Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Adam Bałdych, Jarecki, Warp Travels (Bernard maseli x DJ Eprom) i AC Band wystąpią podczas koncertu Art Celebration na Europejskim Stadionie Kultury 2022 w Rzeszowie. Na festiwalu zobaczycie też Nachum i nowe wcielenie RSC.

Estrada Rzeszowska ogłosiła kolejne muzyczne atrakcje ESK 2022. Wcześniej poznaliśmy gwiazdy Koncertu Głównego (24 czerwca) w Parku Sybiraków. Wystąpią: Kaśka Sochacka, Viki Gabor i Malene (Armenia), Ania Rusowicz i Julija Belei (Ukraina), Król i Alyona Alyona (Ukraina) i Afromental i Tautumeitas (Łotwa). Koncert będzie transmitowany w TVP 2.

Electro East

Zdjęcie: materiały prasowe

W drugi dzień festiwalu (25 czerwca) w fosie zamku Lubomirskich (tam będzie klub festiwalowy) zaplanowano projekt Electro East.  Zacznie go o godz. 19:30 ATLVNTA, najnowsze muzyczne wcielenie Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego, o 20:30 na scenę wejdzie LUNA, a o 21:30 gwiazda ukraińskiego rapu – Alyona.

Art Celebration

Zdjęcie: materiały prasowe

Trzeci dzień ESK 2022 (26 czerwca) także będzie obfitował w koncertowe atrakcje. O godz. 18:00 w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego wystartuje Art Celebration. Wystąpią: Adam Bałdych, Jarecki, Warp Travels (Bernard maseli x DJ Eprom) i AC Band. Pomysłodawcami koncertu są: Bartłomiej Skubisz i Zbigniew Jakubek.

Obaj sięgnęli po grupę sprawdzonych artystów, ale zaprosili również tych, których nie udało się gościć w poprzednich latach. Na Art Celebration obowiązują bezpłatne wejściówki, które można pobrać ze strony estrada.rzeszow.pl/bilety.

Nachum i RSC

Zdjęcie: materiały prasowe

Także 26 czerwca zaplanowano jeszcze dwa inne koncerty – w klubie festiwalowym o 19:00 usłyszycie muzykę żydowską w ramach projektu Nachum (Bilińska / Moretti / Pękala / Trzaska / Zylberberg), który ma przypomnieć postać i zinterpretowany na nowo repertuar rzeszowskiego kompozytora i pieśniarza żydowskiego pochodzenia – Nachuma Sternheima.

Festiwal zakończy się mocniejszym brzmieniem – o 21:00 zagra RSC. Organizatorzy zapowiadają, że w bardzo niecodziennym wydaniu, bo w duetach z artystkami z Ukrainy: Valentiną i Sofią Harmatiuk.

Zdjęcie: materiały prasowe

ESK 2022 to ponad 50 bezpłatnych wydarzeń w 16 miejscach Rzeszowa. O innych atrakcjach festiwalu pisaliśmy TUTAJTUTAJ i TUTAJ. Organizatorem największej imprezy kulturalnej na Podkarpaciu są Estrada Rzeszowska, miasto Rzeszów i Narodowe Centrum Kultury. Rzeszów News jest patronem ESK. Festiwal odbędzie się po raz dwunasty.

Pełny program ESK 2022 dostępny jest na stronie stadionkultury.pl/program.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama