Kimaiyo Hillary, reprezentant Kenii, z czasem 1 godz., 3 minut i 50 sekund wygrał 8. PKO Półmaraton Rzeszowski.

W Półmaratonie wzięło udział 1150 zawodników i 29 sztafet. Jego uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle. Biegli ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka. W sumie do pokonania było ponad 21 km.

W Półmaratonie wzięli udział m.in. znany dziennikarz Maciej Kurzajewski, a także reprezentantka Polski na olimpiadzie w Londynie Matylda Kowal – reprezentantka Polski na Olimpiadzie w Londynie

Zawodnicy wystartowali z Millenium Hall i tam też była meta. Najlepszy okazał się 21-letni Kimaiyo Hillary, reprezentant Kenii. Drugie miejsce zajął Artur Kozłowski z Sieradza. Do zwycięzcy stracił 17 sekund. Trzeci był Dmytro Łaszyn z Ukrainy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wśród kobiet także najlepsza była Kenijka. Wygrała Helen Kimutai. Jej czas to 1 godzina, 15 min. i 52 sekundy. Drugie miejsce również zajęła reprezentantka Kenii – Agnes Chebet. Trzecie miejsce przypadło Ukraince Oldze Jarockiej.

Pełną listę wyników możecie zobaczyć TUTAJ.

Zwycięzcy 8. Półmaratonu Rzeszowskiego wśród kobiet i mężczyzn w nagrodę otrzymali po 3 tys. zł. Dla zawodników przygotowano również okolicznościowe medale i puchary, które wręczał prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.