA

Rzeszowska Masa Krytyczna to comiesięczny przejazd rowerzystów po rzeszowskich ulicach. W ten sposób chcą oni zwrócić uwagę władz miasta i kierowców na zwykle ignorowanych rowerzystów. Masa jest organizowana w ostatni piątek miesiąca. 

Czerwcowa edycja RzMK organizowana jest wspólnie z Zespołem Szkół im. UNICEF w Rzeszowie. Hasło przejazdu to „Cykloczeni, ale niewykluczeni”. Celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu osób niepełnosprawnych z życia społecznego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Masie może wziąć udział każdy, kto posiada rower. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10,6 km. Akcja rozpocznie się, jak zwykle, na rzeszowskim Rynku o godz. 18:00.

Rowerzyści przejadą ulicami: Grunwaldzką, Kopernika, Targową, Batorego, Siemieńskiego, by następnie przed mostem Mazowieckiego kierować się w stronę ulicy Lubelskiej. Do mety znajdującej się przy Zespole Szkół im. UNICEF cykliści dotrą przez ulice Mikołaja Reja, Baczyńskiego, al. Okulickiego oraz Broniewskiego.

Udział w Masie jest bezpłatny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama