Reklama

Marcin Drozd i Mateusz Kubicki, studenci Politechniki Rzeszowskiej, walczą o stypendium w wysokości 5 tys. zł w ogólnopolskim konkursie „Inwestycja w Przyszłość”, organizowanym przez PZU. Możecie na  nich głosować do najbliższego wtorku.

„Inwestycja w Przyszłość” to inicjatywa skierowana do aktywnych członków organizacji studenckich. 22-letni Marcin Drozd i 23-letni Mateusz Kubicki to studenci IV roku na kierunku „zarządzanie” na PRz. To, co ich wyróżnia, to działalność w wielu organizacjach studenckich, w których rozwijają się naukowo i zdobywają cenne doświadczenie.

Obaj, współpracując z rzeszowskim Urzędem Miasta, organizowali wyjazdy dla studentów, które miały na celu pokazać rozwój Rzeszowa w praktyce i zachęcić studentów do pozostania w regionie. Wspólnie z organizacją EKObiznes przygotowywali spotkania studentów z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami lokalnych firm.

Marcin, wspólnie z organizacją PRz Racing Team, uczestniczył w projekcie budowy bolidu wyścigowego klasy „Formula Student” i reprezentował nasze województwo na zawodach we Włoszech. Mateusz z kolei uczestniczył w ogólnopolskich konferencjach gdzie prezentował wyniki swoich badań naukowych.

Właśnie ich duża aktywność została zauważona przez PZU, dzięki czemu biorą oni teraz udział w konkursie „Inwestycja w przyszłość”, w którym mogą wygrać stypendium rozwojowe w wysokości 5 tys. zł.

Sam konkurs organizowany jest przez firmę ubezpieczeniową już od 2 lat. Co roku PZU nagradza 10 najaktywniejszych studentów z całej Polski – pierwsza piątka laureatów wybierana jest przez specjalne jury, które na podstawie przesłanego videoCV ocenia kandydata, druga natomiast jest wybierana w procesie ogólnopolskiego głosowania.

Część nagrody na cel charytatywny

Obecnie studenci z Politechniki Rzeszowskiej zachęcają ludzi do oddawania na nich głosów – zorganizowali oni specjalną kampanię promocyjną. W zamian za wsparcie organizują konkursy z nagrodami, wykonują wyzwania oraz dzielą się swoimi przemyśleniami.

– Zdobywanie głosów to niesamowite doświadczenie – wymaga zaangażowania nie tylko naszego, ale i naszych znajomych. Musimy wręcz działać jak mała firma, koordynując pracę kilkuosobowej grupy, pozyskiwać środki na konkursy oraz dbać o dobrą zabawę dla uczestników wydarzenia jednocześnie godząc to wszystko z życiem studenta w trakcie sesji – mówi Marcin Drozd.

Studenci wygraną chcą przeznaczyć na certyfikacje i kursy, ale część z nich zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

– Przed wystartowaniem konkursu dowiedzieliśmy się o istnieniu Rzeszowskiego Hospicjum Dziecięcego, które bezpłatnie wspiera ciężko chore dzieci oraz ich rodziny. Po spotkaniu z przedstawicielem fundacji umocniliśmy się w przekonaniu, że część z tych pieniędzy musi trafić właśnie do nich, ponieważ praca, jaką wykonują i to w jaki sposób ją wykonują zasługuje na wsparcie. Ci ludzie codziennie spędzają swój czas z dziećmi, które w większości przypadków są śmiertelnie chore – tłumaczy Mateusz Kubicki.

Studenci poprzez przekazanie części pieniędzy chcą też zachęcić ludzi do przeznaczania 1 proc. podatku na fundację. – Nasza pomoc będzie pewnie kroplą w morzu potrzeb, dlatego warto zachęcić innych do wsparcia – mówią zgodnie Marcin i Mateusz.

Poparcie dla studentów wyraził również Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. Do przyszłego wtorku (26 stycznia) można oddawać głosy na Marcina i Mateusza za pośrednictwem aplikacji Facebook. Na Marcina możecie głosować TUTAJ,  a na Mateusza TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Prezentacja Marcina Drozda

Prezentacja Mateusza Kubickiego

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: