Air Force One należący do prezydenta USA, Robert Lewandowski, najwyższy człowiek w historii – to tylko niektóre eksponaty, które będzie można zobaczyć w Rzeszowie podczas największej w Polsce wystawy budowli z klocków Lego.

[Not a valid template]

 

Wystawę w Rzeszowie będzie można zwiedzać od 9 kwietnia do 19 czerwca w centrum handlowym Millenium Hall. Atrakcjami będzie niemal 100 niesamowitych makiet. Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków i zajmie powierzchnię 1000 m kw. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie Strefa Zabawy oraz Kino Edukacyjne.

Wśród eksponatów będzie można zobaczyć największy na świecie samolot z miliona klocków Lego. To Air Force One, czyli Boeing 747 należący do prezydenta USA. Samolot wykonany jest w skali 1:7, ma prawie 11 m długości, niemal 10 m rozpiętości skrzydeł i blisko 3 m wysokości.

Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka Air Force One i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie

Kolejnym eksponatem z klocków Lego będzie figura Roberta Lewandowskiego, reprezentanta Polski w piłce nożnej i gwiazdora Bayernu Monachium. Figura Lewandowskiego została wykonana z 70 tysięcy klocków (skala 1:1 ).

Najwyższy człowiek w historii

Inną postacią z klocków Lego, jaką będzie można zobaczyć podczas wystawy w Rzeszowie to figura Roberta Wadlow’a, najwyższego w historii człowieka – 272 cm wzrostu. Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków – zużyto ponad 100 tys. elementów.

Dla zwiedzających dostępna będzie także w całości wykonana z klocków Interaktywna Mapa Europy, która pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Niezapomniane wrażenia zapewnią również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków Lego i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator.

Wyjątkowym dodatkiem będą także makiety autorskie, m.in. Baza Księżycowa, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz hit wystawy – makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie – rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wyjątkową atrakcją będą eksponaty o tematyce militarno-historycznej: bitwa na Łuku Kurskim, lądowanie w Normandii czy kilkadziesiąt miniatur czołgów i pojazdów wojskowych.

Na wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli m.in. zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu „Gwiezdne Wojny”, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

Godziny otwarcia i cennik

Wystawa budowli z klocków Lego będzie czynna codziennie od godz. 9:00 do 21:00, w niedziele i święta od 10:00 do 20:00. Bilety będzie można kupować w kasach wystawy lub za pośrednictwem strony wystawaklockow.pl.

Od poniedziałku do piątku za „bilet poranny” (od 9:00 do 16:00) trzeba zapłacić 15 zł od osoby. „Bilet popołudniowy” (od 16:00 do 19:30) kosztuje 19 zł. W ofercie jest też „Bilet 2+2” (min. 4 osoby, w tym 2 osoby dorosłe) za 15 zł. „Bilet wieczorny” (od 19:30 do 21:00) to koszt 12 zł.

W soboty będzie można kupić „bilet weekendowy” (od 9:00 do 21:00) za 19 zł i „Bilet 2+2” za 15 zł. Podobne ceny obowiązywać będą w niedziele i święta, ale trzeba pamiętać, że wystawa będzie czynna od 10:00 do 20:00.

Wystawę za darmo będą mogły zwiedzać dzieci do wzrostu 95 cm.

Organizatorzy przygotowali również ofertę dla grup zorganizowanych (np. szkoły, przedszkola) Wejście dla grup wyłącznie od poniedziałku do piątku, najlepiej w godz. 9:00-16:00. Grupa minimum powinna liczyć 10 osób. Wstęp wówczas kosztuje 12 zł. Na każde rozpoczęte 10 osób jeden opiekun wchodzi za darmo.

ANNA KRZYSZTOŃ

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama