Od dzisiaj do środy na podkarpackich drogach będzie więcej policjantów. Ruszyła akcja „Znicz 2016”.

Akcja jest związana z dniem Wszystkich Świętych. Policjanci na terenie Podkarpacia do 2 listopada będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach. Będą się dokładnie przyglądać zachowaniu uczestników ruchu oraz zapewnią jego płynność w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych do tych miejsc.

Funkcjonariusze będą na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. – W tych dniach najważniejsza będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą – podkreśla podkarpacka policja, która przypomina, że w wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu.

– Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem – informuje policja.

Przypomina, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet. Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia.

Podczas akcji „Znicz 2016” policjanci będą zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, właściwe używanie świateł, na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby jadące w pojazdach, przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci będą też zwracać uwagę na wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze, używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom, nieprawidłowe zachowanie się pieszych.

Policjanci będą korzystać z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, będą także używać laserowych mierników prędkości. – Na szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg kontrole prędkości będą prowadzone w sposób kaskadowy – ostrzega policja.

Wszystkim pieszym przypomina o obowiązku noszenia odblasków. Chodzi o pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Za brak odblasków grozi kara grzywny do 100 złotych.

O zmianach w ruchu w rejonie rzeszowskich cmentarzy możecie przeczytać TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama