Brzozowscy policjanci zatrzymali 36-letnią mieszkankę Tarnobrzega, która posługiwała się sfałszowanymi receptami na morfinę. Kobieta oszukała kilka aptek na terenie Podkarpacia.

[Not a valid template]

 

W minionym tygodniu policjanci wydziału kryminalnego uzyskali informację o próbie wykupienia leku odurzającego na podstawie podrobionej recepty w jednej z brzozowskich aptek. Kilka dni później policjanci zatrzymali 36-letnią mieszkankę Tarnobrzega podejrzaną o ten proceder.

Kobieta wpadła w ręce policji po wyjściu z kolejnej apteki, w której na podstawie podrobionej recepty kupiła kilkadziesiąt tabletek morfiny. Jak ustali kryminalni, w pobliżu apteki czekał na nią 73-letni kierowca volkswagena wraz z dwójką dzieci kobiety, roczną dziewczynką i jej 6-letnią siostrą.

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Natomiast dzieci przekazano pod opiekę rodziny.

Funkcjonariusze znaleźli w auci igły, strzykawki, buteleczki z płynną substancją, pieczątkę z przychodni i pieczątkę lekarską oraz woreczek foliowy z zawartością białego proszku, którego wstępne badanie narkotestem potwierdziło, że jest to morfina.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci zabezpieczyli także kilkadziesiąt podrobionych recept, częściowo już wypełnionych i przygotowanych do realizacji na zakup morfiny. Kobieta miała przy sobie również biżuterię pochodzącą z kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policja ustala kwoty poniesionych strat oraz to w jakich okolicznościach mieszkanka Tarnobrzega zdobyła pieczątki i recepty. Kobieta usłyszała zarzut podrabiania recept i oszustwa. Może grozić jej za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony. Jemu policja na razie nie przedstawiła żadnych zarzutów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama