Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

„Obywatele chcą prawa. Poddani woli władcy”, „Państwo prawa = wolność. Państwo woli = totalitaryzm”, „Ludzki panie, łapy precz od sądów”, „Tyko faszyzm i komunizm neguje zasadę trójpodziału władzy” – pod takimi hasłami w poniedziałek wieczorem pikietowano przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie w ramach ogólnopolskiej akcji „Europo, nie odpuszczaj”.

Pikietę, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób, zorganizował podkarpacki KOD. Uczestnicy po raz drugi w ostatnich tygodniach apelowali do Komisji Europejskiej, by ta złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na PiS-owską ustawę o Sądzie Najwyższym. Zacznie ona obowiązywać 3 lipca i sądy w całości będą podporządkowane politykom.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Skarga do TS jest ostatnią nadzieją na to, by sądy już całkowicie nie zostały upolitycznione. W najbliższą środę w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na temat praworządności w Polsce. W rzeszowskim proteście uczestniczyli także politycy Platformy Obywatelskiej, m.in. Borys Budka i Zdzisław Gawlik. 

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama