„Otwórz się na sukces” – zachęca w spocie ratusz do głosowania za poszerzeniem Rzeszowa o gminy Trzebownisko i Krasne.

34-sekundowy spot wyprodukowała agencja reklamowa Bogaczewicz. Lektor mówi, że mieszkańcy gmin Krasne, Trzebownisko i Rzeszów „stoją w najbliższych dniach przed wyjątkową szansą na rozwój swojego regionu”.

– Dzięki połączeniu tych gmin może powstać silny ośrodek metropolitalny dający olbrzymie możliwości dla jego mieszkańców – twierdzi ratusz ustami lektora.

W spocie można zobaczyć m.in. okrągłą kładkę, planowaną kolejkę nadziemną, fontannę multimedialną, Rynek, fragment koncertu Europejskiego Stadionu Kultury i budowany most, łączący ulice Lubelską z Rzecha.

Urząd Miasta w Rzeszowie zapewnia, że po połączeniu miasta z gminami każda z nich otrzyma od rządu po 130 mln zł. Na połączeniu zyskają również pracownicy administracji z obu gmin, domów kultury, rolnicy a także nauczyciele, dzieci i młodzież. Tym ostatnim będą obniżone ceny biletów MPK.

Ratusz deklaruje w przyłączonych gminach rozwój infrastruktury drogowej i poprawę bezpieczeństwa. – Otwórz się na sukces. Zagłosuj za połączeniem gmin. Razem możemy więcej – zapewnia miasto Rzeszów.

Mieszkańcy Rzeszowa do 23 lutego mogą brać udział w konsultacjach społecznych, w których można zagłosować za lub przeciwko przyłączaniu gmin do Rzeszowa. Można także się wstrzymać od głosu. Potem konsultacje odbędą się na terenie Trzebowniska i Krasnego.

W konsultacjach mogą brać udział osoby na stałe zamieszkałe na terenie Rzeszowa, które w dniu konsultacji mają skończone 18 lat.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ankiety konsultacyjne dostępne są w:

– Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa, Ratusz, Rynek 1

– Punktach Informacji i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15, al. Witosa 21 (hipermarket REAL), al. Kopisto 1 (Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall) i ul. Krakowska 20 (Galeria Handlowa Nowy Świat), (Centrum Handlowe Plaza) ul. Rejtana 65

– siedzibach Rad Osiedlowych Miasta Rzeszowa

– siedzibach jednostek organizacyjnych miasta Rzeszowa

– Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rzeszowa

Wypełnione ankiety mieszkańcy Rzeszowa mogą składać bezpośrednio osobom, które udostępniają ankiety, a także w tych miejscach, gdzie można je pobrać.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama