Zdjęcie: Materiały organizatorów

Czy Słonko wie, gdzie kurka pewnego chłopa znosi jajka? Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie koniecznie musicie pojawić się na kolejnym spotkaniu z cyklu „Bajki, które pozwalają dorosnąć”.

W Rzeszowie znów na żywo będzie można usłyszeć „Bajki, które pozwalają dorosnąć”. Tym razem w repertuarze znajdziemy opowieść „O chłopie, co poszedł do słonka”. To historia o babci i dziadku, którzy nie wiedzieli, gdzie ich kurka znosi jajka. Dziadek, oczywiście, wziął sprawy w swoje ręce.

Jeśli chcecie się przekonać, co z tego wynikło koniecznie musicie zajrzeć do JiM Cafe (ul. Grunwaldzka 16 C) w sobotę (24 marca) o godz. 15:00, bo oprócz bajek będzie piosenka i wspólne tańczenie oraz plastyczne zabawy w przedświątecznym jajecznym klimacie.

Przez całą baśniową przygodę małych i dużych uczestników ponownie przeprowadzi Joanna Sarnecka i Maciej Harna. W lutym można było ich zobaczyć w akcji po raz pierwszy, gdy prezentowali bajkę pt. „O dwóch narzeczonych”.

Joanna Sarnecka i Maciej Harna są współtwórcami projektu „Opowieści z walizki”, czyli grupy opowiadaczy, którzy od 2009 r. ożywiają dawne i współczesne historie i bajki. Inspiracje do swoich działań czerpią z wielokulturowej tradycji Polski oraz bogactwa światowego dziedzictwa kulturowego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Joanna Sarnecka jest antropologiem kultury, który angażuje się w przedsięwzięcia teatrów offowych, a także inicjuje i angażuje się w projekty z pogranicza sztuki i działań społecznych. Jest też pisarką – tworzy opowiadania i prozę poetycką. W „Siemaszce” zajmuje się edukacją teatralną.

Maciej Harna to muzykolog, multiinstrumentalista, pedagog; gra na instrumentach strunowych: lirze korbowej, gitarze, oud, lutni. Z Joanną Sarnecką kreuje piękne bajki, z „Siczką” z KSU genialne koncerty.

Wstęp na bajkę kosztuje 20 zł. Jeden bilet obejmuje dorosłego i dziecko.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama