Zdjęcie: materiały organizatorów
Reklama

Koncert Electro East będzie największą atrakcją drugiego dnia Europejskiego Stadionu Kultury 2022 w Rzeszowie.

Emocje po piątkowym Koncercie Głównym ESK w Parku Sybiraków powoli opadają. Drugi dzień (25 czerwca) jest równie ciekawy i warto wyjść z domu. Główną atrakcją będzie wieczorny koncert Electro East w fosie Zamku Lubomirskich, gdzie znajduje się klub festiwalowy.

ATLVNTA 

Zdjęcie: materiały organizatorów

Electro East rozpocznie się o godzinie 19:30 koncertem ATLVNTY. To najnowsze muzyczne wcielenie Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego znanych wcześniej jako Lilly Hates Roses. 

Jako LHR dali się poznać fanom alternatywy, pojawiając się na najważniejszych polskich festiwalach oraz goszcząc na najpopularniejszych playlistach w cyfrze. Bardzo szybko zaskarbili sobie też sympatię kluczowych dziennikarzy oraz uznanie wśród ludzi z branży. Wystąpili za zagranicą, m.in. na słynnym festiwalu SXSW w Austin w Teksasie.

Bazujące na elektronicznych beatach oraz soulowej energii nowe brzmienie ATLVNTY można określić mianem alternatywnego rapu i nowofalowego popu. Debiutancki album duetu  zdobył uznanie krytyków i branży, zajął 3. miejsce w rankingu albumów pop Rytmy.pl. „Umrzesz tak jak ja” stał się najchętniej słuchanym utworem popularnego „Aszdziennika”.

W tekstach ATLVNTY nie ma tematów tabu. Są zbiorem luźnych obserwacji codziennego życia, jego jasnych i mrocznych stron. Taka jest też oprawa wizualna, nawiązująca do wczesnych lat zerowych. – Stawiamy ten czas i styl w nowym świetle, aktualnym pod względem produkcji oraz środków wyrazu, filtrujemy go przez nas samych – mówią artyści.

LUNA

Dalej usłyszymy LUNĘ, która jako pierwsza Polka i jedna z 35 młodych, obiecujących wokalistek na świecie została zaproszona do akcji na rzecz kobiet Spotify Equal, a jej wizerunek prezentowany był na słynnym nowojorskim Time Square.

LUNA jest artystką sceny alternatywnej, od lat związana ze sceną, występowała na deskach warszawskich teatrów muzycznych i opery. Doskonale czuje się na dużych scenach (Pol’n’Rock czy Naturalnie Mazury), jak i tych kameralnych – wystąpiła w pracowni Jagi Hupało na Nocy Muzeów w Warszawie (2019).

W ostatnim czasie LUNA zaśpiewała na scenie alternatywnej Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czy podczas gali Tik Tok Rising Star. Jesienią 2021 r. supportowała występy Eivør w Polsce, a na początku 2022 roku pojechała w klubową trasę koncertową.

Z dojrzałą wizją siebie zadebiutowała piosenką i teledyskiem „Luna”. Słuchacze docenili także jej charakterystyczną barwę głosu w połączeniu z hipnotycznym elektronicznym brzmieniem w singlach „Zgaś”, „Mniej”, „Wirtualne Przedmieście” czy „Zabierz mnie”.

26 listopada 2021 r. LUNA wydała minialbum „Caught in the night”, a promujący go utwór „Fade” znalazł się na 14 playlistach „New Music Friday” poza Polską. Jej debiutancki album „Nocne zmory” ukazał się 22 kwietnia br.

LUNA ma 22 lata i studiuje Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim. Gra na skrzypcach i fortepianie. Pisze i komponuje. Sztuka, filozofia i ciuchy to jej plac zabaw, ale najbardziej bawi ją astrologia.

„Żyje po swojemu, dba o matkę Ziemię i czerpie z dobrotliwego Księżyca tle dobrej energii, ile zdoła. Kocha książki, Nicka Cava i Bjork. Emanuje jasnym światłem, pozytywną energią i tajemniczym wdziękiem troszkę jakby nie z tego świata” – tak opisywana jest LUNA.

Koncert LUNY rozpocznie się o godz. 20:30. 

Alyona Alyona

Zdjęcie: materiały organizatorów

Electro East zamknie występ gwiazdy ukraińskiego rapu Alyona Alyona, która wystąpiła podczas Koncertu Głównego.

Alyona Alyona, właśc. Alyona Savranenko, to 27-letnia nauczycielka przedszkolna z wioski na obrzeżach Kijowa, która z dnia na dzień stała się sensacją ukraińskiego hip-hopu. W 2019 r. zdobyła ANCHOR na festiwalu Reeperbahn w Hamburgu dla najbardziej obiecującego wschodzącego talentu muzycznego. 

Kariera Alyony rozpoczęła się w 2018 r., choć artystka tworzy muzykę hip-hopową od ponad dekady. Na scenie jest siłą natury. Rapuje z szalonym flow, w ojczystym języku ukraińskim. Tworzy bez błyskotek i przepychu. Opowiada o wizerunkach kobiet wykraczających poza utarte schematy piękna i młodych dorosłych, którzy musieli opuścić Ukrainę.

Alyona, zanim została nauczycielką i podjęła studia psychologiczne, pracowała przy kasie w supermarkecie i w sklepie z kosmetykami do makijażu. Na Ukrainie jest idolką. Klipy, w których dumnie tańczy jako królowa ulicy przed blokowiskami swojego rodzinnego miasta Barysziwki lub wciela się w bajkową matkę w dystopijnym świecie, mają miliony odsłon

Artystka dziś jest gwiazdą hip-hopu o międzynarodowym zasięgu, wzorem dla wielu kobiet walczących ze swoimi kompleksami. Alyona swój koncert rozpocznie o godz. 21:30.

Wstęp na Electro East jest bezpłatny. 

Sobota na ESK (25 czerwca):

– 10:00 – 12:30 – Spacer  z Łukaszem Łuczajem w ramach projektu Łąka kwietna / limit miejsc: 30 miejsc / BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI *

10:00 – 14:00 – Praktyczny warsztat z projektowania książek fotograficznych z Bartkiem

– ​12:00 – Wystawa plakatów #SupportUkrainePic, Fosa Zamku Lubomirskich

– 12:00 – 18:00 – T V A R na ESK, Kamienica przy Placu Śreniawitów 7

– 12:00 – 18:00 – Przestrzeń Wymiany Myśli – Klub Festiwalowy, Fosa Zamku Lubomirskich

– 12:00 – 18:00 –  Festiwal Działań Oddolnych, Fosa Zamku Lubomirskich

– 12:00 – 20:00 – Czas dobra w złych czasach, wystawa malarstwa artystów ukraińskich, BWA w Rzeszowie, dolna sala

– 12:00 – 22:00 – Wschód Wina, Aleja Lubomirskich

– 12:00 – 20:00 – Mobilny Stadion Kultury, wszystkie festiwalowe miejsca

– 12:00 – 2:00 – Street Food Festival, Aleja Lubomirskich

– 13:00 – 17:00  – Największy Bęben Świata, Fontanna multimedialna / x3 – 45 min

– 13:00 – 17:00 – Smyk Arena – warsztaty dla dzieci prowadzone przez Rzeszowski Dom Kultury, Klub Festiwalowy, Fosa Zamku Lubomirskich

– 14:00 –14:30  –  Stonoga Joga, joga dla dzieci (2 grupy równolegle) – dzieci w wieku 4 – 6lat, Klub Festiwalowy, Fosa Zamku Lubomirskich/ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI *

– 14:00 – 17:00 – Festiwal Działań Oddolnych / DEBATY (Ekologia w kulturze, Technologia w kulturze), Klub Festiwalowy, Fosa Zamku Lubomirskich

– 14:45 – 15:15 –  Stonoga Joga, joga dla dzieci (2 grupy równolegle) – dzieci w wieku 6 – 12 lat, Klub Festiwalowy, Fosa Zamku Lubomirskich / BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI *

– 15:30 – 16:00 – Stonoga Joga, joga rodzinna (2 grupy równolegle )- maksymalnie 6 par – rodzic +dziecko od 5 do 11 lat, Klub Festiwalowy, Fosa Zamku Lubomirskich / BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI *

– 17:00 – 18:00 –  Stonoga Joga , warsztaty „Rysowanie mandali przy muzyce tworzonej przez uczestników”, BWA  w Rzeszowie / BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI *

– 17:00 – 18:00 –  Łąka kwietna, otwarcie projektu, teren wyznaczony koło Mariny, Bulwary

– 17:00 – 18:00 –  Acts of memory, EIZO, otwarcie wystawy, Fosa Zamku Lubomirskich

– 17:00 – 18:00 – Performance Oddźwięk, Fundacja KIPISZ, Rzeszowskie Piwnice / BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI *

– 18:30 – 19:30  –  Stonoga Joga , koncert mis i gongów, BWA w Rzeszowie / BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI *

– 19:30 – 22:30 – ELECTRO EAST, Fosa Zamku Lubomirskich:

19:30 – 20:30 ATLVNTA

20:30 – 21:30 LUNA

21:30 – 22:30 ALYONA ALYONA

– 21:30 – 22:00 – Performance in/suspense, LineAct, budynek Ratusza

– 22:30 – 2:00 – Silent Disco, Klub Festiwalowy, Fosa Zamku Lubomirskich

Reklama