Zdjęcie: CBA
Reklama

CBA zatrzymało 9 osób z województwa podkarpackiego, które w prokuraturze usłyszały zarzuty korupcji wyborczej związanej z ostatnimi wyborami samorządowymi.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wczoraj dziewięciu mężczyzn w wieku od 23 do 54 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa podkarpackiego.

W Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie usłyszeli już zarzuty korupcji wyborczej związane z przebiegiem ostatnich wyborów samorządowych.

– Wszystko wskazuje na to, że osoby uprawnione do głosowania przyjmowały korzyści majątkowe (głównie alkohol) w zamian za głosowanie na określonego kandydata – informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA.

Są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe. Radio ZET dowiedziało się, że zatrzymane osoby są działaczami PSL. Z kolei RMF FM podało, że sprawa dotyczy kilku niewielkich miejscowości województwa podkarpackiego. RMF FM podało również, że wśród zatrzymanych osób przez CBA jest mąż szefowej zarządu wojewódzkiego PSL na Podkarpaciu, współpracowniczki posła Jana Burego.

– Osoby, które przyjęły w związku z wyborami korzyść i zgłoszą się do CBA, mogą liczyć, że sąd złagodzi im karę lub w ogóle jej nie wymierzy – przypomina CBA.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: