Do końca kwietnia przyszłego roku ma się zakończyć budowa nowych toalet na rzeszowskich bulwarach. Firma Bruk-Mar z Jarosławia rozpoczęła inwestycję, na którą miasto wyda 630 tys. zł.

[Not a valid template]

 

– Wykonawca wszedł na plac budowy 23 października, są już fundamenty nowego budynku. Przed zimą planujemy doprowadzić budowę do stanu surowego – zamkniętego, tak aby w trakcie zimy można było wykonywać prace wewnętrzne – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Historia tej inwestycji sięga jesieni 2014 r., kiedy zdecydowano o rozpisaniu pierwszego przetargu. Radni przeznaczyli wtedy na ten cel 300 tys. zł. Szalety miały być gotowe na wiosnę br. Okazało się, jednak że nikt w tej kwocie nie chce toalet wybudować. Radni dołożyli 100 tys. zł, co i tak nie wystarczyło.

Ostatecznie najniższa oferta opiewała na kwotę 630 tys. zł. Brakujące 230 tys. miasto dołożyło z rezerwy budżetowej.

Według ratusza cenę bardzo zwiększa konieczność doprowadzenia mediów, które w tym miejscu są bardzo trudne i kosztowne. W między czasie zmieniono pierwotną koncepcję z budynku jednopiętrowego na dwupiętrowy, który będzie miał powierzchnię 200 m kw.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Dzięki temu na dolnej kondygnacji będziemy mieć magazyn na sprzęt do pielęgnacji parku – tłumaczył wcześniej Maciej Chłodnicki.

Szalet powstaje za warsztatami należącymi do Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej – pomiędzy szkołą, a Lidlem. Zaplanowano w nim 9 toalet i osobne prysznice dla kobiet i mężczyzn oraz pokój dla matki z dzieckiem.

WALDEMAR BIENIEK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama