Zdjęcie: materiały Młodych Demokratów

Marek Chludziński stanął na czele podkarpackiego oddziału Młodych Demokratów, młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. 

Młodzi Demokraci są ogólnopolskim stowarzyszeniem działającym od 1994 roku, zrzesza młodych działaczy polityczno-społecznych o poglądach liberalnych, chrześcijańsko-demokratycznych i konserwatywnych.

Powołanie oddziału podkarpackiego MD odbyło się w piątek w rzeszowskim biurze europosłanki PO Elżbiety Łukacijewskiej i posła PO Pawła Poncyljusza. W zebraniu brali też udział m.in. liderka krajowych MD Milena Kowalska oraz skarbnik krajowy Michał Jakubek.

Wybrano zarząd regionalny – przewodniczącym młodzieżówki Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu został Marek Chludziński, absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także wiceprzewodniczący przemyskiej PO.

Aleksandra Żurek, tegoroczna maturzystka z II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, została wiceprzewodniczącą regionu. Powołano też Komisję Rewizyjno-Dyscyplinarną na czele której staną Wiktor Maśkiewicz, uczeń I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.

Szymon Czechowicz w Rzeszowie

W ramach regionu podkarpackiego Młodych Demokratów działa już pierwsze Koło Lokalne w Rzeszowie, którego przewodniczącym został Szymon Czechowicz, rzeszowski działacz społeczny i tegoroczny maturzysta I LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.

„Stowarzyszenie Młodzi Demokraci jest niewątpliwie tym miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą realizować swoje prospołeczne plany oraz działać na rzecz odsunięcia tej obecnej złej władzy” – napisał na Facebooku nowy przewodniczący.

Podkarpacki oddział MD, poza kołem lokalnym w Rzeszowie, chce w najbliższym czasie powołać także koła m.in. w Dębicy, Przemyślu, Jarosławiu i Stalowej Woli.

Młode osoby z Podkarpacia, które chciałby przystąpić do stowarzyszenia, mogą się zgłosić poprzez maila” podkarpackie.smd@gmail.com. Członkiem Młodych Demokratów można zostać już od 16 lat, maksymalnie do 35. roku życia.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama