Reklama

Do wtorku (27 stycznia) trwa w Rzeszowie rekrutacja na interaktywne bezpłatne warsztaty promujące wolontariat wśród młodzieży.

Projekt „Career On” to autorski program 10 warsztatów dla uczniów szkół średnich, który pomaga odkryć zalety międzynarodowego środowiska w pracy społecznej i w karierze zawodowej.

Uczestnicy warsztatów podczas nadchodzących ferii zimowych będą szukać odpowiedzi na pytania: Cy doświadczenie w pracy jako wolontariusz na znaczenie dla przyszłego pracodawcy? Czego uczy działalność w organizacji pozarządowej? Jak planować i realizować własne pomysły?

Projekt „Career On” wspiera Rada Europy. Warsztaty współprowadzić będą międzynarodowi wolontariusze. Dzięki temu jest również szansa do szlifowania języka angielskiego. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się tworzyć własne inicjatywy i sprawdzić się np. w zarządzaniu zespołem czy w wystąpieniach publicznych.

– A wszystko po to, by pomóc im lepiej odnaleźć się na rynku pracy w przyszłości – twierdzi Beata Szmuc ze Stowarzyszenia INPRO.

Warsztaty rozpoczną się 2 lutego i potrwają do 13 lutego. Udział w nich jest bezpłatny. Warsztaty najczęściej będą się odbywały w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury przy Estradzie Rzeszowskiej, ale nie tylko.

Uczestnicy wybiorą się również do firmy Hispano-Suiza Polska w Sędziszowie Młp. oraz do Stowarzyszenia Ekoskop oraz do jednego z urzędów. To będzie okazja, aby dowiedzieć się, co takie instytucje myślą na temat wolontariatu i jakich kompetencji oczekują od swoich pracowników.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy odwiedzić stronę internetową Stowarzyszenia INPRO www.goinpro.org, gdzie znajdują się szczegóły na temat projektu oraz formularz zgłoszeniowy na warsztaty.

Zainteresowani mają wybór zgłosić się do jednej z dwóch grup warsztatowych. Pierwsza pracować będzie codziennie podczas ferii, od poniedziałku do piątku pomiędzy 9-12.15, a druga pomiędzy 13.00-16.15.

Rekrutacja na warsztaty trwa do 27 stycznia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama