Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News
Reklama

Czytelnicy Rzeszów News w ostatnich dniach zarejestrowali przypadki łamania przepisów drogowych przez kierowców MPK i PKS. 

Jakub zwrócił uwagę, jak jeżdżą kierowcy PKS w okolicach dworca autobusowego. Jednego z kierowców nagrał. Na filmie widać poranny korek na ulicy przylegającej do dworca PKS. W pewnym momencie całą kolumnę wyprzedza “pod prąd” autobus i wjeżdża na dworzec.

“Mało brakowało a spotkałby się z kierowcą z naprzeciwka. Jak miałby ten kierowca
zareagować? To ewidentne wymuszenie pierwszeństwa i stworzenie zagrożenia” – pisze w liście do Rzeszów News Jakub. 

“To jednostkowy przykład, ale przepisy są tam łamane nagminnie. Bardzo często zdarza się również sytuacja, gdy autobus wyjeżdżający z dworca utyka w korku i swoimi gabarytami blokuje ruch w przeciwnym kierunku – dokładnie na tym samym skrzyżowaniu” – twierdzi Jakub.

“Myślę, że ktoś powinien się zainteresować tamtym rejonem miasta i sposobem jazdy kierowców PKS i coś z tym zrobić. Może myślą, że są ponad przepisami lub jeżdżą wg swoich? Tego typu praktyki w większej ilości przyczyniają się do powstawania zatorów w mieście – szczególnie teraz, gdy przez zamknięcie ul. Batorego większość centrum stoi w korkach” – dodaje Czytelnik Rzeszów News. 

Z kolei inny nasz Czytelnik, Dominik, nagrał kierowcę MPK, który próbował przejechać skrzyżowanie na ulicy Szopena na czerwonym świetle. “Mało co nie rozjechał ludzi na pasach, którzy mieli zielone światło” – napisał Dominik. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: