Rzeszowscy siatkarze Asseco Resovii po pięciosetowym boju wygrali drugie spotkanie z Lotosem Trefl Gdańsk. W walce o Mistrzostwo Polski prowadzą już 2-0.

Pierwszy mecz w Rzeszowie wygrali gospodarze 3-1.  W miniony weekend Asseco Resovia zmierzyła się z Lotosem w finale Pucharu Polski. Lepsi byli gdańszczanie. Wygrali 3-1. Resoviacy o porażce musieli szybko zapomnieć. Obie drużyny walczą teraz o Mistrzostwo Polski.

– Nasi rywale złapali teraz wiatr w żagle i mają dużo pozytywnej energii. Są na fali wznoszącej, a my trochę obniżyliśmy loty. Musimy jednak dać z siebie wszystko i zrobić to, co powinniśmy zrobić. Będzie ciężko, ale mam nadzieję, że pójdziemy na całość i pokażemy dobrą siatkówkę – mówił przed meczem w Gdańsku przyjmujący Asseco Resovii Marko Ivović, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Resoviacy w piątek zrewanżowali się za porażkę w Pucharze Polski. W wyjazdowym spotkaniu nasi siatkarze wygrali 2-3 (25:19, 19:25, 21:25, 25:23, 13:15). MVP: Rafał Buszek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rzeszowska drużyna jest bliżej tytułu Mistrza Polski. Prowadzi już 2-0. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Trzeci mecz zaplanowano we wtorek (28 kwietnia) o godz. 20:00.

Jeśli dojdzie do czwartego spotkania to odbędzie się ono na 2 maja na godz. 20:00. Ewentualny piąty mecz 6 maja o godz. 20:30. Wszystkie spotkania pokaże Polsat Sport.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama