Fontanna multimedialna, park Papieski, Rynek, Żwirownia i Podziemna Trasa Turystyczna – to zdaniem mieszkańców Rzeszowa najlepsze miejsca na ślub w plenerze.

Od 1 marca można brać ślub poza Urzędem Stanu Cywilnego. Za zorganizowanie takiej uroczystości przyszli małżonkowie muszą zapłacić 1000 zł. Tradycyjny kosztuje 84 zł.

Para, które chce zorganizować ślub w plenerze, musi złożyć wniosek do kierownika wybranego urzędu stanu cywilnego. Miejsce musi „gwarantować zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników”.

Po wejściu w życie przepisów, na miejskiej platformie konsultacyjnej Dobre Pomysły mieszkańcy mogli zgłaszać swoje propozycje, gdzie można zorganizować śluby w plenerze.

5 najlepszych plenerów

Na platformę zgłoszono 22 propozycje. Wśród nich m.in. pomnik Czynu Rewolucyjnego., fontannę multimedialną, stadion miejski, halę Podpromie, rzeszowski Rynek, Żwirownię. fontannę w Ogrodzie Miejskim im. „Solidarności”, dziedziniec Zamku Lubomirskich, ogrody bernardyńskie, aleję Lubomirskich, Podziemną Trasę Turystyczną, park Papieski, a nawet dach hotelu Rzeszów.

Mieszkańcy wybrali najlepsze miejsca na ślub w plenerze w Rzeszowie – fontannę multimedialną, park Papieski, Rynek, Żwirownię i Podziemną Trasę Turystyczną.

– Wszystkie te miejsca mogą brać pod uwagę przyszli małżonkowie. Nie oznacza to jednak, że tylko tam w Rzeszowie będzie można zawrzeć związek małżeński. Młoda para może wskazać jakiekolwiek miejsce na terenie Rzeszowa, jednak musi ono gwarantować zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników – mówi Magdalena Kurcz z agencji, która obsługuje komunikację social media Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Pierwsze trzy śluby w plenerze w Rzeszowie odbędą się w czerwcu. Zostaną zorganizowane pod wielkim namiotem, ustawionym przed ekskluzywnymi lokalami.

25 ślubów w Polsce

W Polsce w pierwszym miesiącu obowiązywania nowych przepisów ślub poza USC wzięło 25 par. Wybierały lokalne zamki, pałace, hotele oraz restauracje. Najwięcej ślubów w takich obiektach zostało udzielonych na Dolnym Śląsku – (6 ceremonii, w tym m.in. w Pałacu w Wojanowie, na Zamku w Karpnikach) oraz 5 w Łódzkiem (m.in. dworek szlachecki w Uniejowie).

Ponadto urzędnicy USC udzielili ślubu również na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama