Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

„Motocykl” – to nazwa policyjnej akcji na podkarpackich drogach. W ten weekend motocykliści i motorowerzyści powinni mieć się na baczności. Dla kierowców aut też nie ma litości. 

Słoneczna pogoda sprawiła, że na podkarpackie drogi wyjechało więcej pasjonatów „dwóch kołek”. To właśnie oni w ten weekend są pod szczególną uwagą policjantów drogówki. Podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, mówi, że akcja „Motocykl” ma charakter nie tylko kontrolny, ale przede wszystkim prewencyjny.

– Podstawowym celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących motocyklami i motorowerami – wyjaśnia podinsp. Tabasz-Rygiel. 

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na przestępstwa i wykroczenia popełniane przez kierujących jednośladami. Mundurowi sprawdzą trzeźwość kierowców, ich uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców, nie tylko motocyklistów, o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą stanowczo reagować na wykroczenia, zwłaszcza te najbardziej niebezpieczne.

Nierzadko, sprawcami wypadków, w których uczestniczą motocykliści, są kierujący samochodami. Ich główne przewinienia to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu lub zmiana pas ruchu, bez upewnienia się, czy kierowca ma taką możliwość. Policjanci będą wyciągać konsekwencje w takich przypadkach.

– Październikowa pogoda bywa zmienna i wymaga od kierowców dostosowania techniki jazdy do do warunków na drodze. Poranne przymrozki i mgły, opady deszczu oraz coraz wcześniej zapadający zmrok to nieodłączne elementy jesiennej aury – przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama