Reklama

Przeciwko planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej dzisiaj w Rzeszowie będą protestować działacze partii Razem i organizacje walczące o prawa kobiet. – Rząd szykuje dla nich piekło – twierdzą organizatorzy protestu.

W niedzielę w największych polskich miastach odbędą się protesty przeciwko planom całkowitego zakazu aborcji. Chcą tego organizacje pro-life na czele z Fundacją Pro Prawo do Życia, która zawiązała Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Jej działacze złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy antyaborcyjnej, która całkowicie zakazuje kobietom przerywanie ciąży.

Organizacje pro-life chcą zebrać 100 tys. podpisów za zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego.

Popiera to także Konferencja Episkopatu Polski, której biskupi stwierdzili, że „w kwestii aborcji nie można poprzestać na obecnym kompromisie”. Episkopat zaapelował do rządu, by podjął „działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych”. Projekt zaostrzający prawo antyaborcyjne poparł Jarosław Kaczyński, prezes PiS, oraz premier Beata Szydło.

Polskie prawo obecnie dopuszcza przerywanie ciąży w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu kobiety; gdy ciąża jest efektem przestępstwa, np. gwałtu; a także, gdy płód jest ciężko lub nieodwracalnie uszkodzony. Przeciwnicy zaostrzenia obecnej ustawy uważają, że zakazanie obecnego „minimum” to „już łamanie praw człowieka i zwykłe tortury”.

Mają rodzić dzieci gwałcicieli

Pomysł zaostrzenia ustawy, która obowiązuje od 1993 r., wywołał oburzenie wśród organizacji broniących praw kobiet. Do protestu dołączają także politycy, m.in. z partii Razem, która jest organizatorem niedzielnych protestów. W Rzeszowie rozpocznie się on o godz. 14:00 przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim przy ul. Grunwaldzkiej.

Protest odbędzie się pod hasłem „Nie dla torturowania kobiet!”. Udział w proteście zapowiedzieli również członkowie Stowarzyszenia Obywatelski Rzeszów oraz Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet „Victoria”. Popiera go także Magdalena Koryl, szefowa podkarpackiego Kongresu Kobiet.

Działacze partii Razem twierdzą, że projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji jest „pogwałceniem praw człowieka definiowanych przez ONZ, a także praw reprodukcyjnych i seksualnych”.

– Większa część naszego społeczeństwa ma zostać traktowana jak inkubator, uprzedmiotowiana, zmuszona do porodu nawet za cenę zagrożenia zdrowia i życia. Kobiety będą zmuszone do rodzenia dzieci gwałcicielom, do rodzenia dzieci skazanych na długą agonię, z letalnymi wadami.  Sytuacja ta może doprowadzić do przesłuchiwania kobiet po poronieniach. Doprowadzi także do zakazu badań prenatalnych. Stanowczo przeciw temu protestujemy – tłumaczy Tomasz Grzyb, członek zarządu Razem na Podkarpaciu.

To barbarzyński plan

– Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec barbarzyńskich planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Wprowadzenie popartego przez premier Beatę Szydło, Jarosława Kaczyńskiego oraz episkopat projektu będzie oznaczało piekło kobiet – uważa Razem.

Obecnie obowiązująca ustawa antyaborcyjna dziś i tak jest jedną z najostrzejszych w Europie.

W internecie na Facebooku prowadzona jest akcja „Wyślij wieszak Pani Premier”. „Wieszak to takie najprostsze, najstraszniejsze narzędzie, którym „w podziemiu” dokonuje się aborcji. Najczęściej ze skutkiem śmiertelnym i dla kobiety i dla płodu” – twierdzą autorzy akcji.

Wieszak jest symbolem sprzeciwu wobec planu zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. „Zasypmy panią premier narzędziami, które być może przyjdzie nam stosować – drucianymi wieszakami, drutami, kombinerkami, szydłami, obcęgami itd.” – nawołują pomysłodawcy „wieszakowego protestu”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

 1. „Zauważyłem, że wszyscy którzy są za aborcją, zdążyli się urodzić.”
  I’ve noticed that everybody that is for abortion has already been born. (ang.)
  Autor: Ronald Reagan

 2. „Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej.” – tak fragment ustawy. Dajmy więc przykład ciąży ektopowej (pozamacicznej). Zapłodnione jajo zagnieżdża się poza macicą, na ogół w jajowodzie. Ponieważ mamy już połączoną komórkę jajową z plemnikiem, nie można płodu usunąć, ani zrobić nic innego. Płód rośnie, rozrywa jajowód. Następuje krwawienie do otrzewnej. Umiera matka wraz z płodem. Co z tego, że miała już dwójkę i męża.

 3. O możliwości decydowania o życiu dziecka z gwałtu, daje na ogół tzw. Ojciec, który siłą zmuszą kobietę do stosunku.

 4. „Tak” dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej – wykorzystanie seksualnie osoby nietrzeźwej, a więc takiej, która nie jest w stanie podjąć świadomie decyzji o stosunku, jest gwałtem, takim na serio, bez cudzysłowia. I to zdarzenie, nie mówi nic o matce (bo nie daj boże kobieta się upije), za to dużo o jej, ekhem, partnerach seksualnych. Ci wszyscy porządni gwałciciele, nie uszanowali kobiety, nie zamówili jej taksówki i nie odesłali do domu. Nie wykorzystali. Niby taka „łatwa=obrzydliwa”, ale żaden nie mógł się oprzeć, jak to prawdziwe zwierzę i zgwałcił. Na dodatek idiota bo zrobił to bez prezerwatywy (życzę miłej rzeżączki). Tak wygląda szacunek mężczyzn dla Kobiet w POLSKIM PAŃSTWEM KOŚCIELNYM. Jak nie da to cnotka nie wydymka, jak da to kurwa.

 5. brak rozumu = brak opinii. Proszę przeczytać ustawę i uzasadnienie a nie gadać bzdury, że lekarze nie będą mogli ratować matek w przypadku zagrożenia ich życia. Owszem będą mogli, ale, żeby to wiedzieć wystarczyłoby zaznajomić się z ustawą a nie powtarzać bezmyślnie zasłyszane wypowiedzi równie niedoinformowanych osób.

 6. Moja znajoma „została zgwałcona” podczas imprezy i też zaliczyła wpadke. Tyle wypiła podczas juwenaliów że miał ją kto chciał bo była chętna. Tylko ilość chętnych przekroczyła ilość prezerwatyw co zakupiła przed imprezą. To teraz za głupote matki powinno sie dziecko zabić?

 7. A kto pani dał mozliwość decydowania o życiu dziecka choćby z gwałtu? Co ono winne? Za gwałt 8 lat dla gwałciciela a tu pani chce stosować zbiorową odpowiedzialność i karać śmiercią dziecko!? A z tym umieraniem podczas ciąż to też przesada. Ktoś będzie miał pecha to zginie na przejściu dla pieszych. Każda ciąża może być niebezpieczna. I po to jest na porodówce lekarz. Ogólnie życie to choroba śmiertelna. I dlatego ważne żeby Coś po nas zostało. I nie mowa tu o szafie z ciuchami i telewizorze kupionym na raty

 8. Portal niestety nie jest obiektywny od dłuższego czasu.Nie jest to czysta informacja, a przemycanie argumentów jednej strony mające na celu wykreowanie światopoglądu odbiorcy średnio o sprawie poinformowanego polecam przeczytać uzasadnienie do ustawy, a później zabierać głos.Niestety opinie wielu ludzi są budowane na podstawie tego typu tekstów, a nie na podstawie źródła o czym autor najprawdopodobniej wie i skrzętnie to wykorzystuje. Apeluję do wszystkich o zapoznanie się z treścią projektu i uzasadnieniem.To konsekwencja orzeczeń trybunału i przepisów konstytucyjnych. Zastanawia mnie dlaczego media zamiast poruszać temat relacji życie = życie w decyzjach dotyczących rodzenia dzieci „ze zgwałceń” agitują nagłówkami w stylu: „Kobiety inkubatory”, „nowa ustawa atakiem na kobiety”.
  Projektowi wiele legislacyjnie brakuje w mojej opinii nie jest konsekwentny i czasem się wyklucza natomiast dopracowanie go i pomoc mediów w promocji życia mogłaby nieść „pozytywne skutki” [sic!].

 9. 3 komentarze, sądząc po nickach, dwóch z nich to mężczyźni, którzy nigdy nie będą w ciąży. Brak macicy – brak opinii.
  No, ale zrozumieją, gdy będą mieli dwójkę dzieci, a ich matka umrze przy trzecim, bo ciąża pozamaciczna rozerwała jej jajowód, a lekarz nie MIAŁ PRAWA nic zrobić. Albo, gdy ich nastoletnią córkę zgwałcą i będzie musiał patrzeć jak rodzi dziecko jej oprawcy. Tu nie chodzi o usuwanie dzieci z wpadki. Chodzi o zachowanie godności, życia, zdrowia fizycznego i psychicznego waszych matek, żon, córek , a pewnie i wnuczek. Ale żeby to zrozumieć, najpierw trzeba by zapoznać się z tematem, a nie wysłuchiwać tylko kaznodziei zza ambony.

 10. za taki tytuł pis powinien was podać do prokuratury!
  mam nadzieję, ze to ostatnie miesiące tego pseudo portalu
  dezinformacja to wasze drugie imię!

 11. zastanawia mnie dlaczego portal miejski jest taki lewacki?!?!?
  Może by prowadzić jednak ten portal tak, żeby każdy mieszkaniec miał dostęp do obiektywnej informacji a nie do czerwonej propagandy?

 12. „… drucianymi wieszakami, drutami, kombinerkami, szydłami, obcęgami itd.” – nawołują pomysłodawcy „wieszakowego protestu”.

  Ten protest to ni mniej ni więcej tylko nawoływanie do mordowania dzieci. Protestujący nie wiedzą co czynią. Co daje im prawo do oceniania? Do bycia i sędzią i katem dla dziecka? Drut? A co z workiem owodniowym? Przecież to zwykłe pospolite morederstwo!

  http://www.sosrodzice.pl/zobacz-ten-niesamowity-film-dziecko-uwolnione-z-worka-owodniowego-pierwszy-oddech/

Comments are closed.