Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Tej jesieni na miłośników biegania czeka wiele atrakcji. Przed nami Bieg Charytatywny, Bieg na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney, Maraton Rzeszowski i Sztafeta Maratońska, a w listopadzie Bieg Niepodległości. Na większość z tych zawodów można się jeszcze zapisać. 

W sobotę 16 września na Stadionie Resovii  o godzinie 11:00 już po raz drugi w Rzeszowie  odbędzie  się PKO Bieg Charytatywny. Weźmie w nim udział 70 sztafet. Każdy zawodnik będzie musiał przebiec 400 m. Za każde okrążenie Fundacja PKO BP przekaże określoną kwotę na cel charytatywny związany z dożywianiem, wskazany przez prezydenta miasta. W ubiegłym roku w Rzeszowie zawodnicy przebiegli 2 656 okrążeń, dzięki czemu stolica Podkarpacia znalazła się na drugim miejscu spośród 12 miast, w których odbywał się bieg.

 – Bieg Charytatywny cieszy się tak wielką popularnością, że już w 20 minut po rozpoczęciu zapisów limit miejsc został wyczerpany – mówi sekretarz  miasta Marcin Stopa.

Sztafetę poprzedzą biegi dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 12 lat, na dystans 400, 600 i 800 m.  Zapisy na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl  jeszcze trwają, limit to 350 miejsc. Prawdopodobnie będzie także możliwość zapisania się w dniu zawodów.  Każdy uczestnik musi wpłacić 5 zł wpisowego, które też zostanie przekazane na cel charytatywny.  

Biegi dziecięce i młodzieżowe rozpoczną się o 10:00, ale zawodnicy muszą stawić się na miejscu już 9:00, gdyż wtedy będą wydawane pakiety startowe. Na każdego uczestnika czeka koszulka i medale, a także drobny posiłek i gadżety od banku PKO.  Gościem specjalnym tegorocznego Biegu Charytatywnego będzie mistrz świata i Europy w pływaniu Paweł Korzeniowski.

Październikowe „święto biegaczy”

Kolejne imprezy dla biegaczy odbędą się w październiku.  7 października będzie „Bieg na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney”. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę na dystansie 5 km, która poprowadzi od Millenium Hall przez Most Zamkowy, ulice Hetmańską, Wincentego Pola,  Bulwarową, Podpromie. Meta będzie również pod Millenium Hall.

Dzień po „Biegu na Piątkę”, 8 października o godzinie 9:30 rozpocznie się największe święto rzeszowskich biegaczy, czyli 5. PKO Maraton Rzeszowski. Tej imprezie również będzie przyświecać szczytna idea – pomoc dla 3,5 letniej Mai, która cierpi na bardzo rzadką wadę rozwojową kości w prawej nodze (tibial hemimelia), oraz 12-letniego Mateusza chorego na Zespół Goldenhara.

Osiągnięcia uczestników, którzy dobiegną do mety z kartką przypiętą do koszulki „biegnę dla Mai i Mateusza” zostaną przeliczone na darowiznę, która Fundacja PKO BP przekaże na leczenie dzieci.   

Za zwycięstwo w biegu można otrzymać 2000 zł nagrody w kategorii open, i 2000 zł w kategorii pierwszy Polak/Polka. Udział w tegorocznym Maratonie Rzeszowskim potwierdzili już  Mariola Sojda z Częstochowy, która w ubiegłym roku wygrała bieg z czasem 2.57.38 h i Przemysław Dąbrowski, który rok temu ukończył maraton z czasem 2.23.57 h.   

O tej samej godzinie co maraton wystartuje również PKO Rzeszowska Sztafeta Maratońska, w której dystans  42.195 m zostanie podzielony na odcinki 10, 10, 7, 5 oraz 10 km.  Start oraz meta tych biegów również będą się znajdować przy Millenium Hall. Trasa poprowadzi wzdłuż terenów nad Wisłokiem.

W listopadzie Bieg Niepodległości

11 listopada tradycyjnie już będzie miał miejsce 5. PKO Bieg Niepodległości. Jego dokładna trasa nie została jeszcze ogłoszona, ale dowiedzieliśmy się, że zostanie nieznacznie zmieniona w stosunku do ubiegłorocznej. Nagrodą za I miejsce będzie 1500 zł, a pierwszy spośród Polaków ( również pierwsza spośród Polek) także otrzyma 1500 zł.   

Na maraton, sztafetę maratońską i „Bieg na Piątkę” można zapisywać się do końca września za pomocą strony internetowej www.runrzeszow.pl. Zapisy internetowe na Bieg Niepodległości trwają do 3 listopada. W dniu zawodów będzie można jeszcze zapisać się na każdy z tych biegów  w biurze zawodów. 

MICHAŁ OKRZESZOWSKI

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.