Reklama

Dziś (12 listopada) rusza kolejna inwestycja mieszkaniowa w Rzeszowie. Siedem nowych bloków stanie na terenie dawnych ogródków działkowych „Nasz Gaj”.

Osiedle mieszkaniowe Nasz Gaj zlokalizowane będzie w zielonej i cichej okolicy. Jak zapewnia inwestor, z dala od głównej ulicy, ale jednocześnie w dobrym punkcie komunikacyjnym w centrum Rzeszowa, na terenie dawnych ogródków działkowych przy ul. Tęczowej na wprost hipermarketu Tesco. Wcześniej miały tam powstać sklepy wielkopowierzchniowe. Dziś firma budowlana wchodzi w teren i na obszarze 5,30 ha powstanie ok. 400 mieszkań.

– Na początek zaplanowaliśmy budowę dwóch bloków czteropiętrowych, które staną od strony domków jednorodzinnych – wyjaśnia Bartosz Cybulski, inwestor oraz właściciel firmy deweloperskiej „Nasz Gaj Deweloper”. – Zaplanowaliśmy tam niższe bloki po to, by nie zacieniać mieszkańcom domków widoku.

– Chodziło nam o komfort mieszkańców. Nie chcieliśmy, by ktoś im zaglądał w okna, lub świecił reflektorami, parkując samochód przed blokiem – mówi Cybulski. – Wokół bloków znajdą się też tereny do spacerów, joggingu oraz jazdy na rolkach czy rowerze. A dodatkowo wszystko, co pomaga w codziennym życiu będzie w zasięgu ręki.

Bloki będą kaskadowe. Każde z mieszkań będzie miało duży taras, a mieszkania na parterze dodatkowo ogródek i będą stać na podwyższonym terenie. W dwóch blokach będzie 113 mieszkań o powierzchni od blisko 35 m do prawie 200 m kw.

Czteropiętrowe bloki wyposażone zostaną w windy oraz podziemne garaże. W budynkach będą po dwie i trzy klatki. Kolejnych pięć bloków będzie wyższych. Będą miały 5, 6, 7 i 12 kondygnacji.

Pomiędzy blokami nie będzie już miejsc parkingowych, znajdą się tam natomiast place zabaw oraz alejki z ławkami i gęstą zielenią. Na osiedlu zaplanowano budowę restauracji, kawiarni i sklepów. W sąsiedztwie znajdują się również kręgielnia, sala do squasha, miejsca do jazdy gokartami czy siłownia.

Oprócz tego znajdzie się tam, przedszkole, przychodnia oraz apteka. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na 31 grudnia 2015 r. pracami budowlanymi zajmie się konsorcjum dwóch firm Profbud Rzeszów oraz AJ Profibud Chmielnik.

https://www.youtube.com/watch?v=DSqr5AAUvHE&feature=youtu.be

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama