Dzikie wysypisko przy ul. Ciepłowniczej. Wśród odpadów… nagrobna płyta [FOTO]

0
Reklama

Na ogródkach działkowych przy ulicy Ciepłowniczej ktoś urządził dzikie wysypisko. Mieszkańcy Rzeszowa łapią się za głowę. 

 

Agata, Czytelniczka Rzeszów News, spacerując w niedzielę w okolicy ogródków działkowych przy ul. Ciepłowniczej natrafiła na odpady przywiezione z cmentarza. Wśród śmieci są części starego nagrobka, na których widać imię i nazwisko zmarłego.

„Takie sytuację nie powinny mieć miejsca. Z pewnością są odpowiedniejsze lokalizacje na utylizowanie takich odpadów” – napisała do nas Agata, od której otrzymaliśmy także zdjęcia. 

– To skandaliczne! Takie coś nie powinno mieść miejsca! – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa i zapewnia, że najpóźniej do wtorku wszystko zostanie uprzątnięte.

Kto zajmie się bałaganem? To zależy, kto jest właścicielem terenu, na którym powstało dzikie wysypisko. – Jeśli teren jest nasz, porządek zrobimy niezwłocznie. Jeśli prywatnego właściciela, wówczas nakażemy mu uprzątnąć bałagan – zapowiada Chłodnicki.

Ratusz zamierza namierzyć firmę, która zajmowała się remontem nagrobka. – Sprawdzimy, o który grób chodzi, a następnie komu wydano zgodę na jego remont (bez niej modernizacja nagrobku jest niemożliwa) i tak dotrzemy do firmy – mówią urzędnicy.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: