Zdjęcie: KMP Rzeszów
Reklama

Wzorem poprzednich lat, rzeszowska policja w trakcie ferii zimowych będzie sprawdzała autokary, którymi dzieci i młodzież będą przewożeni na wypoczynek. 

Ferie zimowe na Podkarpaciu rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek (14 lutego) i potrwają do 27 lutego. W tym czasie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w miejscach ich zabaw będą dbać podkarpaccy policjanci. Odwiedzą obozy, kolonie i półkolonie, będą też kontrolować „dzikie lodowiska” i osiedlowe place zabaw.

Policjanci zwracać będą też szczególną uwagę na autokary przewożące dzieci i młodzież. Na terenie całego województwa wyznaczono punkty kontroli autokarów. W Rzeszowie punkt będzie działał przez cały okres ferii na parkingu przy hali Podpromie, od godz. 6:00 do 9:00. Można wcześniej zadzwonić do policjantów i ustalić termin kontroli: 47 821 33 12.

Policjanci sprawdzać będą m.in. stan techniczny autokarów, trzeźwość kierowców, zapisy tachografów i prawidłowe załadowanie bagażu i sprzętu zimowego. Policyjne kontrole będą również na drogach prowadzących do miejscowości, w których zorganizowano zimowiska. — Będzie zdecydowanie więcej policyjnych patroli – zapowiada podkarpacka policja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama