Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Kandydatów było 11, najlepszym Ewa Depa. Od 1 października będzie ona nowym dyrektorem Biura Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu Miasta Rzeszowa.

O tym, że Ewa Depa dostała nowy dyrektorski stołek w strukturach miejskich poinformowaliśmy w miniony piątek. Depa w nowej jednostce miejskiej znalazła się po kilku miesiącach od rezygnacji ze stanowiska dyrektora Wydziału Komunikacji, gdy jego pracownicy skarżyli się, że są przez nią mobbingowani. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ.  

Po naszych publikacjach 25 maja Ewa Depa złożyła rezygnację z funkcji dyrektora Wydziału Komunikacji. Przeniesiono ją potem do miejskiego Biura Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń, którym jeszcze do niedawna kierowała Grażyna Kalandyk. Konkurs na nowego dyrektora Biura rozpisano, bo Kalandyk przeszła na emeryturę. 

Jak w poniedziałek poinformował nas Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, do konkursu na dyrektora BEDGiZ zgłosiło się 11 osób. Co zdecydowało, że to Ewa Depa dostała nową pracę? – Komisja konkursowa najwyżej oceniła ją ze wszystkich kandydatów – odpowiada Maciej Chłodnicki. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ewa Depa nowym dyrektorem biura będzie formalnie od 1 października br. Dlaczego stanowisko powierzono jej, gdy na poprzednim dyrektorskim część pracowników zarzucało jej mobbing? – Sprawę mobbingu może jedynie stwierdzić sąd. Nikt jednak nie złożył pozwu, a sprawa w Wydziale Komunikacji nie była jednoznaczna – twierdzi rzecznik Chłodnicki. 

Ile będzie zarabiała Ewa Depa jako dyrektor biura? Na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi. W ratuszu dowiadujemy się, że „według stawek określonych w regulaminie urzędu wg stopnia zaszeregowania”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama